Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ......Aplikacje na legitymacje szkolne mozna skladac tylko do 1-go lutego 2020

klasa LICEALNA XII A

Literatura

Napisz krótką notatkę o Tadeuszu Borowskim i streszczenia opowiadań “Pożegnanie z Marią,” “U nas w Auschwitzu,” i “Dzień na Harmenzach.”

Przypominam o wywiadówce w ten piątek 31-ego stycznia, o godzinie 17:15.

2020-01-29 21:34:37 ET

31 stycznia 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Praca domowa

Przeczytaj z podręcznika literacko-językowego str. 102-106 i uzupełnij ćw. I, III, i IV na str. 107-109.

Napisz kilka zdań o Układzie Warszawskim.

2019-12-19 20:26:17 ET

20 grudnia 2019

Jezyk polski / historia

Język polski - z podręcznika literacko-językowego przeczytaj fragmenty powieści Romana Bratnego “Kolumbowie. Rocznik 20” i odpowiedz ustnie na cwiczenia I i II na stronie 93.

Historia - z podręcznika literacko-językowego przeczytaj strony 62-63. Napisz notatke o Polskim Ruchu Oporu i naucz się. Zapoznaj się z wyrazami: sabotaż, dywersja, partyzantka itd.

2019-12-11 18:36:31 ET

13 grudnia 2019

Historia

1. Korzystając z notatek lekcyjnych i filmu „Miasto 44,” usystematyzuj wiadomości o Powstaniu Warszawskim.
2. Ćwiczenia 1, 2, i 3 na stronie 99 z książki Podręcznik literacko-językowy

2019-12-04 18:46:48 ET