Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W TĄ SOBOTE 30 maja 2020 ODBĘDZIE SIĘ OFICJALNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020. UROCZYSTOŚCI ROZPOCZNIEMY INTERNETOWĄ MSZĄ ŚW. O GODZ. 10:00 AM (www.holycross-queens.org). NASTĘPNIE NAUCZYCIELE SPOTKAJĄ SIE NA INTERNETOWYCH PORTALACH SPOŁECZNOSCIOWYCH Z UCZNIAMI I RODZICAMI...... GRAFIK TYCH SPOTKAŃ ZNAJDUJE SIĘ W "OGLOSZENIACH SZKOLNYCH". …….******…….W IMIENIU CALEGO GRONA PEDAGOGICZNEGO BARDZO DZIĘKUJE WSZYSTKIM RODZICOM ZA WSPÓŁPRACE I POMOC "W ZDALNYM NAUCZANIU".

klasa III B

Praca domowa

Witam wszystkich. Na ostatnich zajeciach przerobililismy ostatni temat z podrecznika "Koniec roku szkolnego" str 207. Bardzo prosze w ramach pracy domowej o wykonanie w cwiczeniach testu ktory znajduje sie na stronie 152-155. Przypominam rowniez o zgloszeniach do konkursu plastycznego. Pozdrawiam Ann Taraska

2020-05-17 18:52:05 ET

16 maja 2020

Zoom

Witam serdecznie dziekuje za lekcje zoom. Wszystkim mamom jeszcze raz zycze duzo zdrowia i szczescia. Pracy domowej na ten weekend nie ma. Pozdrawiam

2020-05-17 18:51:06 ET

9 maja 2020

Praca domowa z dnia 2 maja 2020

Witam wszystkich dziękuje za obecność na dzisiejszej video lekcji. Zdarzyliśmy zrobić dziś dużą część materiału więc do domu zostaje mało pracy domowej :) oto ona:
1.Czytanka "Trzeciomajowa Parada" strona 181-183
Cwiczenia
Zadanie 1/142 str. Nie uczymy się wiersza na pamięć, wypisujemy jedynie z niego wszystkie wyrazy z h.
Zadanie 3/143 str
Zadanie 8/146str do końca strony

2020-05-02 13:48:59 ET

2 maja 2020

Plan pracy na najbliższy tydzień z dnia 4/25/2020

Dziekuje wszystkim za obecnosc dzisiaj. Mam nadzieje ze nastepna videolekcja przebiegnie nam sprawniej. Tak jak dziś rozmawialismy za tydzien przedluzymy spotkanie na zoom aby przerobic wiecej materialu i panstwa troche odciazyc. Koniec roku zbliza sie wielkimi krokami wiec prosze o doslanie mi wszystkich zaleglych prac. Wiem ze panstwo nie jestescie zadowoleni z tego jak wyglada drugie polrocze roku szkolnego ale my nauczyciele rowniez. Dziekuje za duze zaangazowanie w prace z dziecmi. To jedyny sposob aby ukonczyc ten rok szkolyny z pozytywnym wynikiem. Oceny uczniowie maja bardzo dobre. Ponizej praca do wykonania na ten tydzien. Pozdrawiam

Plan pracy 04.25.2020
1. Cwiczenia strona 138,139,140
Praca domowa
1. Czytanka strona 175 (podrecznik)
2. Cwiczenie 1/136 str (cwiczenia) Wypisz z wiersza wszystkie wyrazy z z (z kropka) i uloz je w porzadku alfabetycznym.
NIE uczymy sie wiersza na pamiec !

