Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ......Aplikacje na legitymacje szkolne mozna skladac tylko do 1-go lutego 2020

klasa II A

Witam Rodziców.
Dziękuje wszystkim za obecność na zebraniu.
Praca domowa: 1 Czytanka „ Baśń o smoku” strona 135. 2 Napisać 4 zdania z wyrazami „rz” wymienianym na „r” - dla przykładu - Lekarz dał Joli lekarstwa.
Dla tych, których nie było : przerobiłyśmy czytankę „Ta paskudna grypa” strona 129 i 130. W ćwiczeniach strona 143- 148.

2020-02-06 20:57:52 ET

8 lutego 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Praca domowa

Witam Rodzicow. Praca domowa 1. Nauczyc sie czytac “Ta paskudna grypa” strona 129. 2 Dyktando strona 126. 3 Napisac po 2 zdania z rzeczownikami, przymiotnikami, czasownikami. W sumie 6 zdan. Po feriach zimowych chce zrobic sprawdzian z tego wlasnie dzialu rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki. Dzis robilismy takie ćwiczenia. Dalam im 4 rzeczowniki- mieli dopisac po 4 przymiotniki w odpowiedniej formie - przyklad drzewo- jakie? duze, stare, lisciaste, zielone. Kot- jaki? - maly, bialy, szybki, gruby. Ćwiczcie to prosze w wolnym czasie, mozna do tego jeszcze dodac czasownik- co robi? co sie z nim dzieje?
Wywiadowka - zapraszam wszystkich o godzinie 2. Chce porozmawiac z kazdym po pare min.
Dla osob, ktorych dzis nie bylo: przerobilismy czytanke strona 123 i pytania na stronie 124. W cwiczeniach strona 135- 142. Pozdrawiam

2020-01-25 21:34:05 ET

1 lutego 2020

Praca domowa plus wazne informacje

Witam. Praca domowa: prosze dokonczyc Jesienna powtorke w cwiczeniach 90-95. Kto nie byl na zajeciach w tym dniu to robilismy wlasnie Jesienna powtorke- w cwiczeniach.
‼️‼️Przypominam, ze nasze przedstawienie zostalo przeniesione na 14 grudnia czyli na przyszla sobote. Prosze zeby wszyscy przyszli na 9.30 do nas do sali. Sprawe religii wyjasnimy my z p. Kasia Ziolkowska. Wszyscy musza miec juz stroje do przedstawienia i umiec piosenki. To co dzieci mowia wychodzi nam juz prawie dobrze 😉.
W przyszla sobote 14 grudnia jest rowniez nasz szkolna choinka. Zapraszam serdecznie wszystkich do zabawy. Bedzie Mikolaj🎅🏻 i worek 🎁🎁🎁. 21 grudnia w naszej szkole odbedzie sie coroczna Galeria Swiateczna. Zachecam do zaangazowania sie w przygotowanie produktow na sprzedaz. Co roku mamy pieknie zastawione stoly - mamy nadzieje, ze w tym roku tez tak bedzie.
Pozdrawiam K. Jarych Adams

2019-12-08 08:06:00 ET

14 grudnia 2019

Praca domowa

Witam Rodzicow. Praca domowa cwiczenie 5 strona 76, napisac po jednym zdaniu z dwuznakami ( 7 zdan). Dzieci dostaly kartke z dwuznakami, prosze zeby mialy wklejone to do zesztu. Uczymy sie w dalszym ciagu tekstow do przedstawienia i piosenek i koled. Widzimy sie w sobote 7 grudnia. Nasze przedstawienie jest 21 grudnia w kosciele. Zycze wszystkim milego i rodzinnego Swieta Dziekczynienia. Gobble, gobble 🦃🥮.

2019-11-25 21:45:57 ET

7 grudnia 2019

Praca domowa

Witam Rodzicow. Praca domowa: 1 Nauczyc sie piosenek do przedstawienia. Wyslalam je tydzien temu. 2 Nauczyc sie koledy: Przybiezeli do Betlejem i koledy Pojdzmy wszyscy do stajenki. 3. Czytanka “ Wielka uczta” strona 63. W tym tygodniu wysle jeszcze jeden email dotyczacy przedstawienia. Pozdrawiam K. Jarych Adams

2019-11-17 21:29:00 ET

23 listopada 2019

Praca domowa

Witam Rodzicow. Praca domowa: 1 Czytanka "Legenda o chryzantemie" strona 53, 2 napisac 4 zdania z wyrazami godlo, flaga, hymn, mapa Polski, 3 dla chetnych - nauczyc sie na pamiec "Kto ty jestes- Polak maly" termin 2 tygodnie. Uczniowie dostali kopie do domu. Dosatkowo uczymy sie piosenek na nasze przedstawienie. Piosenki sa w emailu ode mnie.

2019-11-09 21:34:23 ET

16 listopada 2019