Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ......Aplikacje na legitymacje szkolne mozna skladac tylko do 1-go lutego 2020

klasa V A

ZADANIE DOMOWE

1. Nauczyc sie czytac - czytanka pt. "Zlotodajna moc"
2. Cwiczenia nr. 5, 6, 7 str. 43 (zeszyt do cwiczen).

2020-02-04 17:10:27 ET

1 lutego 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

1. Nauczyc sie czytac - czytanka pt. Spiaca krolewna " str. 116
2. Cwiczenia: nr 2, 3, 4 i 5 str. 38-39 (zeszyt do cwiczen).

2020-01-29 14:12:10 ET

25 stycznia 2020

ZADANIE DOMOWE

1. Naczyc sie czytac - czytanka pt. "Lekcja zycia" str. 109.
2. HISTORIA - przygotowac sie do testu (rozdzial pt. "Jadwiga I Jagiello. Chrzest Litwy I unia"). Test bedzie obejmowal zagadnienia zawarte w paragrafie " ZAPAMIETAJ" str. 76.

2020-01-23 17:28:44 ET

18 stycznia 2020

ZADANIE DOMOWE

1. Nauczy sie czytac " Na polnocnym wierzcholku Ziemi" str. 104.
2. Historia - nauczyc sie : paragraf "Zapamietaj" str. 76

2020-01-16 16:08:59 ET

11 stycznia 2020

ZADANIE DOMOWE

Na lekcji historii omowilismy panowanie Kazimierza Wielkiego, ostatniego krola z dynastii Piastow . Pisemnie zrobilismy rowniez kilka cwiczen zwiazanych z tym tematem.
Na lekcji jezyka polskiego czytalismy czytanke pt. " O cudownym kraju pelnym czulosci" . Poruszylismy temat milosci, dobroci, szacunku poniedzy ludzmi. Pisemnie zrobilismy cwiczenia z rozdzialu rozwiniecie slownictwa.
Gramatyka - cwiczenia - interpunkcja.

Praca domowa
1 . Nauczyc sie czytac - czytanka pt. " O cudownym kraju pelnym czulosci" str. 85.
2. Cwiczenia: nr. 5 str. 28, nr. 6, 7 str. 30.

Jednoczesnie, chcialaby zaprosic Panstwa na Jaselka I zabawe choinkowa dla dzieci, ktore odbeda sie w najblizsza sobote 14 grudnia 2019, o godz. 5PM. Choinke rozpoczniemy programem artystycznym z okazji Swiat Bozego Narodzenia. Nastepnie Mikolaj, ktory przygotowal bardzo atrakcyjne prezenty rozda je wszystkim grzecznym dzieciom. Bedzie rowniez magic show, poczestunek i zabawa dla dzieci. Bilety w cenie $20 dla rodzicow (uczniowie szkoly bezplatnie) mozna nabyc w kancelarii polskiej szkoly lub przed rozpopczeciem imprezy przy wejsciu na sale pod szkola.
Serdecznie zapraszamy.

2019-12-10 17:37:22 ET

7 grudnia 2019

ZADANIE DOMOWE

1. Nauczyc sie czytac - czytanka pt. " Jesien 1608 roku " str. 72.
2. Cwiczenia : nr. 2,3,4,5 str. 24/25.

2019-12-05 11:32:15 ET

23 listopada 2019