Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W ZWIAZKU Z SZERZACA SIE EPIDEMIA CORONOWIRUSA W TEN PIATEK I SOBOTE (13-14 MARCA 2020) ZAJEC POLSKIEJ SZKOLY NIE BEDZIE AZ DO ODWOLANIA.

klasa LICEALNA XI A

Cechy20-lecia i osiagniecia l l Rzeczpospolitej

Serdecznie pozdrawiam Tym ktorzy opracowali zadane tematy ---jeszcze raz dziekuje Na dzisiaj mam nowy iciekawy temat.;Cechy epoki. W okresie 20 -lecia . artysci wyrazali w swoich pracach - radosc z powodu odzyskania niepodleglosci ale takze radosc z zycia i samego faktu ze czlowiek istnieje ..pisali o milosci ` radosci

Zycie? - - -
Rozpreze szeroko raminoa,
Nabiore w pluca porannego wiewu,
W ziemie sie sklonie blekitnemu niebu
I krzykne, radosnie krzykne:
- - - Jakie to szczescie, ze krew jest czerwona!

tak ie radosne emocje przedstawil J.Tuwim-------opracujcie krotko i na temat Kawiarnie literackie i Narodziny psychologi str. 14 Historia str.6 Uchwalenie konstytucji iBudowa portu w Gdyni --zrobic notatke prosze wiersz i notatke wpisac do zeszytu zycze zdrowia p.Ela

2020-03-28 07:25:51 ET

Elzbieta Kusmirek
28 marca 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Dwudziestolecie Miedzywojenne w Polsce

Drodzy uczniowie 11 kl - Spotykamy sie znowu ta droga. Mam nadzieje ze wszyscy maja sie dobrze. Zycze wam sily i wytralosci zeby przejsc ten trudny czas. Zaczelismy okres 20 -lecia miedzywojennego w literaturze i histori polskiej .Prosze przeczytac str.6 i opisac krotko -Bitwe warszawska-rola J.Pilsudskiego. Na str.14 jest opis lat 1918-1928-okres jasny i lata 1929-1939 -okres ciemny. Czym sie charakteryzowaly te okresy? Zrobcie te notatki w zeszytach - zrobcie zdjecie i przyslijcie na moj email . Serdecznie i cieplo pozdawiam!

2020-03-20 23:44:28 ET

Elzbieta Kusmirek