Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY, *** Zapisy na nowy rok szkolny 2024/2025 rozpoczynamy w kwietniu 2024. Trzy formy rejestracyjne znajduja sie w linku DOKUMENTY SZKOLNE ***

klasa 0 A

Lekcja 17

Praca na lekcji:
1. Nauka spolgloski „n” na podstwie wyrazow „narty” i „Nela” (str. 43), kolorowanie „namiotów” z literka „n”.
2.Praca na temat „Zabawy na śniegu” (str.49).
2. Pisanie po sladzie malej i wielkiej litery „n” (skopiowane karty pracy).
3. Kolorowanie obrazkow rozpoczynajacych sie gloska „n” skopiowane karty pracy).
4. Zabawa w pokazywankę „Mój Dzień”

https://m.youtube.com/watch?feature=shared&v=vXUC732gqKo i

„Strażacy” https://m.youtube.com/watch?v=BKAw3y1HKuE
5. Słuchanie wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka” i omawianie treści.

1. Nauczyc sie czytac czytanke str. 43
2. Pisanie po sladzie litery „n” (skopiowana karta pracy)
3. Napisac w zeszycie litere „n”, narysowac lub wkleic 5 obrazkow rozpoczynajacych sie gloska „n”.

2024-01-28 19:04:55 ET
3 lutego 2024

Lekcja 15

Praca na lekcji:
1. Nauka spolgloski „s” na podstwie wyrazow „ser” i „Smyk” (str. 39), kolorowanie „sloneczek” z literka „s”.
2. Pisanie po sladzie malej i wielkiej litery „s” (skopiowane karty pracy).
3. Kolorowanie obrazkow rozpoczynajacych sie gloska „s” (skopiowane karty pracy).
4. Czytanie legendy o „Smoku Wawelskim”i omawianie jej tresci.
5. Nauka slow piosenki „Babciu, droga babciu”.

1. Nauczyc sie czytac czytanke „Smyk” str. 39.
2. Pisanie po sladzie litery „s” (skopiowana karta pracy)
3. Napisac w zeszycie litere „s”, narysowac lub wkleic 5 obrazkow rozpoczynajacych sie gloska „s”.
4. Nauczyc sie pieknie spiewac piosenke „Babciu, droga babciu”.
Milego tygodnia

2024-01-16 21:50:07 ET
20 stycznia 2024

Lekcja 14

Praca na lekcji:
1. Zapoznanie z obrazem graficznym i wymowa gloski „u” na podstawie wyrazu „ul” i czytanki str. 38
2. Pokolorowanie uli z literka „u”. Czytanie opowiadania o pszczolce Mai.
3. Wyszukiwanie slowek rozpoczynajacych sie gloska „u”.
4. Wykonanie kart pracy utrwalajacych poznana gloske.
5. Nauka slow piosenki „Babciu, droga babciu”.

1. Napisac w zeszycie mala i wielka literke „u”, wkleic lub narysowac 5 obrazkow rozpoczynajacych sie ta gloska.
2. Wykonac zadanie na skopiowanej kartce.
3. Nauczyc sie czytac tekst str. 38.
4. Nauczyc sie slow piosenki „Babciu, droga babciu”.

2024-01-07 17:36:29 ET
13 stycznia 2024

Lekcja 13

Praca na lekcji:
1. Nauka pisowni litery “l” na podstawie czytanki str. 32 i wyrazu “lalka”.
2. Wspolne czytanie tekstu str. 32
3. Wykonywanie cwiczen utrwalajacych literke “l” na skopiowanych kartkach.

1. Nauczyc sie czytac czytanke str. 32
2. Przygotowac sie do dyktanda (6 stycznia) ze slow: tata, mama, dom, kot, rak, lalka.
3. Napisac w zeszycie mala i duza literke “L” i wkleic /narysowac 5 obrazkow rozpoczynajacych sie ta litera.

Na nastepne zajecia zapraszam 6 stycznia 2024 roku

2023-12-27 22:19:11 ET
6 stycznia 2024

Lekcja 11

Praca na lekcji:
1. Zapoznanie z obrazem graficznym malej i wielkiej litery „r” na podstawie wyrazu „rak” (31). Proby wspolnego czytania tekstu. Kolorowanie rybek z literka „r” (str. 31).
2. Rozmowa na temat rodzajow drzew (lisciaste, iglaste), ktore z nich gubia liscie jesienia, a ktore zostaja zielone podczas zimy (str. 34)
4. Choinka jako swiateczne drzewko iglaste, zadanie str. 46.
5. Pisanie po sladzie i wykonywanie zadan utrwalajacych literke „r” (skopiowane karty pracy).
6. Utrwalanie piosenki „To Mikolaj”.

1. Nauczyc sie czytac tekst na str. 31.
2. Wykonac zadanie na skopiowanej karcie pracy.
3. Napisac w zeszycie mala i wielka litere „r” i wkleic/narysowac 5 obrazkow rozpoczynajacych sie gloska „r”.
4. Utrwalac slowa piosenki „To Mikolaj”

Milego tygodnia

2023-12-03 17:33:35 ET