Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W ZWIAZKU Z SZERZACA SIE EPIDEMIA CORONOWIRUSA W TEN PIATEK I SOBOTE (13-14 MARCA 2020) ZAJEC POLSKIEJ SZKOLY NIE BEDZIE AZ DO ODWOLANIA.

klasa II C

Żart

Plan na dziś:
1. Przeczytać czytankę „ Żart”
2. Opowiedzieć ja swoimi słowami.
3. Ćwiczenie 1 str 190
3 str 191
4. Wiersz „ kwiecień „ str 174
5. Ćwiczenie 5 str 193
6 str 194 , 8 str 195

Zapraszam wszystkich na wspólne zajęcia online dziś o godz 11am. Link wyślę na SMS grupowego.

2020-03-28 10:04:04 ET

28 marca 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Słomiana panna

Drodzy Rodzice i Uczniowie.
Kolejna lekcja przed nami. Zgodnie z umowa jutro wieczorem poproszę 3 uczniów o wysłanie mi zdj z tego co zaplanowałam w „ Planie pracy”.
Tzw. „ Zadanie na tydzień” sprawdzam w piątek”.

Plan pracy:
1. Przeczytać czytankę „ Słomiana Panna” str 165-166
2. Opowiedzieć ja swoimi słowami.
3. Wyjaśnić niezrozumiałe słowa.
4. Odpowiedzieć pisemnie na pytania ze str 166
5. Ćwiczenia: 1 str 183
2, 3 str 184
5 str 186, 6 str 187
6. Przeczytać Wiersz „ Pierwszy dzień wiosny”.

Zadanie na cały tydzień:
1. Poczytać czytankę „ Słomiana panna „ oraz „ Zmarznięty skowronek”
2. Ćwiczenie 8 str 188
3. 9. Str 189

Rozdzielamy to na dwa etapy tak aby lekcje z pl szkoły nie było robione jednego dnia, aby utrwalać wiedzę musimy podzielić material.

W razie pytań jestem do Waszej dyspozycji, prosze dzwonić lub pisać.

2020-03-21 10:23:56 ET

21 marca 2020

Dla chętnych!

Drodzy Uczniowie,
Dla wszystkich chętnych, którzy chcą zrobić coś więcej, którzy znudzili się już codziennymi zajęciami w domu, mam nowe ciekawe zadanie, za które będę wstawiać 6 do dziennika.
Zadanie jest następujące;
1. Przeczytać książkę/ bajkę/ opowiadanie/ legendę po polsku.
2. Opisać ja w paru zdaniach, swoimi słowami.
( tytuł, autor, oraz pare zdań na temat książki. )
3. Zaznaczyć czerwona kredka wszystkie dwuznaki w Waszych opowiadaniach.
4. Narysować rysunek do książki.

Czekam na Wasze prace.

2020-03-18 12:16:43 ET

18 marca 2020

3/14/20

Temat lekcji:Zmarzniety skowronek.

Drodzy Rodzice,
Odwołane zajęcia w Polskiej Szkole nie znaczą, ze przestajemy kontynuować naukę. Musimy iść zgodnie z programem nauczania aby uczniowie uzyskali promocje do klasy trzeciej. Wspólnymi siłami damy radę!
Poniżej podam co należy dzisiaj zrobić, prosze w miarę możliwości iść za kolejnością która napisze:
1. Przeczytać czytankę „ Zmarznięty skowronek” ( wyjaśnić trudne słowa )
2. Opowiadamy czytankę swoimi słowami + odpowiadamy na pytania z książki str 160
3. Ćwiczenie 2 str 177 , 3 str 177, 4 str 178, 7 str 179
5. Czytamy wiersz Wiosna str 161 oraz robimy ćwiczenia 8 str 179
6. Ćwiczenie 12 str 182
7. Dyktando str 163

Zadanie domowe ( czyli takie które robimy w tygodniu, aby powtórzyć i przypomnieć sobie to co dziś się nauczyliśmy )
1. Przeczytać jeszcze raz czytankę Zmarznięty skowronek + ćwiczenie 1 str 176

Dziękuje za współpracę i pozostajemy w stałym kontakcie.

2020-03-14 10:16:40 ET

14 marca 2020