Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ......Aplikacje na legitymacje szkolne mozna skladac tylko do 1-go lutego 2020

klasa VI B

Wojny z Rosją, z Kozakami,ze Szwecją,Turcją i Tatarami - klasówka

Przygotuję się do klasówki.
Napiszę na kartce co robiłem przez 5 kolejnych dni ferii.

2020-02-11 21:52:19 ET

8 lutego 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Wojny polsko szwedzkie (str43-46) Geografia-Krajobraz nadmorski (str52-54)

Historia-Napisz w zeszycie na czym polegała wojna partyzancka.
Nauczę się dlaczego doszło do wojen ze Szwecja i jakie były jej skutki.
Geografia ćw.1 str.54

2020-02-05 20:53:29 ET

1 lutego 2020

Kiedy piszemy RZ ,a kiedy Ż ?

Zrobię ćwiczeie1 ze str 85 (Ćwiczenia do j.polskiego.
Husaria postrach Europy - dokończę odpowiedzi na pytania, jeśli nie zrobiłem tego na zajęciach komputerowych

2020-01-28 14:38:36 ET

25 stycznia 2020

Moje miasto. Kiedy piszemy "RZ"

Na podstawie ćw.2 str.51-Geografia-przygotuję broszurkę z kartki papieru złożonej na 3 części n/t miasta wybranego na lekcji.
J.polski ćw.8,9,10 ze str.83

2020-01-21 19:46:33 ET

11 stycznia 2020

Geografia-Wędrujemy po polskich wsiach. Historia-Wojny z Moskwą i Kozakami.

Geografia- ćwiczenia ze str.44,45,46.
Historia - Nauczę się odpowiadać na pytania zawarte pod tekstem otrzymanym na zajęciach .

2020-01-16 19:14:46 ET

11 stycznia 2020

Sprawdzian wiadomości

Przygotuję się do sprawdzianu np. otrzymanych w klasie materiałów. Renesans w Polsce oraz demokracja szlachecka.
Wykonam ćwiczenia z j.polskiego ze strony 121

2019-12-19 18:47:35 ET