Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W TĄ SOBOTE 30 maja 2020 ODBĘDZIE SIĘ OFICJALNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020. UROCZYSTOŚCI ROZPOCZNIEMY INTERNETOWĄ MSZĄ ŚW. O GODZ. 10:00 AM (www.holycross-queens.org). NASTĘPNIE NAUCZYCIELE SPOTKAJĄ SIE NA INTERNETOWYCH PORTALACH SPOŁECZNOSCIOWYCH Z UCZNIAMI I RODZICAMI...... GRAFIK TYCH SPOTKAŃ ZNAJDUJE SIĘ W "OGLOSZENIACH SZKOLNYCH". …….******…….W IMIENIU CALEGO GRONA PEDAGOGICZNEGO BARDZO DZIĘKUJE WSZYSTKIM RODZICOM ZA WSPÓŁPRACE I POMOC "W ZDALNYM NAUCZANIU".

klasa LICEALNA IX A

Czasy saskie, Astronomia

Wszystkie cwiczenia I notatki prosze wykonac pisemnie, najlepiej w formacie Word Document I wyslac na email rnaklicka@gmail.com . Termin oddania prac uplywa 23 maja 2020. Jezeli ktos ma klopot ze zrozumieniem tematu lub ma jakies pytania to prosze o kontakt droga komputerowa lub telefonicznie 718 389-5807. Zadania umieszczane sa tez w zalacznikach. Prosze je otwierac I wykonywac polecenia. Prace musza zawierac temat, imie I nazwisko.

Panowanie Sasow w Polsce - informacje w zalaczniku
Zapoznaj sie z materialem umieszczonym w zalaczniku I napisz notatke o sytuacji w Polsce w czasach panowania Sasow.

Astronomia str. 190

2020-05-15 18:15:42 ET

16 maja 2020

Listy jako rodzaj literacki i zrodlo historyczne. Gramatyka - Wolacz

Wszystkie cwiczenia I notatki prosze wykonac pisemnie, najlepiej w formacie Word Document I wyslac na email rnaklicka@gmail.com . Termin oddania prac uplywa 16 maja 2020. Jezeli ktos ma klopot ze zrozumieniem tematu lub ma jakies pytania to prosze o kontakt droga komputerowa lub telefonicznie 718 389-5807. Zadania umieszczane sa tez w zalacznikach. Prosze je otwierac I wykonywac polecenia. Prace musza zawierac temat, imie I nazwisko.

1. Odpowiedz na pytania znajdujące się w załączniku
2. Sprawdz czy rozumiesz: str. 195 “List z 13 września 1683 roku”.
3. Na podstawie listu Jana III Sobieskiego do żony napisz jak wyglądal obóz turecki.
4. Cw. 2 str.196
5. Przypomnienie wiadomosci o narzedniku I dopelniaczu. Cw. 3 str. 197
Lekcja o narzedniku str. 77 a o dopelniaczu str.188
6. Przypomnienie wiadomosci o czsie przeszlym I przyszlym. Cw.3 str. 197
7. Rodzaje listow Cw. 1., 2. 3., 4. Str. 198-199
8. Wołacz. Cw. G-1, G-2 , G-4 str. 200
9. ,,Listy dawniej a dzis” str. 201

2020-05-08 11:27:54 ET

8 maja 2020

HUSARIA, WOJNY Z TURCJA I ODSIECZ WIEDENSKA

Wszystkie cwiczenia I notatki prosze wykonac pisemnie, najlepiej w formacie Word Document I wyslac na email rnaklicka@gmail.com . Termin oddania prac uplywa 8 maja 2020. Jezeli ktos ma klopot ze zrozumieniem tematu lub ma jakies pytania to prosze o kontakt droga komputerowa lub telefonicznie 718 389-5807. Zadania umieszczane sa tez w zalacznikach. Prosze je otwierac I wykonywac polecenia.
HUSARIA - MATERIAL I POLECENIA W ZALACZNIKU
WOJNY Z TURCJA STR. 164I 1656- PODRECZNIK, ATLAS HISTORYCZNY STR.42-43
PRACA DOMOWA STR. 168 CW. II, III, IV.
STR. 169 CW. 1,2,3
PRZEANALIZUJ NAJWAZNIEJSZE WYDARZENIA HISTORYCZNE POLSKIEGO BAROKU I SPRAWDZ CZY ROZUMIESZ STR 166-168
MATERIALY O ODSIECZY WIEDENSKIEJ ZNAJDUJA SIE W ZALACZNIKU ZA MATERIALAMI O HUSARII.

2020-05-01 12:40:56 ET

1 maja 2020

Architektura barokowa w Polsce. Rzeczownik w dopelniaczu.

Wszystkie cwiczenia I notatki prosze wykonac pisemnie, najlepiej w formacie Word Document I wyslac na email rnaklicka@gmail.com . Termin oddania prac uplywa 25 kwietnia. Jezeli ktos ma klopot ze zrozumieniem tematu lub ma jakies pytania to prosze o kontakt droga komputerowa lub telefonicznie 718 389-5807.

Język polski/ historia

Śladami barokowych zabytków.
Podrecznik str. 181-183
Prosze przeczytac informacje zamieszczone w zalaczniku dotyczace charakterystyki architektury barokowej. Napisz notatke o najwazniejszych elementach barokowych budowli.

Zapraszam do wędrówki po Pałacu w Wilanowie

Po wycieczce w Wilanowie opisz piec przykladow zawierajacych cechy architektury barokowej. Mozesz dolaczyc zdjecia.

Gramatyka str. 188

Rzeczownik w dopelniaczu
Praca domowa cw. G-5

2020-04-24 15:45:16 ET

24 kwietnia 2020

Barok w Polsce . Historia - Potop szwedzki

BAROK W POLSCE STR. 175-180

WOJNY ZE SZWECJA (POTOP SZWEDZKI 165501660) I PANOWANIE JANA KAZIMIERZA str.163
PROSZE ZOBACZYC TEZ TEN FILM!!!

WSZYSTKIE POLECENIA ZNAJDUJA SIE W ZALACZNIKU.

2020-04-18 09:30:18 ET

18 kwietnia 2020

J.p._Barok H- Zygmunt III Waza i Wladyslaw IV. Hold Ruski

Wszystkie cwiczenia I notatki prosze wykonac pisemnie, najlepiej w formacie Word Document I wyslac na email rnaklicka@gmail.com . Termin oddania prac uplywa 18 kwietnia

Barok epoka przepychu I, sprzecznosci i wojen- str. 170 174 Prosze odpowiedziec na pytania w formie notatki

1. Co wplynelo na rozwoj baroku
2. Jak mozesz scharakteryzowac czlowieka baroku?
3. Wybitne umysly epoki to (napisz, krotka charakterystyke)
Izaak Newton
Kartezjusz
Gabriel Fahrenheit
Galileusz
Blaise Pascal
Jan Heweliusz
Litrratura, malarstwo muzyka ( sprawdz zalaczniki) I rzezba.
Opisz najwazniejsze cechy epoki str. 173
- kryzys idealow humanistycznych
- rozwoj nauk scislych I filozofii
- kontrreformacja
-marinizm
CW. str. 174
HISTORIA
PRZECZYTAJ MATERIALY ZNAJDUJACE SIE ZALACZNIKU STR. 2-4 . OBEJRZYJ FILMY ZALACZONE DO POSZCZEGOLNYCH ZAGADNIEN.
Napisz notatke o polityce wewnetrznej I zagranicznej Zygmunta III Wazy I jego syna Wladyslawa IV.
BONUS: Dlaczego na placu zamkowym w Warszawie stoi kolumna Zygmunta III Wazy?

2020-04-03 16:21:20 ET

4 kwietnia 2020