Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W TĄ SOBOTE 30 maja 2020 ODBĘDZIE SIĘ OFICJALNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020. UROCZYSTOŚCI ROZPOCZNIEMY INTERNETOWĄ MSZĄ ŚW. O GODZ. 10:00 AM (www.holycross-queens.org). NASTĘPNIE NAUCZYCIELE SPOTKAJĄ SIE NA INTERNETOWYCH PORTALACH SPOŁECZNOSCIOWYCH Z UCZNIAMI I RODZICAMI...... GRAFIK TYCH SPOTKAŃ ZNAJDUJE SIĘ W "OGLOSZENIACH SZKOLNYCH". …….******…….W IMIENIU CALEGO GRONA PEDAGOGICZNEGO BARDZO DZIĘKUJE WSZYSTKIM RODZICOM ZA WSPÓŁPRACE I POMOC "W ZDALNYM NAUCZANIU".

klasa VI B

Poznajemy Kraków i jego zabytki. Czytanie ze zrozumieniem -str.63 geografia

W czasie wakacji postarajcie się jak najwięcej czytać.

2020-05-16 15:13:31 ET

16 maja 2020

Rozbiory i upadek Rzeczypospolitej.

Na podstawie lekcji video i załączonego tekstu napisz pod tematem lekcji w zeszycie : W jaki sposób polscy patrioci próbowali ratować swoją ojczyznę ?
W ćwiczeniach do geografii wypełnij stronę 77 - co wiemy o Polsce. Dla chętnych do rozwiązania krzyżówka ze str.74-75.
Napisz w trzech zdaniach jak uczciłeś Dzień Matki.

2020-05-09 15:15:11 ET

9 maja 2020

Stanisław August Poniatowski ostatni król Polski

Wyjaśnij pisemnie w zeszycie pod tematem dzisiejszej lekcji; Czym była Komisja Edukacji Narodowej, Szkoła Rycerska i Konfederacja Barska.
Naucz się opowiadać jak doszło do I rozbioru Polski i kto w nim uczestniczył.( USTNIE! ) NA PODSTAWIE ZAŁĄCZNIKA I KSIĄŻKI DO HISTORII STR.76-78
PAMIĘTAJ O DNIU MATKI 10 MAJA !!

2020-05-02 20:01:36 ET

2 maja 2020

Polska w XVII i XVIII wieku.Jak nadmiar wolności zaszkodził Polsce.

Na podstawie tekstu z podręcznika do historii str.74-75, przeprowadzonej lekcji video oraz załącznika napiszę w zeszycie pod tematem lekcji, w kilku zdaniach: Co doprowadziło do upadku Polski w XVIII wieku .

2020-04-25 15:12:02 ET

2 maja 2020

Polska w XVII i XVIII w. Jak nadmiar wolności zaszkodził Polsce.

Powtórzę wiadomości z historii poznane na zajęciach lekcyjnych n/p załącznika. Zapiszę temat lekcji i datę w zeszycie. Przygotuję książkę do historii, zeszyt oraz przybory do pisania na lekcję video 25/ IV /20 o godzinie 2 pm. Informacje do zalogowania się na portalu zoom wyślę w emailu do Rodziców w sobotę rano.

2020-04-20 16:48:48 ET

25 kwietnia 2020

Warszawa Chopina

Obejrzyj film na youtube i odpowiedz na pytania