Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W TĄ SOBOTE 30 maja 2020 ODBĘDZIE SIĘ OFICJALNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020. UROCZYSTOŚCI ROZPOCZNIEMY INTERNETOWĄ MSZĄ ŚW. O GODZ. 10:00 AM (www.holycross-queens.org). NASTĘPNIE NAUCZYCIELE SPOTKAJĄ SIE NA INTERNETOWYCH PORTALACH SPOŁECZNOSCIOWYCH Z UCZNIAMI I RODZICAMI...... GRAFIK TYCH SPOTKAŃ ZNAJDUJE SIĘ W "OGLOSZENIACH SZKOLNYCH". …….******…….W IMIENIU CALEGO GRONA PEDAGOGICZNEGO BARDZO DZIĘKUJE WSZYSTKIM RODZICOM ZA WSPÓŁPRACE I POMOC "W ZDALNYM NAUCZANIU".

klasa I C

Podsumowanie

Bardzo proszę, by dzieci podsumowujàc całorocznà naukę zrobiły w ćwiczeniu str. 63-66

Dziękuję bardzo za sobotnie spotkanie.
Do zobaczenia w sobotę 30 maja.

2020-05-17 22:37:04 ET

30 maja 2020

Głoska “dź”

- dokończyć ćw. ze str. 59 i 60
- czytanka str. 120-121

Dziękuję za dzisiejsze spotkanie.
Zapraszam (na ostatnie) już za tydzień.
Miłego tygodnia

2020-05-09 11:46:25 ET

16 maja 2020

Symbole narodowe

- sprawdzian 10 str.70
- przepisać do zeszytu i nauczyć sie na pamięć wierszyka “Powiewa flaga”
- czytanka str. 120-121 (na 16 maja)
- krzyżówka

Część materiałów wyśle sms-em.
Bardzo dziękuję za dzisiejsze zajęcia, za pamięć o dzisiejszym święcie, za polskie flagi :-)
Wysyłam kilka linków do obejżenia i posłuchania.

2020-05-02 11:15:56 ET

9 maja 2020

“Dż”

- dokończyć w ćwiczeniu str. 57 i odpowiedzieć na dwa pytania (na górze strony) ze str. 58
- napisać 5 zdań z dwuznakiem “dż”
- “Elementarz” czytanka ze str. 117-119 (z “dż”)
Do zobaczenia na następnych zajęciach za tydzień.
Życzę dobrego tygodnia

2020-04-25 11:01:56 ET

2 maja 2020

Dwuznak “dz”

- dokończyć w ćwiczeniu strony 51,52,53,54
- “Elementarz” czytanka z dwuznakiem “dz” str. 117-119 (na 2 maja)
- sprawdzian 10 str. 70 (na 9 maja)

Dzieci, ktore dziś nie mowiły wierszyka proszę o przesłanie nagrania. Proszę również o przesłanie wszystkich zaległych prac.
Dziękuję za dzisiejsze spotkanie i życzę wszystkim dobrego tygodnia.

2020-04-18 11:56:31 ET

25 kwietnia 2020

Dwuznak “rz”

- dokończyć w ćwiczeniu zadania na str. 48 i 50