Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W ZWIAZKU Z SZERZACA SIE EPIDEMIA CORONOWIRUSA W TEN PIATEK I SOBOTE (13-14 MARCA 2020) ZAJEC POLSKIEJ SZKOLY NIE BEDZIE AZ DO ODWOLANIA.

klasa III A

praca domowa

Temat:Kwiecien- plecien, bo przeplata-trocha zimy,torche lata!

Wytłumacz przysłowie zawarte w temacie lekcji.( ustnie )

Przeczytaj czytanke na str 161 " Gdzie ukryła sie wiosna?" i wykonaj Cw. 2 str.162 w zeszycie .  (narysuj kwiat,ktory podoba sie tobie najbardziej )

Praca domowa:
1.Naucz sie czytac dwa wiersze"Wiosenny wietrzyk"  str 162 oraz"Kozioleczek" str 171

2. Wypisz nazwy miesięcy po angielsku a obok po polsku ( pamiętaj o użyciu wielkiej i malej litery )Teraz uloz miesiace w kolejności alfabetycznej.

3.Cw 3 str 172 " Lekarstwo dla złośnicy "Przeczytaj i wypisz przymiotniki których uzylabys / uzylbys aby opisać swoja mine.

4.Obejrzyj film na YouTube :  Paxi - Dzien , noc i pory roku .

Jest maja panstwo pytania prosze o kontakt.Dziekuje i zycze  bezpieczeństwa i zdrowia!

2020-03-28 18:02:37 ET

4 kwietnia 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Lekcja 03/21/2020

Temat: "Za górami,za lasami,w dalekiej krainie..." Zaproszenie do świata bajek.   03/21/2020

Co to jest bajka?
Bajka -  to przypowieść, jej bohaterami sa ludzie,zwierzeta a nawet przedmioty.
Bajka zawsze zawiera ważna naukę,pouczenie,ktore nazywa sie morał .
Bajki uczą nas co jest dobre a co zle.

A jakie bajki ty znasz? Ktora jest twoja ulubiona? Kto opowiada Tobie bajki?

1.Przeczytaj " Bajke" w podręczniku na str 155.  W tabelce w zeszycie wypisz 5 wyrazów  z ó i u. Zaznacz, ktore wyrazy maja ó wymienne i skąd o tym wiesz?

2.Gdybys mogl/mogla miec jeden magiczny przedmiot co to byłoby i dlaczego?Odpowiedz pisemnie 1-2 zdania.

3.Uzupelnij ćwiczenia w zeszycie cwiczen str.121 i 122.(zwroc uwagę na wiersz o Krolu.)

4.W email dołączam ćwiczenie/dyktando. Zamien sie w nauczyciela i ocen ucznia, ktory napisał to dyktando. Popraw jego bledy i zapisz poprawnie wyrazy. Jestem bardzo ciekawa twojej opinii. :)

5.W załączniku znajdziecie zasady pisowni rz i ż. Prosze wydrukować i wkleić do zeszytu.Jesli nie możecie wydrukować z różnych powodów,przepiszce zasady pisowni do zeszytu.

6.Przeczytaj codziennie rodzicom lub rodzeństwu  jedna bajke. W sobote przeczytasz mi te, która rodzice lubili najbardziej i opowiesz mi dlaczego to była ich ulubiona bajka.

I.Krasicki "Czapla,ryby I rak" , "Kruk i lis" ,j.Brzechwa "Bajka o krolu"M.Konopnicka "Na jagody" (fragment )A.Mickiewicz "Przyjaciele"
Bajka,która Ty sam/sama wybierzesz  ( moze być Twoja ulubiona bajka)

Zycze milej pracy!
Badzcie bezpieczni,zdrowi i spędzajcie czas z najbliższymi!
Anna Bar

7.Zadanie dla chętnych na oceny celującąStwórz swoja,krotka bajke .Pamietaj aby zawierała morał!Narysuje do niej ilustracje.
Zycze milej pracy!

2020-03-21 17:27:43 ET

21 marca 2020

Lekcja 03/14/2020

Drodzy rodzice,
Zawieszenie zajec w szkolach to spore wyzwanie dla nas wszystkich. Aby zapewnic ciaglasc programu nauczania ,na stronie internetowej naszej polskiej szkoly www.polskaszkolamaspeth.com
bedzie umieszczony material ,ktory dzieci musza przerobic.
wiem, ze czesc rodzicow preferuje kontakt droga e-mailowa wiec bede tez przesylac email z zagadnieniami.
Licze na wasza wspolprace i z gory dziekuje!

Bardzo prosze aby dzieci zapisaly w zeszycie temat lekcji.
Nastepnie wedlug puktow 1-5 kolejno wykonywaly polecenia.

Temat:Nasze wady i zalety.                                                               03/14/2020

1.Pod tematem lekcji napisz w zeszycie dyktando ze str. 147
Z dyktanda wypisz: rzeczowniki,przymiotniki,liczebniki i czasowniki (okresl czas czasownika)

2.Cw.2 str 146 ( ustnie)

3.Naucz sie czytac czytanke str.149.Napisz w 3 zdaniach jakim chlopcem byl Mateusz?

Gramatyka
4.Przypomnij zasady pisowni "U".Pomocna bedzie kserokopia ,ktora wkleiles do zeszytu.
Uzupelnij cw str 118-120.( zeszyt cwiczen)

5.Przypomnij zasday pisowni "nie" z czasownikami i przymiotnikami.
Cw 6 str 152 ( w zeszycie)

2020-03-14 02:11:01 ET

14 marca 2020

praca domowa

Praca domowa:
Dzieci przyniosly do domu klasowke. Bardzo prosze zrobic poprawe w zeszycie.
Podczas zajec utrwalalismy zasady ortograficzne  " ó ".Cwiczenia w zeszycie cwiczen powinny byc wypelnione do strony 116.

2020-03-07 19:01:30 ET

14 marca 2020

Praca domowa

Czytanka str143
cw1 I cw 2 str144 ( podrecznik )

2020-03-03 15:08:17 ET

7 marca 2020

praca domowa 8 luty 2020

1.Dokonczyc cw ( zeszyt cwiczen ) str.92 i 94.
2.Czytac czytanke str.131
3.Napisz list do pani,w ktorym opowiesz czego nauczyles sie o Fryderyku Chopinie.
( format listu, uklad ,zwroty itp) i zaadresowana koperta.

W sobote 8 lutego 2020,pizza nie bedzie zamawiana.Prosze aby uczniowie przyniesli swoj lunch lub drobne pieniazki.Tego dnia z okazji zblizajacego sie Dnia Walentynek beda sprzedawane upominki,slodycze i swieze paczki.Dzieci beda mogly zrobic zakupy.
Przypominam rowniez rodzicom ktorzy jeszcze nie spotkali sie ze mna, o rozmowe w zwiazku z zakonczonym pierwszym semestrem szkolnym.
Dziekuje,
Anna Bar

paczki $2,czekoladowa roza $3,piernik $1,kartka $2.
Prosze pisac jesli maja panstwo pytania.

2020-02-07 16:47:08 ET

8 lutego 2020