Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W ZWIAZKU Z SZERZACA SIE EPIDEMIA CORONOWIRUSA W TEN PIATEK I SOBOTE (13-14 MARCA 2020) ZAJEC POLSKIEJ SZKOLY NIE BEDZIE AZ DO ODWOLANIA.

klasa III B

Plan pracy na najbliższy tydzień z dnia 3/28/2020

Witam wszystkich serdecznie. Mam nadzieje ze wszyscy państwo oraz dzieci i najbliżsi jesteście zdrowi. Bardzo proszę aby uczniowie wykonywali zadane ćwiczenia. Proszę również aby wysyłali mi państwo mailowo lub smsem zdjęcia wykonanej pracy dzieci. W tym tygodniu dostałam zdjęcia pracy tylko 8 dzieci.

Bardzo proszę aby do końca weekendu w miarę możliwości zdjęcia pracy z tamtego tygodnia wysłali mi rodzice uczniów:
-Jakub Kosmaczewski
-Jakub Kubrak
-Katelyn Martin
-Kamila Sokolowski
-Kayla Sutowski
-Marcel Szczesny
-Filip Warzecha
-Nicholas Zalewski

Ósemka uczniów którzy wysłali mi zdjęcia swojej pracy dostali oceny za wykonaną ciężką pracę, które wysłałam dzisiaj rodzicom.

PLAN PRACY Z DNIA 3/28/2020

1.Przeczytaj opowiadanie "Gdzie ukryła się wiosna?" str 161
2. Odpowiedz ustnie na pytania z zadania 1/162 str
3. Wyszukaj w czytance nazwy wiosennych kwiatów. Ułóż z nimi zdania i wpisz je do zeszytu.
4. Przeczytaj na głos wiersz "Wiosenny wietrzyk" str 162. Podkreśl w wierszu wyrazy oznaczające pracę wietrzyka. Z pięcioma czasownikami ułóż zdania i wpisz je do zeszytu.
5. Obejrzyj filmy o pierwszych oznakach wiosny. Na podstawie własnych obserwacji oraz filmów napisz w zeszycie 10 zdań o wiośnie.

Zadania ortograficzne:
1. Uzupełnij zadania
- 4/129 str
- 5/129 str
- 6/130 str

PRACA DOMOWA
1. Narysuj w zeszycie jak wygląda wiosenny ogród.
2. Naucz się śpiewać piosenkę "Pachnąca wiosna"

Tekst piosenki
"Pachnąca wiosna"
Słońce coraz mocniej świeci,
rosną zboża, krzewy, kwiaty.
Już się cieszą wszystkie dzieci
z wiosny strojnej w jasne szaty,
z wiosny strojnej w jasne szaty.

Wszystko cudnie nam rozkwita:
tulipany i żonkile.
Już pierwiosnek fiołka wita.
Znowu deszcz popadał chwilę,
znowu deszcz popadał chwilę.

Przyszła wiosna, piękna pani,
co bukiety kwiatów niesie.
Ogród cieszy nas ziołami.
Witaj w sadzie, witaj w lesie,
witaj w sadzie, witaj w lesie.

Bardzo proszę o wysłanie zdjęć do przyszłej soboty. Pozdrawiam Anna Taraska

2020-03-28 13:00:19 ET

28 marca 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Zadania z dnia 3/21/2020

Bardzo proszę aby wszystkie zadane do wykonania ćwiczenia oraz praca domowa były systematycznie wykonywane. Tylko wspólnymi silami możemy ukończyć ten rok szkoły. W razie jakichkolwiek pytań proszę śmiało dzwonić na ten numer. Bardzo proszę o wysyłanie mi zdjęć pracy domowej oraz wykonanych ćwiczeń abym mogła wystawić uczniom oceny za wykonanie ich ciężkiej pracy. Proszę bardzo aby zdjęcia były wysyłane co tydzień do soboty. Pozdrawiam serdecznie
Anna Taraska

Poniżej plan pracy na ten tydzień:

Polska szkoła 3/21/2020

1. Przeczytaj opowiadanie "Bajka" str 155
2. Własnymi słowami opowiedz treść opowiadania.
3. Napisz w zeszycie jakimi darami wróżki obdarowały maleńka księżniczkę.
4. Odpowiedz ustnie na pytanie:
Który dar ukazał się dla księżniczki najlepszy i najtrwalszy?
5. Przeczytaj jakimi cechami mogą charakteryzować się ludzie str 156.
6. Przeczytaj wiersz "Obrażalska" str 157
7. Odpowiedz ustnie na pytania zadanie 4/ 158 str.

ĆWICZENIA ORTOGRAFICZNE:
RZ- po spółgłoskach
zadanie 1, 2, 3 /126 ,127 str
RZ- w zakończeniach -arz i -erz
Zadania 1, 2, 3/127, 128 str

PRACA DOMOWA
1. Napisz, jakim chciałabyś/chciałbyś być człowiekiem kiedy dorośniesz i dlaczego?
2. Wypisz tytuły bajek jakie znasz z opowiadań rodziców, dziadków oraz jakie przeczytałaś sama.

2020-03-21 22:10:34 ET

21 marca 2021

Praca domowa z dnia 7 grudnia 2019

1.Proszę o przygotowanie 1 ozdoby świątecznej na kiermasz i przyniesienie jej na zajęcia w najbliższą sobotę.
2. Czytanka "Ten radosny wieczór" str 75
3.Proszę o przygotowanie się do dyktanda nr 2 / 78 str