klasa VII A

praca domowa16

Geografia
Prezentacja projektów " Prognoza pogody"

Temat: " Nie tylko nas kochają" Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Artykuł na stronie 78 - Czytanie i wykonywanie ćwiczeń strony 79, 80, 81

Gramatyka
Nieosobowe formy czasownika
strony 44, 45, 46

Ortografia
Utrwalanie pisowni ortograficznej wyrazów z dyktanda - gra ortograficzna "Piotruś ortograficzny"- praca w grupach

Uczniowie nieobecni proszę uzupełnić wszystkie ćwiczenia

1 Naucz się czytać artykuł str 78
2. W zeszycie napisz ćwiczenie 8 ze strony 80
3. Utrwal pisownie wyrazów z dyktanda.

Zacznij uzupełniać wszystkie ćwiczenia w podręczniku, których do tej pory z różnych przyczyn nie wykonałeś/wykonałas ( strony sarawdzailiśmy wspólnie w czasie zajęć i zaznaczaliście te brakujące)

2024-01-21 08:28:01 ET
20 stycznia 2024

praca domowa15

Sprawdzian wiadomości.

Jezyk polski
Temat:Nagroda Nobla.
Polskie Noble literackie- od Henryka Sienkiewicza do Olgi Tokarczuk.

Film " Nagroda Nobla - Wizyta w Muzeum Nagrody Nobla"
Samodzielne sporządzanie notatki na podstawie filmu z uwzględnieniem listy POLSKICH LAUREATOW NAGRODY NOBLA ( dziedzina i rok otrzymania nagrody)

Ortografia
Dyktando ( pisanie ze sluchu)
Uczniowie otrzymali kserokopie dyktanda pt "Zima" i odnajdywali biedy ,które popełnili w dyktandzie. Następnie wykonywali kolejne ćwiczenia.
Prosze wklej dyktando do zeszytu lub włóż do foldera i miej je na każdej lekcji).

Praca domowa
1.Projekt z geografii Cwiczenie na stronie 46. Pamiętaj badz kreatywny/ kreatywna! Obejrzyj prognozę pogody, naucz sie pięknie prezentować, przygotuj mapę, rekwizyty itp.
2.Zapamietaj pisownie ortograficzna wyrazów z dyktanda!
3.Uczniowie nieobecni - proszę zapisać notatke i obejrzeć film na YouTube o Nagrodzie Noble. Zapisać dyktando i wykonać Cwiczenia.

2024-01-13 22:30:53 ET
13 stycznia 2024

Praca domowa14

Temat:Klimat Polski.

podrecznik str 39, 40, 41,42, 43, 44 i 45.
Uczniowie nieobecni proszę przeczytać i wykonać cw na stronie 45

Jezyk polski
Temat:Zasady ortograficzne - utrwalenie.
Uczniowie nieobecni, proszę wypisać zasady pisowni Ó i U , RZ i Ż, CH i H ( notatka w zeszycie)

Praca domowa
Przygotuj sie do testu z historii strony od 27 do 45.( Powstanie listopadowe, powstanie styczniowe i Wielka Emigracja, daty ,branka, Wiosna
Ludów, emisariusz, noc paskiewiczowska itp)

2024-01-06 19:39:59 ET
6 stycznia 2024

Praca domowa13

Temat: Polskie tradycje - Boże Narodzenie.

Msza święta rekolekcyjne
Galeria Bożonarodzeniowa
Śpiewanie kolęd

Praca na lekcji
podręcznik strony 213,214,215,216,217 - przeczytaj i uzupełnij wszystkie ćwiczenia

Przeczytaj czytankę na stronie 28 i wykonaj wszystkie ćwiczenia na stronie 31.
( uczniowie nieobecni ,proszę uzupełnić ćwiczenia)

Praca domowa
1.Cwiczenie 6 strona 30 - wybierz 4 dni z przerwy świątecznej i opisz je w zeszycie ( zgodnie z zasadami pisania dziennika)
2.Przeczytaj w podręczniku informacje na stronie 218 i 220.
3.Uzupelnij ćwiczenia na stronie 219

ŻYCZĘ WESOŁYCH ŠWIAT BOŻEGO NARODZENIA I SAMYCH SUKCESÓW W NOWYM ROKU 2024!

Do zobaczenia 6 stycznia .

2023-12-18 07:54:05 ET
16 grudnia 2023

praca domowa12

Temat: Piszemy listy.

Co to jest list I po co piszemy listy?
Jak napisać list - konstrukcja listu.

Praca na lekcji: przeczytaj tekst w podręczniku na str 62 i wykonaj ćwiczenia na stronie 63, 64 i 66
ćwiczmy pisanie listów - kserokopia.

Temat:Polska kultura i literatura po klęsce powstania styczniowego.

Przeczytaj w podręczniku strony 58,59,61,62 i 63.
Wykonaj ćwiczenia na stronie 66.

Uzupełnij ćwiczenia na stronie 68

Napisz list do kolegi lub koleżanki w którym opiszesz swoja ulubiona książkę.
List włóż do koperty i zaadresuj odpowiednio.

Praca z mapa. SPRAWDZIAN
Powtórz i zapamiętaj nazwy i gdzie na mapie Polski znajduja sie najdalej wysunięte punkty, najwyżej i najniżej położone miejsca w Polsce, wzgórza morenowe, jeziora rynnowe, jeziora morenowe,najwieksze rzeki Polsce, pasy ukształtowania powierzchni Polski, surowce mineralne i miejsce ich występowania .

2023-12-10 14:18:04 ET
10 grudnia 2023