Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W ZWIAZKU Z SZERZACA SIE EPIDEMIA CORONOWIRUSA W TEN PIATEK I SOBOTE (13-14 MARCA 2020) ZAJEC POLSKIEJ SZKOLY NIE BEDZIE AZ DO ODWOLANIA.

klasa 0 A

Wprowadzenie literk "z" i "Z". Zmiany w przyrodzie - Wiosna.

Drogą emaliową została przesłana instrukcja wprowadzenie literek "z" i "Z", oraz instrukcja omawiania zmian zachodzących w przyrodzie. W załącznikach zostały przesłane materiały pomocnicze takie jak obrazki oraz wiersz do omówienia.
Z A D A N I E D O M O W E N R. 24
1.” Elementarz Pięciolatka” – str. 65 – opowiedz co dzieje się na obrazku. Przeczytaj zdania pod obrazkiem. 2. Pokoloruj zamki z literka „z”.
3. Przyklej do zeszytu kilka obrazków na „z”. Naucz się poprawnie je nazywać. 4. Dokończ pisać małą i dużą literka „z”.
5. „Elementarz Pięciolatka” – str. 60 i 61 – opowiedz co dzieje się na obrazkach, jaka to pora roku, jak nazywa się ptak, który buduje gniazdo? Dorysuj bociana w stawie i więcej żabek, dorysuj więcej kwiatów na zielonej lace. 6. Naucz się słów, krótkiego wierszyka.
Żabka
Po zielonej łące skacze żabka mała.
Jak bociana zobaczyła w stawie się schowała.
z _ _ _ _ _ _ _ _
Z _ _ _ _ _ _ _ _

2020-03-28 23:41:50 ET

4 kwietnia 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Wprowadzenie literek ł i Ł

Informacje odnośnie wprowadzenia literek ł i Ł na podstawie ilustracji i tekstu w Elementarzu Pięciolatka str.54,
zostały przesłane emailem do wszystkich rodziców.
Zostały przesłane tez materiały pomocnicze do kolorowania, do omawiania i wycinania.
Bardzo dziękuję rodzicom za przesyłanie zdjęć z odrobionymi zadaniami, za przesyłanie filmików i za kontakt na FaceTime.

Marzec 20, 2020
Z A D A N I E D O M O W E N R. 23
1.” Elementarz Pięciolatka” – str. 54 – opowiedz co dzieje się na obrazku. Przeczytaj zdania pod obrazkiem. 2. Pokoloruj łódkę i dokończ rysować fale. A może dorysujesz jeszcze jedna łódkę? Pokoloruj cały obrazek. 3. Przyklej do zeszytu kilka obrazków na „l”. Naucz się poprawnie je nazywać. 4. Dokończ pisać mała i dużą literkę „ł” i „Ł”.
5. Powtarzaj słowa piosenki „Idzie do nas Wiosna”
6. W ramach powtórzenia, na oddzielnej kartce wykonaj ilustracje, której bohaterka będzie Wiosna,
ł
Ł

2020-03-21 20:32:06 ET

28 marca 2020

Utrwalenie litery "W".

Marzec 14, 2020
Z A D A N I E D O M O W E N R. 22
1.” Elementarz Pięciolatka” – str. 53 – opowiedz co dzieje się na obrazku. Przeczytaj zdania pod obrazkiem. 2. Pokoloruj węza oraz zaznacz w kółeczka wszystkie literki „w” .
3. Przyklej do zeszytu kilka obrazków na „w”. Naucz się poprawnie je nazywać. 4. Dokończ pisać małą i dużą literka „w”.
5. Powtarzaj I i II zwrotkę piosenki „Idzie do nas Wiosna”. Naucz się III zwrotkę. Ostatnio cześć dzieci śpiewała pięknie. Najlepiej wychodził refren. Piosenkę można słuchać na YouTube.
6. Naucz się refrenu pieśni religijnej, którą będziemy śpiewali w czasie Misterium. Można posłuchać na YouTube.
Chrystus Wodzem, Chrystus Królem. Chrystus, Chrystus Władcą nam.
.w _ _ _ _ _ _ _ _
W _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _