Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ......Aplikacje na legitymacje szkolne mozna skladac tylko do 1-go lutego 2020

klasa LICEALNA X A

Zadanie domowe, klasa 10A

Jezyk polski:
1. Cwiczenie 2, str. 80 w zeszycie.
2. Opowiedz o swoim dziecinstwie, o Twoich zabawach, spedzaniu wolnego czasu. Co I kogo najmilej wspominasz? /wypracowanie prosze oddac na kartce /.
3. Przypominam Rodzicom o wywiadowce -
8 lutego, godz. 14:15.

2020-02-04 21:18:31 ET

8 lutego 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Zadanie domowe, klasa 10A

Jezyk polski
1. Przygotuje czytanie fragmentow “Pana Tadeusza”:
“Inwokacja” - str. 78
“Epilog” - str. 78-79
“Powrot panicza “- str. 86
2. Pisemnie w zeszycie: cw. 5/76
cw. II str. 79
3. W zwiazku z zakonczeniem I polrocza roku szkolnego 2019/2020 zapraszam Panstwa Rodzicow na spotkanie - wywiadowke w sobote, 8 lutego 2020r o godz. 2:15PM w budynku Szkoly Sw. Stanislawa Kostki, II pietro, sala nr 18.

2020-01-27 12:48:57 ET

1 lutego 2020

Zadanie domowe, klasa 10 A

Jezyk polski:
1. Czytamy pieknie fragmenty wiersza “Reduta Ordona” Adama Mickiewicza. Str. 50-51
2. Wykonam pisemnie w zeszycie cw. 4, str. 54
3. Przypominam o oddaniu “Listu do Bliskiej Osoby” pisanego na papierze listowym, na wybrany jeden temat sposrod trzech podanych ( zapisane w zeszycie ).

Geografia:
1. Piekno regionow Polski: Warmia, Mazury, Podlasie - analizujemy mapki w Atlasie Polski, str. 10-13.

Zapraszam I zachecam Panstwa Rodzicow oraz Uczniow do wsparcia naszej Szkolnej Galerii Swiatecznej - Kiermaszu Bozonarodzeniowego, ktory odbedzie sie w sobote w godz. 10AM - 3PM.
Liczymy na przygotowane przez Panstwa wypieki swiateczne oraz stroiki i dekoracje choinkowe.
Zapraszamy do odwiedzania Galerii oraz do robienia zakupow!

2019-12-16 21:38:59 ET

21 grudnia 2019

Zadanie domowe, klasa10 A

Jezyk polski:
1. Przypomne sobie tresc ballady "Switezianka" Adama Mickiewicza /Podrecznik do literatury str. 40/ oraz przygotuje czytanie fragmentow "Dziadow. Czesc II"
A. Mickiewicza, str. 42.
2. Zastanowie sie I odpowiem, jaka jest glowna mysl, czyli przeslanie tych utworow /wypowiedz ustna/.
3. Pisemnie w zeszycie - cw. 7, str. 46.

Geografia:
1. Prezentujemy projekty pt. "Moja mala ojczyzna", ciag dalszy.
2. Pracujemy z mapa Polski - ksztalcimy orientacje na mapie. "Pomorze I Kujawy" - analiza regionu wedlug mapy z atlasu Polski, str. 6 -9.

Zycze wytrwalosci i radosci z wykonywanych zadan.

2019-12-03 21:10:05 ET

7 grudnia 2019

Zadanie domowe, klasa 10 A

Jezyk polski:
1. Na lekcji czytalismy I omawialismy tekst pt. "Wielkie romanse I ich bohaterki" / podrecznik do literatury, str. 37/. W domu nalezy go jeszcze raz przeczytac, aby znac "portrety kilku pan, ktore przeszly do historii, bo byly kochane przez slawnych ludzi".
2. Przypomne sobie tresc ballady "Switezianka" Adama Mickiewicza, str. 40 /ten utwor czytalismy juz wczesniej na lekcjach jezyka polskiego/ I wykonam cwiczenie 1, str. 41.
3. Wykonam cwiczenie II, str. 42 - wpisze pelne zdania do zeszytu.

Zycze powodzenia I wytrwalosci.

2019-11-18 21:43:22 ET

23 listopada 2019

Zadanie domowe, klasa X A

Jezyk polski:
1. Przygotuje wzorowe czytanie wiersza Adama Mickiewicza pt. "Do M...", str. 32 oraz omowienie utworu wedlug pytan z cwiczenia 1, str. 34.
2. Wykonam pisemnie cw.1, str. 35.
3. "Biale cwiczenia" - utrwalamy pisownie wyrazow z "rz", "z" - wykonam cwiczenie 6,7 str. 64 oraz cw. 11,12 str. 65.

geografia:
1. Uczniowie nadal pracuja nad zadaniem z dnia 9 listopada 2019r.
2. Ciagle rowniez pracujemy z mapa Polski - utrwalamy podstawowe wiadomosci : sasiedzi Polski, krainy geograficzne, glowne rzeki, miasta,..

Zycze powodzenia I wytrwalosci.

2019-11-11 18:49:27 ET

16 listopada 2019