Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W ZWIAZKU Z SZERZACA SIE EPIDEMIA CORONOWIRUSA W TEN PIATEK I SOBOTE (13-14 MARCA 2020) ZAJEC POLSKIEJ SZKOLY NIE BEDZIE AZ DO ODWOLANIA.

klasa LICEALNA XII A

Przygotowanie do matury

Sprawdz Swoje wiadomosci ! Odpowiedz pisemnie na pytania:

1) Co sklonilo Mieszka I do przyjecia chrztu ?
2) Jakie byly skutki przyjecia chrztu?
3) Kto byl pierwszym krolem Polski?
4) Jakie znaczenie mial zjazd gnieznienski w 1000 roku?
5) Kim byl Swiety Wojciech?
6) Kiedy i miedzy ilu synow Boleslaw Krzywousty podzielil panstwo na dzielnice?
7) Na czym polegala "zasada senioratu"?
8) Jakie byly nastepstwa testamentu Boleslawa Krzywoustego?
9) Kto sprowadzil Krzyzakow do Polski, kiedy i dlaczego?
10 )Kto zjednoczyl panstwo polskie po okresie rozbicia dzielnicowego?
11) Kiedy i na ktorym krolu ,zakonczyla sie Dynastia Piastow?
12) Jak doszlo do tego,ze tron Polski przejela dynastia Andegawenow?
13) Czym zasluzyla sie dla Polski Krolowa Jadwiga?
14) Podaj przyczyny i skutki Unii Polski z Litwa (w Krewie) z 1385 roku?
15) Jakie bylo znaczenie Bitwy pod Grunwaldem ?

Z ksiazki "Z polskim na ty" zrob cw.VII str.91

Prosze wyslijcie wszystkie odpowiedzi i wypracowanie podane w zeszlym tygodniu na moj e-mail.

Mam nadzieje, ze Wszyscy jestescie zdrowi,prosze Was ,abyscie zachowali rozsadek i pogode ducha.
Z wszelkimi pytaniami, mozecie do mnie dzwonic.

Pozdrawiam Izabela Wysocka

2020-03-23 17:08:43 ET

27 marca 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Przygotowanie do matury

1) Opracuj kolejne zagadnienia z listy maturalnej nr 7,8,9.

2) Podane w nawiasie przyslowki napisz w stopniu najwyzszym.

a. Jarek wczoraj zjadl (duzo) __________________ ze wszystkich i dzis kiepsko sie czuje. f. Tanczyla (lekko)_______________w calej ekipie.
b. Basia smiala sie (glosno) __________________ w calym kinie. g. Zaprezentuj sie (dobrze)______________jak potrafisz!
c. Te buty podobaja mi sie (bardzo) _______________ze wszystkich. h. Postaw biurko tu, gdzie jest (jasno) __________ .
d. Gdzie tu jest (blisko) _____________ bank ? i.Przychodzcie do nas jak (czesto) _____________ !
e.Piotrek wyglada ( mlodo)______________ w calej ekipie. j. Gdzie ci bedzie (wygodnie)____________sie uczyc ?

3) Na 27 marca napisz wypracowanie : Jak koronawirus zmienia Twoje zycie? Wypracowanie przeslij na moj e-mail.

2020-03-17 17:39:42 ET

20 marca 2020

Przygotowanie do matury

1) Opracuj zagadnienia z listy maturalnej: nr. 4,5,6. Naucz sie ustnie opowiadac o danych tematach.
2) Przypomnij sobie stopniowanie przyslowkow (np. duzo - wiecej - najwiecej , bardzo - bardziej - najbardziej)

2020-03-15 19:35:18 ET

13 marca 2020

Przygotowanie do matury

1) Opracuj zagadnienia z listy maturalnej: nr. 1,2,3. Naucz sie ustnie opowiadac o danych tematach.
2) Przypomnij sobie odmienne czesci mowy.

2020-03-15 19:30:30 ET

6 marca 2020

Język polski - Wypracowanie

Napisz wypracowanie: Wojna i jej wpływ na psychikę ludzką ukazany w literaturze i filmie.

2020-02-24 20:58:26 ET

28 lutego 2020

Literatura

Napisz krótką notatkę o Tadeuszu Borowskim i streszczenia opowiadań “Pożegnanie z Marią,” “U nas w Auschwitzu,” i “Dzień na Harmenzach.”

Przypominam o wywiadówce w ten piątek 31-ego stycznia, o godzinie 17:15.

2020-01-29 21:34:37 ET

31 stycznia 2020