Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY ....Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczelismy17-18 wrzesnia 2021. Szczegółowe informacje w tej sprawie, wszyscy rodzice otrzymali droga emailową. Doplaty za szkole nalezy dokonac do dnia 24-25 wrzesnia u wychowawcy klasy.

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE

godziny

minuty

sekundy

klasa LICEALNA X A

Strona: Poprzednia | 2 | Następna

ZADANIE DOMOWE

1. Przeczytac rozdzial "Polacy, ktorzy budowali wielkosc Ameryki" str. 146/147.
2. Na podstawie przeczytanego tekstu, napisac kilka zdan na temat wybranej osoby.
3 Cwiczenie G-3, str 153 (prosze zrobic to cwiczenie pisemnie, w zeszycie).

2021-03-04 11:07:20 ET
5 marca 2021

ZADANIE DOMOWE

1. Napisac krotka notatke na temat Henryka Sienkiewicza (pisemnie w zeszycie).
2. Cwiczenia - nr. 4, 5, 6, 7 str. 128/129.
3. Cwiczenie nr 8 str. 129 (pisemnie w zeszycie).

2021-01-26 11:04:43 ET
29 stycznia 2021

ZADANIE DOMOWE

1. Pisemnie prosze zrobic nastepujace cwiczenia - nr 2 / str. 121; nr. 1 i 2 / str. 122 oraz wszystnie cwiczenia na str. 123.
2. Przeczytac rozdzial SPOTKANIE Z AUTOREM , HENRYK SIENKIEWICZ str. 124.

2021-01-20 11:45:57 ET
22 stycznia 2021

ZADANIE DOMOWE

1. Przeczytac rozdzial pt. " Realizm, pozytywizm" str. 116-121.
2. Cwiczenia: nr. G-1 / str. 88; G-2 / str. 89; G-5, G-6, G-7 / str 89-90.

2021-01-12 13:17:53 ET
16 stycznia 2021

ZAKRES MATERIALU DO OPRACOWANIA I PRACA DOMOWA

1. Jezyk polski - w ostatnim tygodniu omawialismy fragment dramatu romantycznego pt. "Dziady" czesc II Adama Mickiewicza.
Prosza napisac w zeszycie, co znacza dla mnie slowa, ktore wypowiada Widmo.

"Kto nie byl ni razu czlowiekiem,
Temu czlowiek nic nie pomoze "

2. Historia - pisemnie, calym zdaniem odpowiedziec na pytania:
a) Z kim Polacy wiazali swoje nadzieje na odzyskanie niepodleglosci na poczatku XIX wieku?
b) W ktorym roku powstalo Ksiestwo Warszawskie?
c) W jakich okolicznosciach powstalo Ksiestwo Warszawskie?
d) Ziemie ktorych zaborow staly sie podstawa utworzenia Ksiestwa Warszawskiego?
e) Co bylo przyczyna upadku Ksiestwa Warszawskiego?

Przypominam, ze do tej pory prace domowa z ostaniego tygodnia przeslaly mi tylko trzy osoby, a sa to:
- Gabi Falandysz
- Nicole Piszczatowski
- Ania Konopko

2020-11-29 21:11:35 ET
5 grudnia 2020

Strona: Poprzednia | 2 | Następna

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10