Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W ZWIAZKU Z SZERZACA SIE EPIDEMIA CORONOWIRUSA W TEN PIATEK I SOBOTE (13-14 MARCA 2020) ZAJEC POLSKIEJ SZKOLY NIE BEDZIE AZ DO ODWOLANIA.

klasa II A

Praca domowa

Praca domowa na przyszla sobote. Czytanka „Slomiana panna” str 165. Prosze omowcie z dziecmi jak sie obchodziło w Polsce pierwszy dzien wiosny. Zapytam ich z tego. Cwiczenia str 183 cwiczenie 1 i str 188 cw 8 i 9. Reszte bedziemy robic na zajeciach.

2020-03-22 16:24:25 ET

28 marca 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Praca domowa

Witam wszystkich. Jak juz wiecie sytuacja zwiazana z wirusem spowodowala zamkniecie szkol i innych instytucji. Pozostajac w domu jednak starajmy sie zachowac zdrowy rozdadek i trzymajmy sie jakiegos planu. Bedziecie odrabiac lekcje zadane w amerykanskich szkolach, prosze tez o kontynuowanie pracy nad jezykiem polskim. Omowcie zadana czytanke ( 159) i zadajcie dzieciom pytania z nastepnej strony. Wyjasnijcie niejasne wyrazy!! W cwiczeniach prosze o zrobienie dzialu do czytanki 176- 182. Jest tego sporo ale mamy teraz duuuzo czasu! Mysle, ze bedziecie musieli wytlumaczyc im wszystko na stronie 178-179. Jako praca domowa : cwiczenia od strony 173- 175. Niech dzieci duzo czytaja. Czytanka po czytance, ksiazeczki!!! Prosze dbajcie o siebie i bliskich. Mozna do mnie dzwonic i pisac 3478138891. Pozdrawiam K. Jarych Adams

2020-03-16 11:09:53 ET

21 marca 2020

Czytanka strona 159 Zmarzniety skowronek, dyktando strona 156

2020-03-10 09:13:37 ET

14 marca 2020

Witam Rodziców.
Dziękuje wszystkim za obecność na zebraniu.
Praca domowa: 1 Czytanka „ Baśń o smoku” strona 135. 2 Napisać 4 zdania z wyrazami „rz” wymienianym na „r” - dla przykładu - Lekarz dał Joli lekarstwa.
Dla tych, których nie było : przerobiłyśmy czytankę „Ta paskudna grypa” strona 129 i 130. W ćwiczeniach strona 143- 148.

2020-02-06 20:57:52 ET

8 lutego 2020

Praca domowa

Witam Rodzicow. Praca domowa 1. Nauczyc sie czytac “Ta paskudna grypa” strona 129. 2 Dyktando strona 126. 3 Napisac po 2 zdania z rzeczownikami, przymiotnikami, czasownikami. W sumie 6 zdan. Po feriach zimowych chce zrobic sprawdzian z tego wlasnie dzialu rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki. Dzis robilismy takie ćwiczenia. Dalam im 4 rzeczowniki- mieli dopisac po 4 przymiotniki w odpowiedniej formie - przyklad drzewo- jakie? duze, stare, lisciaste, zielone. Kot- jaki? - maly, bialy, szybki, gruby. Ćwiczcie to prosze w wolnym czasie, mozna do tego jeszcze dodac czasownik- co robi? co sie z nim dzieje?
Wywiadowka - zapraszam wszystkich o godzinie 2. Chce porozmawiac z kazdym po pare min.
Dla osob, ktorych dzis nie bylo: przerobilismy czytanke strona 123 i pytania na stronie 124. W cwiczeniach strona 135- 142. Pozdrawiam

2020-01-25 21:34:05 ET

1 lutego 2020

Praca domowa plus wazne informacje

Witam. Praca domowa: prosze dokonczyc Jesienna powtorke w cwiczeniach 90-95. Kto nie byl na zajeciach w tym dniu to robilismy wlasnie Jesienna powtorke- w cwiczeniach.
‼️‼️Przypominam, ze nasze przedstawienie zostalo przeniesione na 14 grudnia czyli na przyszla sobote. Prosze zeby wszyscy przyszli na 9.30 do nas do sali. Sprawe religii wyjasnimy my z p. Kasia Ziolkowska. Wszyscy musza miec juz stroje do przedstawienia i umiec piosenki. To co dzieci mowia wychodzi nam juz prawie dobrze 😉.
W przyszla sobote 14 grudnia jest rowniez nasz szkolna choinka. Zapraszam serdecznie wszystkich do zabawy. Bedzie Mikolaj🎅🏻 i worek 🎁🎁🎁. 21 grudnia w naszej szkole odbedzie sie coroczna Galeria Swiateczna. Zachecam do zaangazowania sie w przygotowanie produktow na sprzedaz. Co roku mamy pieknie zastawione stoly - mamy nadzieje, ze w tym roku tez tak bedzie.
Pozdrawiam K. Jarych Adams

2019-12-08 08:06:00 ET