Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W ZWIAZKU Z SZERZACA SIE EPIDEMIA CORONOWIRUSA W TEN PIATEK I SOBOTE (13-14 MARCA 2020) ZAJEC POLSKIEJ SZKOLY NIE BEDZIE AZ DO ODWOLANIA.

klasa LICEALNA IX A

CZŁOWIEK RENESANSU TROSZCZY SIĘ O OJCZYZNĘ. GRRODZAJE ZDAN. J. POLSKI /HISTO

CZŁOWIEK RENESANSU TROSZCZY SIĘ O OJCZYZNĘ

Zapoznaj sie z materialem na stronie 130 I odpowiedz na pytania znajdujące sie w załączniku.
Pieśń V- O spustszeniu Podola
Przeczytaj pieśń “O spustoszeniu Podola”-str. 130/131 I odpowiedz na pytanie -Czy rozumiesz?
Cw. II str.130-131
MOWIMY I PISZEMY
Ćw. 1, 2 str.132-134

GRAMATYKA
Rodzaje zdań
Str. 134- 138 G-1, G-2 G-3, G-4 i G-5

JEZYK POLSKI/ HISTORIA
Powtorzenie material
PRZECZYTAJ – “ODRODZENIE W SKRÓCIE” STR. 158
I PISEMNIE SPRAWDZ SWOJE WIADOMOŚCI – ODRODZENIE
STR 159-161

2020-03-27 18:38:37 ET

4 kwietnia 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Piesni Jana Kochanowskiego

Wszystkie cwiczenia I notatki prosze wykonac pisemnie, najlepiej w formacie Word Document I wyslac na email rnaklicka@gmail.com Termin oddania prac domowych uplywa 28 marca
JEZYK POLSKI

CZLOWIEK RENESANSU WIELBI BOGA - Przeczytaj tekst ze str. 115 i odpowiedz na pytania znajdujace sie w zalaczniku.
Przeczytaj Piesn XXV str. 115 -116 i wykonaj cw. I i II str.116-117, cw. 1,2, 3, 5 str.118-119
CZLOWIEK RENESANSU CHCE MADRZE I SZCZESLIWIE ZYC - Przeczytaj tekst ze str. 140 i odpowiedz na pytania znajdujace sie w zalaczniku
Przeczytaj Piesn IX- Ksiegi Perwszej i Piesn IX - Ksiegi Wtore str.140 -141 wykonaj cwiczenie I str. 141-142. cw. IIstr.142-143
MOWIMY I PISZEMY - cwiczenia wykonujemy pisemnie
cw. 1, 2, 3, str.143-144 i cw. 5 str.145
GRAMATYKA st. 145, 146, 147 ,
Przeczytaj przepisz informacje - O TWORZENIU PRZYMIOTNIKOW str.145 oraz O PISOWNI PRZYMIOTNIKOW str. 147
Wykonaj cw. G-1, G-2, G-3, G-4 i G-5 ze str. 145-147 pisemnie

2020-03-20 17:52:28 ET

21 marca 2020

Jezyk polski: Czlowiek Renesansu cierpi- Treny Histori: Wolne elekcje w Polsce

Wszystkie cwiczenia I notatki prosze wykonac pisemnie, najlepiej w formacie Word Document I wyslac na email rnaklicka@gmail.com Termin oddania prac domowych uplywa w sobote 21 marca

Jezyk polski- Treny Jana Kochanowskiego
Podrecznik str. 149-153 Zapoznaj sie z geneza trenow Jana Kochanowskiego. Przeczytaj tren VIII. Cw. I - Sprawdz, czy rozumiesz str.151. Cw,. II str 152-153

Historia-
Pierwsza wolna elekcja w Polsce

Prosze przeczytaj tekst znajdujacy sie w zalaczniku I na jego podstawie odpowiedz na pytania w formie notatki.

1} Jak nzaywal sie ostatni krol z dynastii Jagiellonow?
2) W jaki sposob wybierano nowego krola?
3} Kto pelnil funkcje interrexa i jakie bylo jego zadanie?
4} Gdzie I kiedy odbyla sie pierwsza wolna elekcja?
5) Jak wygladal pierwszy I drugi etap wolnej elekcji?
6) Kto zostal wybrany na krola I jakie dokumenty musial podpisac przed koronacja?

2020-03-16 09:13:03 ET

14 marca 2020