Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY ....Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczelismy17-18 wrzesnia 2021. Szczegółowe informacje w tej sprawie, wszyscy rodzice otrzymali droga emailową. Doplaty za szkole nalezy dokonac do dnia 24-25 wrzesnia u wychowawcy klasy.

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Ogłoszenia SzkolneStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 3 - - -

 


Pierwsze zajecia w nowym roku szkolnym

 
. Podobnie jak w roku ubieglym wszyscy maja obowiazek noszenia masek, wypelniania przed kazdymi zajeciami form o dobrym stanie zdrowia dziecka i przestrzegania higieny osobistej. W przypadku, kiedy dziecko w domu bedzie goraczkowalo, lub mialo symptony Covid-19 rodzic nie moze wysylac takiego ucznia do szkoly. Podobnie jak w roku ubieglym prosze wszystkich o wyrozumialosc i przyjecie wszelkich ustalen i regulaminow, ktore musimy stworzyc dla zachowania bezpieczenstwa i zdrowia nas wszystkich a szczegolnie dzieci

W tym roku szkolnym zajecia beda odbywaly sie w nastepujacych pomieszczeniach :
- piatek, (godz. 5:30 PM – 8:30 PM) klasy licealne 9 - 12, w pomieszczeniach pod kosciolem,
- sobota (godz. 10:45 AM – 2:30 PM), klasy 0, 1a,1b, 2, 3a, 3b, 6 i 7 w budynku szkolnym
- sobota (godz. 10:45 AM – 2:30 PM), klasy 4, 5, 8a, 8b w pomieszczeniach pod kosciolem,
Musimy tez ograniczyc gromadzenie sie uczniow i rodzicow w jednym miejscu. Zatem podobnie jak w roku ubieglym uczniowie do pomieszczen lekcyjnych beda wchodzili w roznych miejscach, zgodnie z grafikiem - zamieszczonym w linku dokumenty szkolne. Nie bedzie tez apeli szkolnych i rodzicom nie wolno wchodzic do budynkow szkolnych. Szczegolowe informacje w tej sprawie przekaza nauczyciele droga emailowa lub telefoniczna.

 

 

 

2021-09-13 08:18:36 ET

Waldemar Rakowicz

 

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II - Maspeth, Nowy Jork
56-01 61 Street - Maspeth, NY 11378 - United States of America

Grafik przydzialu pomieszczen na rok szk. 2021/2022

 
Godziny zajec i przydzial pomieszczen w nowym roku szkolnym.

 

 

 

2021-09-13 08:07:08 ET

Waldemar Rakowicz

 


Rozpoczęcie roku szkolnego

 
1. Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczynamy 17-18 wrzesnia 2021. Szczegółowe informacje w tej sprawie, wszyscy rodzice otrzymają droga emailową pod koniec następnego tygodnia (po Labor Day Weekend).

2. Dodatkowe zapisy do klasy 0" (przedszkolnej) oraz klasy 1 odbędą sie w piątek 17-go września 2021 w godz. 6PM - 8PM. Zasady są podobne jak przy zapisach majowych. Przypominamy, że do zapisania dziecka do polskiej szkoły należy czytelnie wypelnić 3 formy rejestracyjne, ktore znajduja sie w linku DOKUMENTY SZKOLNE, okazać metrykę urodzenia dziecka i dokonać pełnej opłaty za szkołę.

 

 

 

2021-09-02 11:19:22 ET

Waldemar Rakowicz

 


Zakonczenie roku szkolnego 2020/2021

 
W piatek i sobote (4-5 czerwca, 2021) odbeda sie zakonczenia roku szkolnego, a mianowicie:
Piatek, 4 czerwca 2021, godz. 5 PM - msza swieta na zakonczenie roku szk. dla kl. 8 - 12. Po mszy sw. krotkie wystapienia/ podziekowania uczniow kl. 12 (maturzystow) oraz uczniow kl. 8 (konczacych szkole podstawowa), nagrody, dyplomy ambasadora, zyczenia ks. biskupowi z okazji 30 lecia kaplanstwa. Nastepnie wszyscy udaja sie do swoich klas na rozdanie swiadectw. W tym celu klasa 8 spotyka sie w pokoju pod plebania, klasa 12a w polnocnej czesci pokoju nr1 a klasa 12b w poludniowej czesci pokoju nr 1. (pokoj bedzie przedzielony kotara)
Sobota, 5 czerwca 2021, godz. 10 AM - msza swieta na zakonczenie roku szkolnego dla kl. 0 - 7.
UWAGA: Dla uczniow sobotniej zmiany popoludniowej (kl. 3b, 4a, 4b, 5, 6, 7a oraz 7b) nastapila zmiana i wszyscy uczniowie uczestnicza we mszy sw. o godz. 10:00. Po mszy sw. podziekowania uczniow, rozdanie nagrod banku polskiego, podziekowanie ksiezom i zyczenia z okazji ich jubileuszy. Swiadectwa i dyplomy rozdawane beda po nabozenstwie w nastepujacych miejscach:
kl. 0 - plac szkolny od strony szkoly
kl. 1, 2a, 2b, 3a, 3b - w swoich pomieszczeniach lekcyjnych,
kl. 4a - w pokoju pod plebania
kl. 4b - w poludniowej czesci pokoju nr. 1
kl. 5, 6, 7a oraz 7b w kosciele lub na placu szkolnym obok kosciola.
Przypominam, ze pomimo zmniejszenia restrykcji zwiazanych z Covid 19, nadal obowiazuja wszystkich maseczki i dostarczenie form o dobrym zdrowiu ucznia. Social distance powinien byc ok. 2 stop. Przez caly rok szkolny rodzicom nie wolno bylo wchodzic do szkoly w czasie zajec i tak musi zostac w ostatni dzien szkoly. W przypadku kiedy nauczyciel chce zaprosic rodzicow, takie spotkanie musi odbywac sie na wolnym powietrzu. Nauczyciele i rodzice musza sami zorganizowac wyniesienie stolu czy krzesel a nastepnie sprzatniecie wszystkiego z placu szkolnego.
Msze swiete beda tez transmitowane na internecie

 

 

 

2021-06-03 10:16:43 ET

Waldemar Rakowicz

 


Grafik zajec lekcyjnych na miesiac kwiecien i maj 2021

 
Pracujemy w czasie pandemii Covid-19 i ze wzgledow od nas niezaleznych zajecia internetowe moga byc zmieniane.
Grafik zajec lekcyjnych nie jest staly i bedzie uaktualniany na kazdy weekend.

 

 

 

2021-04-29 22:15:41 ET

Waldemar Rakowicz

 


Szczegoly i warunki rejestracji uczniow na nowy rok szkolny 2021/2022

 
J. PAUL II POLISH SUPPLEMENTARY SCHOOL OF MASPETH
SZKOLA JEZYKA I KULTURY POLSKIEJ im. sw. J. Pawla II
56-01 61ST STREET
MASPETH, N.Y. 11378

INFORMACJA O ZAPISACH NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Na ostatnim zebraniu zarzadu szkolnego ustalilismy warunki zapisow do szkoly na nowy rok szkolny 2021/2022. Zapisy uczniów do wszystkich klas odbeda się dniach 16. IV – 8. V. 2021. Rejestracje uczniow i oplaty przyjmowac beda nauczyciele w kazdy piatek i sobote, przed i po zajeciach lekcyjnych. Ze wzgledu na ograniczenia zwiazane z pandemia Covid-19, rodzice nie moga wchodzic do szkoly. Dzieci i mlodziez, ktorzy sa juz uczniami naszej polskiej szkoly, moga sie zarejestrowac sami. Wystarczy, aby rodzic przekazal przez ucznia prawidlowo wypelnione i podpisane formy rejestracyjne oraz czek lub M.O. (oplate za szkole). Rejestracji nowych uczniow do klasy przedszkolnej (kl.0) oraz klasy pierwszej mozna dokonac w sekretariacie szkolnym w kazda sobote w godz. 11:00 – 16:00 umawiajac sie wczesniej telefonicznie na wizyte w szkole.
Czesc rodzicow nie przestrzega kolejnosci podanych w aplikacji rubryk i wpisuje w pierwszej kolejnosci imie dziecka. Tak samo mylnie wpisywana jest data urodzenia. Powinno byc w/g systemu polskiego (dzien /miesiac /rok). Wszelkie dane personalne nalezy podawac wedlug wzoru na formie rejestracyjnej. W aplikacji koniecznie nalezy wpisac adres emailowy i wszelkie kontakty telefoniczne rodzicow i opiekunow. Zle wypelniona aplikacja nie bedzie przyjeta.
Opłaty za szkołę należy dokonać oddzielnie za każdego ucznia, u nauczyciela danej klas. Wzorem roku ubieglego tylko za trzecie dziecko z tej samej rodziny jest znizka 50% oplaty rocznej. Rodzice, ktorzy znalezli sie w trudnej sytuacji materialnej moga uiscic oplate na raty. Minimalna oplata za szkole w pierwszej racie nie moze byc mniejsza niz 50% tuition. Kolejna rata, musi byc uiszczona najpozniej w pierwszym tygodniu wrzesnia nowego roku szkolnego.
Opłaty należy dokonywać CZEKIEM lub MONEY ORDER, wypisujac go na: J.Paul II Polish Supplementary School of Maspeth, Inc. w MEMO nalezy wpisac nazwisko i imie dziecka oraz klasa. Nasza polska szkola jest bardzo liczna i w czasie Covid-19 musimy przestrzegac przepisy zwiazane z pandemia koronawirusa a szczegolnie "social distance". W zwiazku z tym mamy ograniczenia lokalowe, dlatego po wakacjach nie bedziemy rejestrowac uczniow do szkoly z wyjatkiem nowych uczniow do klasy pierwszej i zerowki. W szczegolnych przypadkach uczen moze byc zapisany we wrzesniu, pod warunkiem, ze bedzie miejsce w klasie i rodzic uisci dodatkowa oplate manipulacyjna w wysokosci $50.
ZAPRASZAMY

Waldemar Rakowicz
Dyr.szkoly
(917) 439-8482

 

 

 

2021-04-15 21:32:51 ET

Waldemar Rakowicz

 


- - - Strona 1 z 3 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II - Maspeth, Nowy Jork
56-01 61 Street - Maspeth, NY 11378 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs