Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: W ZWIAZKU Z SZERZACA SIE EPIDEMIA CORONOWIRUSA W TEN PIATEK I SOBOTE (13-14 MARCA 2020) ZAJEC POLSKIEJ SZKOLY NIE BEDZIE AZ DO ODWOLANIA.

klasa VI B

"Strugane ptaszki" opowiadanie. Jaki posiadam talent? str.145-czytanka

Przeczytaj tekst, zaznacz niezrozumiałe słowa, znajdz ich znaczenie i zapisz pod tematem w zeszycie. Jeszcze raz przeczytaj opowiadanie. Napisz gdzie i kiedy toczą się wydarzenia oraz napisz odpowiedzi na pytania 1,4,5,6,7. Przeczytaj inf. ze str.147 .Napisz w kilku zdaniach co to jest talent i jaki talent posiadasz ?
Wypisz z tekstu 5 rzeczowników z przymiotnikami np.włoskie miasteczko,świetna zabawa i ułóż z nimi zdania.
Naucz się ładnie czytać opowiadanie.

2020-03-22 20:22:32 ET

21 marca 2020

Miejsce na wizytówkę Twojego biznesu!

50% dochodu z każdej wizytówki dofinansuje szkołę, która korzysta z Internetowego Serwisu Edukacyjnego

Ch czy h ? Poznajemy krajobraz górski.

ćwiczenia od strony 110 do 113. Podręcznik: Ćwiczenia z j.polskiego.
Geografia-przeczytaj tekst na str.66-67 i wykonaj ćwiczenia ze str.69

2020-03-13 20:25:07 ET

14 marca 2020

Tworzenie przymiotników od rzeczowników,czasowników i przymiotników

Dokończę ćwiczenia robione w klasie .Strona106 do 109

2020-03-08 20:05:02 ET

7 marca 2020

Przymiotniki

Dokończę ćwiczenia od str.99 do 105 ( ćwiczenia z języka polskiego)

2020-03-03 22:02:31 ET

29 lutego 2020

Wojny z Rosją, z Kozakami,ze Szwecją,Turcją i Tatarami - klasówka

Przygotuję się do klasówki.
Napiszę na kartce co robiłem przez 5 kolejnych dni ferii.

2020-02-11 21:52:19 ET

8 lutego 2020

Wojny polsko szwedzkie (str43-46) Geografia-Krajobraz nadmorski (str52-54)

Historia-Napisz w zeszycie na czym polegała wojna partyzancka.
Nauczę się dlaczego doszło do wojen ze Szwecja i jakie były jej skutki.
Geografia ćw.1 str.54

2020-02-05 20:53:29 ET