2020-04-25 13:38:24 ET

25 kwietnia 2020

PLAN PRACY NA NAJBLIŻSZY TYDZIEŃ Z DNIA 04/18/2020

Witam wszystkich serdecznie. Mam nadzieję że święta minęły wszystkim w zdrowiu oraz spokoju. Jak już wszyscy wiedzą uczniowie w NYC nie wracają w tym roku szkolnym do szkoły. W związku z tym my również nie możemy. Musimy zmodyfikować tryb nauczania na bardziej online. W każdą sobotę o godzinie 10 będziemy spotykać się na zoom. Jest to strona/aplikacja w której wszyscy będziemy widzieć się oraz słyszeć przez kamerę. Login i hasło do lekcji video będą państwo dostawać mailem. Dzieci muszą się widzieć oraz słyszeć. Mam nadzieje że praca będzie przebiegać nam dobrze. Chcę przypomnieć iż obecność na zajęciach ucznia mogę wystawić tylko gdy otrzymam na maila zdjęcia pracy ucznia oraz od przyszłej soboty widząc ucznia na lekcji video. Poniżej plan pracy na ten tydzień jeszcze do wykonania samodzielnie a od 25 kwietnia startujemy z lekcjami video. Pozdrawiam Anna Taraska

PLAN PRACY
1.Przeczytaj uważnie tekst "Czarodziejskie Okulary" str. 169
2.Odpowiedz pisemnie (w zeszycie) na pytania ćwiczenie 1/171 str
3.Przeczytaj na głos wiersz "Koziołeczek" L.Wiszniewski str. 171
4. Odpowiedz ustnie na pytanie:
-Czy kózka ładnie się zachowała?
-Czy podoba Ci się sposób wychowywania kózki przez babcię?
5.Przeczytaj "Kącik grzecznego dziecka".
6. Ćwiczenia
-Powtórzenie str. 133-134
Praca domowa
1.Czy bywasz zazdrosny ? Jak sobie radzisz z tym uczuciem ? Odpowiedz w zeszycie
2.Czytanka "Czarodziejskie Okulary" str. 169

PRZYPOMNIENIE
Literę rz piszemy w
-po spółgłoskach p, b, t, d, k, g, ch, j, w
np: przecinek, brzoza, patrzeć, drzewo, krzew, zgrzyt, chrzest, spojrzeć, wrzesień
-jeśli wymienia się na r np:
dworzec –dworcowy kucharz
kucharski lekarz-lekarski
- nazwach zawodów zakończonych na –arz, -erz -mistrz,
np: kucharz, lekarz, piekarz, pasterz,harcerz,zegarmistrz, burmistrz
-wyjątkach: kształt, bukszpan, pszenica, pszczoła, kszyk (ptak)

2020-04-18 11:06:16 ET

18 kwietnia 2020

Plan pracy na najbliższy tydzień z dnia 04/04/2020

Witam państwa bardzo serdecznie. Wszystkim rodzicom bardzo dziękuje za pracę z dziećmi. Bardzo proszę o wysyłanie mi prac co tydzień. Tylko na ich podstawie mogę wystawić obecność ucznia na "zajęciach". W razie problemów z zadaniami służę pomocą, proszę śmiało dzwonić. Bardzo proszę o wysłanie prac z tamtego tyg uczniów którzy tego jeszcze nie zrobili. Pozdrawiam !

PLAN PRACY ;
1.Przeczytaj powoli i dokładnie opowiadanie "Wielkanocny dzwon" 165 str
2. Opowiedz swoimi słowami treść opowiadania według kolejności wydarzeń.
3.Przeczytaj na załączonym niżej obrazku co to jest Wielkanoc.
3.Polskie tradycje wielkanocne. Obejrzyj filmy załączone poniżej. Po obejrzeniu filmów odpowiedz pisemnie (w zeszycie) na pytania:

Pytania:
-Co oznacza słowo zwyczaj?
-Co to Wielkanoc?
-Wypisz jakie są tradycje Wielkanocne
-Co wkładamy do Wielkanocnego koszyczka (święconki) i co oznaczają te potrawy?
-Która Wielkanocna tradycja jest twoją ulubioną i dlaczego?
4. Przeczytaj wiersz "Wielkanoc" 166 str
5.Napisz w zeszycie parę zdań jak wygląda Wielkanocny stół w twoim dom.

Zadania ortograficzne RZ niewymienne:
-ćwiczenie 1/131 str
-ćwiczenie 2/132 str

Praca domowa:
1. Naucz się na pamięć wiersz "Wielkanoc" 166 str. Wyślij mi film na którym recytujesz wiersz z pamięci.

2020-04-04 12:12:46 ET

4 kwietnia 2020