Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W ZWIAZKU Z SZERZACA SIE EPIDEMIA CORONOWIRUSA W TEN PIATEK I SOBOTE (13-14 MARCA 2020) ZAJEC POLSKIEJ SZKOLY NIE BEDZIE AZ DO ODWOLANIA.

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa II AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 3 - - -

 


Praca domowa

 
Praca domowa na przyszla sobote. Czytanka „Slomiana panna” str 165. Prosze omowcie z dziecmi jak sie obchodziło w Polsce pierwszy dzien wiosny. Zapytam ich z tego. Cwiczenia str 183 cwiczenie 1 i str 188 cw 8 i 9. Reszte bedziemy robic na zajeciach.

 

 

2020-03-22 16:24:25 ET

Katarzyna Jarych-Adams
28 marca 2020

 

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Praca domowa

 
Witam wszystkich. Jak juz wiecie sytuacja zwiazana z wirusem spowodowala zamkniecie szkol i innych instytucji. Pozostajac w domu jednak starajmy sie zachowac zdrowy rozdadek i trzymajmy sie jakiegos planu. Bedziecie odrabiac lekcje zadane w amerykanskich szkolach, prosze tez o kontynuowanie pracy nad jezykiem polskim. Omowcie zadana czytanke ( 159) i zadajcie dzieciom pytania z nastepnej strony. Wyjasnijcie niejasne wyrazy!! W cwiczeniach prosze o zrobienie dzialu do czytanki 176- 182. Jest tego sporo ale mamy teraz duuuzo czasu! Mysle, ze bedziecie musieli wytlumaczyc im wszystko na stronie 178-179. Jako praca domowa : cwiczenia od strony 173- 175. Niech dzieci duzo czytaja. Czytanka po czytance, ksiazeczki!!! Prosze dbajcie o siebie i bliskich. Mozna do mnie dzwonic i pisac 3478138891. Pozdrawiam K. Jarych Adams

 

 

2020-03-16 11:09:53 ET

Katarzyna Jarych-Adams
21 marca 2020

 


Praca domowa

 
Czytanka strona 159 Zmarzniety skowronek, dyktando strona 156

 

 

2020-03-10 09:13:37 ET

Katarzyna Jarych-Adams
14 marca 2020

 


Praca domowa

 
Witam Rodziców.
Dziękuje wszystkim za obecność na zebraniu.
Praca domowa: 1 Czytanka „ Baśń o smoku” strona 135. 2 Napisać 4 zdania z wyrazami „rz” wymienianym na „r” - dla przykładu - Lekarz dał Joli lekarstwa.
Dla tych, których nie było : przerobiłyśmy czytankę „Ta paskudna grypa” strona 129 i 130. W ćwiczeniach strona 143- 148.

 

 

2020-02-06 20:57:52 ET

Katarzyna Jarych-Adams
8 lutego 2020

 


Praca domowa

 
Witam Rodzicow. Praca domowa 1. Nauczyc sie czytac “Ta paskudna grypa” strona 129. 2 Dyktando strona 126. 3 Napisac po 2 zdania z rzeczownikami, przymiotnikami, czasownikami. W sumie 6 zdan. Po feriach zimowych chce zrobic sprawdzian z tego wlasnie dzialu rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki. Dzis robilismy takie ćwiczenia. Dalam im 4 rzeczowniki- mieli dopisac po 4 przymiotniki w odpowiedniej formie - przyklad drzewo- jakie? duze, stare, lisciaste, zielone. Kot- jaki? - maly, bialy, szybki, gruby. Ćwiczcie to prosze w wolnym czasie, mozna do tego jeszcze dodac czasownik- co robi? co sie z nim dzieje?
Wywiadowka - zapraszam wszystkich o godzinie 2. Chce porozmawiac z kazdym po pare min.
Dla osob, ktorych dzis nie bylo: przerobilismy czytanke strona 123 i pytania na stronie 124. W cwiczeniach strona 135- 142. Pozdrawiam

 

 

2020-01-25 21:34:05 ET

Katarzyna Jarych-Adams
1 lutego 2020

 


Praca domowa plus wazne informacje

 
Witam. Praca domowa: prosze dokonczyc Jesienna powtorke w cwiczeniach 90-95. Kto nie byl na zajeciach w tym dniu to robilismy wlasnie Jesienna powtorke- w cwiczeniach.
‼️‼️Przypominam, ze nasze przedstawienie zostalo przeniesione na 14 grudnia czyli na przyszla sobote. Prosze zeby wszyscy przyszli na 9.30 do nas do sali. Sprawe religii wyjasnimy my z p. Kasia Ziolkowska. Wszyscy musza miec juz stroje do przedstawienia i umiec piosenki. To co dzieci mowia wychodzi nam juz prawie dobrze 😉.
W przyszla sobote 14 grudnia jest rowniez nasz szkolna choinka. Zapraszam serdecznie wszystkich do zabawy. Bedzie Mikolaj🎅🏻 i worek 🎁🎁🎁. 21 grudnia w naszej szkole odbedzie sie coroczna Galeria Swiateczna. Zachecam do zaangazowania sie w przygotowanie produktow na sprzedaz. Co roku mamy pieknie zastawione stoly - mamy nadzieje, ze w tym roku tez tak bedzie.
Pozdrawiam K. Jarych Adams

 

 

 

 

2019-12-08 08:06:00 ET

Katarzyna Jarych-Adams
14 grudnia 2019

 


- - - Strona 1 z 3 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Miejsce na reklamę Twojego biznesu!

50% dochodu z tej reklamy dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Informacje pod e-mailem internetowyserwisedukacyjny@gmail.com

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Źródło kanał YouTube: Catholic TV Network

 

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II - Maspeth, Nowy Jork
56-01 61 Street - Maspeth, NY 11378 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.8

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs