Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY *** Tylko do 30 kwietnia 2022 trwały zapisy uczniów na nowy rok szkolny 2022/2023. *** W ten weekend 6-7 maja 2022, nauczyciele rozliczaja sie z opłat za szkołe i zdaja formy rejestracyjne. Jest to juz ostatni moment, żeby zapisać dzieci do naszej polskiej szkoły.

Ogłoszenia Szkolne

Grafik internetowych zajec lekcyjnych w piatek i sobote (28/29.I.2022)

Ze wzgledu na sniezyce w ten weekend zajecia lekcyjne odbeda sie na ZOOM.

2022-01-28 12:55:22 ET

Kiermasz swiateczny

W sobote 11.XII.2021 odbedzie sie w naszej szkole kiermasz swiateczny. Podobnie jak w latach ubieglych, uczniowie i rodzice moga robic zakupy dekoracji swiatecznych, ciast i ciasteczek oraz pamiatek z logo szkoly.

Załącznik nr 1:

2021-12-09 15:32:44 ET

Waldemar Rakowicz

Pierwsze zajecia w nowym roku szkolnym

. Podobnie jak w roku ubieglym wszyscy maja obowiazek noszenia masek, wypelniania przed kazdymi zajeciami form o dobrym stanie zdrowia dziecka i przestrzegania higieny osobistej. W przypadku, kiedy dziecko w domu bedzie goraczkowalo, lub mialo symptony Covid-19 rodzic nie moze wysylac takiego ucznia do szkoly. Podobnie jak w roku ubieglym prosze wszystkich o wyrozumialosc i przyjecie wszelkich ustalen i regulaminow, ktore musimy stworzyc dla zachowania bezpieczenstwa i zdrowia nas wszystkich a szczegolnie dzieci

W tym roku szkolnym zajecia beda odbywaly sie w nastepujacych pomieszczeniach :
- piatek, (godz. 5:30 PM – 8:30 PM) klasy licealne 9 - 12, w pomieszczeniach pod kosciolem,
- sobota (godz. 10:45 AM – 2:30 PM), klasy 0, 1a,1b, 2, 3a, 3b, 6 i 7 w budynku szkolnym
- sobota (godz. 10:45 AM – 2:30 PM), klasy 4, 5, 8a, 8b w pomieszczeniach pod kosciolem,
Musimy tez ograniczyc gromadzenie sie uczniow i rodzicow w jednym miejscu. Zatem podobnie jak w roku ubieglym uczniowie do pomieszczen lekcyjnych beda wchodzili w roznych miejscach, zgodnie z grafikiem - zamieszczonym w linku dokumenty szkolne. Nie bedzie tez apeli szkolnych i rodzicom nie wolno wchodzic do budynkow szkolnych. Szczegolowe informacje w tej sprawie przekaza nauczyciele droga emailowa lub telefoniczna.

2021-09-13 08:18:36 ET

Grafik przydzialu pomieszczen na rok szk. 2021/2022

Godziny zajec i przydzial pomieszczen w nowym roku szkolnym.

2021-09-13 08:07:08 ET

Rozpoczęcie roku szkolnego

1. Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczynamy 17-18 wrzesnia 2021. Szczegółowe informacje w tej sprawie, wszyscy rodzice otrzymają droga emailową pod koniec następnego tygodnia (po Labor Day Weekend).

2. Dodatkowe zapisy do klasy 0" (przedszkolnej) oraz klasy 1 odbędą sie w piątek 17-go września 2021 w godz. 6PM - 8PM. Zasady są podobne jak przy zapisach majowych. Przypominamy, że do zapisania dziecka do polskiej szkoły należy czytelnie wypelnić 3 formy rejestracyjne, ktore znajduja sie w linku DOKUMENTY SZKOLNE, okazać metrykę urodzenia dziecka i dokonać pełnej opłaty za szkołę.

2021-09-02 11:19:22 ET

Zakonczenie roku szkolnego 2020/2021

W piatek i sobote (4-5 czerwca, 2021) odbeda sie zakonczenia roku szkolnego, a mianowicie:
Piatek, 4 czerwca 2021, godz. 5 PM - msza swieta na zakonczenie roku szk. dla kl. 8 - 12. Po mszy sw. krotkie wystapienia/ podziekowania uczniow kl. 12 (maturzystow) oraz uczniow kl. 8 (konczacych szkole podstawowa), nagrody, dyplomy ambasadora, zyczenia ks. biskupowi z okazji 30 lecia kaplanstwa. Nastepnie wszyscy udaja sie do swoich klas na rozdanie swiadectw. W tym celu klasa 8 spotyka sie w pokoju pod plebania, klasa 12a w polnocnej czesci pokoju nr1 a klasa 12b w poludniowej czesci pokoju nr 1. (pokoj bedzie przedzielony kotara)
Sobota, 5 czerwca 2021, godz. 10 AM - msza swieta na zakonczenie roku szkolnego dla kl. 0 - 7.
UWAGA: Dla uczniow sobotniej zmiany popoludniowej (kl. 3b, 4a, 4b, 5, 6, 7a oraz 7b) nastapila zmiana i wszyscy uczniowie uczestnicza we mszy sw. o godz. 10:00. Po mszy sw. podziekowania uczniow, rozdanie nagrod banku polskiego, podziekowanie ksiezom i zyczenia z okazji ich jubileuszy. Swiadectwa i dyplomy rozdawane beda po nabozenstwie w nastepujacych miejscach:
kl. 0 - plac szkolny od strony szkoly
kl. 1, 2a, 2b, 3a, 3b - w swoich pomieszczeniach lekcyjnych,
kl. 4a - w pokoju pod plebania
kl. 4b - w poludniowej czesci pokoju nr. 1
kl. 5, 6, 7a oraz 7b w kosciele lub na placu szkolnym obok kosciola.
Przypominam, ze pomimo zmniejszenia restrykcji zwiazanych z Covid 19, nadal obowiazuja wszystkich maseczki i dostarczenie form o dobrym zdrowiu ucznia. Social distance powinien byc ok. 2 stop. Przez caly rok szkolny rodzicom nie wolno bylo wchodzic do szkoly w czasie zajec i tak musi zostac w ostatni dzien szkoly. W przypadku kiedy nauczyciel chce zaprosic rodzicow, takie spotkanie musi odbywac sie na wolnym powietrzu. Nauczyciele i rodzice musza sami zorganizowac wyniesienie stolu czy krzesel a nastepnie sprzatniecie wszystkiego z placu szkolnego.
Msze swiete beda tez transmitowane na internecie

2021-06-03 10:16:43 ET

Waldemar Rakowicz

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10