Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY .....**** W ten piatek i sobote (4-5 czerwca, 2021) odbeda sie uroczystosci zakonczenia roku szkolnego, ktore rozpoczniemy msza swieta ( w piatek o godz. 17:00 oraz w sobote o godz. 10:00). Po mszy sw. pozegnanie uczniow kl 12-tej, wreczenie nagrod i dyplomow. Rozdanie swiadectw i wyroznien odbedzie sie w klasach. Wiecej informacji w tej sprawie znajduje sie w ogloszeniach szkolnych. **** Dyrekcja szkoly sklada serdeczne podziekowanie za wspolprace wszystkim rodzicom w okresie pandemii Covid -19.

klasa LICEALNA XI A

Utrwalenie wiedzy o 20 -leciu miedzywojennym. ZOOM

Wpisz do zeszytu cwicz.,ktore zrobilismy ustnie na Zoom -----cwicz.4 str.55 --cwicz.5 str.56 oraz cwicz.8 str.57.Ktory z utworow literatury 20 lecia zainteresowal Cie szczegolnie i dlaczego ?????

2021-05-14 19:51:23 ET
14 maja 2021

Praca domowa z lekcji -7V 21r.

Cwicz.1, 2 i 3 w zalaczniku---kto nie byl w szkole --to prosze uzupelnic wiadomosci o rozwoju kina i sportu w okresie 20- lecia miedzywojennego str.36 i 52 Zoom w piatek 14 V21---ksiazka III Liceum ----powtorzenie wiadomosci o 20- leciu. POWODZENIA!!!!!

Załącznik nr 1:

2021-05-10 15:27:00 ET
9 maja 2021

Praca domowa z lekcji --30 V 2021

Opisz widok z twojego okna. Powtorz --- do testu -----wydarzenia II Rzeczpospolitej ----bitwa warszawska i zamach stanu i udzial J. Pilsudskiego . Osiagniecia kraju w tym okresie--- n.p. co zbudowano ??/ co ustanowiono?????i. t. p.

2021-05-02 14:45:00 ET
1 maja 2021

Rozwoj i wydarzenia II Rzeczpospolitej cz.1 Zoom

Bitwa warszawska--''Cud nad Wisla''. --wojna z Rosja bolszewicka.-1920.
Uchwalenie konstytucji ---1921rok.
Reforma walutowa --nowa waluta --Zloty--1924 rok.
Zbudowanie portu w Gdyni.
Reforma polskiego szkolnictwa -1932 rok.
Przewrot majowy--zamach stanu --1926 rok.
Utworzenie COP---tzn.Centrany Okreg Przemyslowy -- lata 1936--1939.

Praca domowa--cwicz.I str.8
wybierz prawidlowa odpowiedz i wpisz do zeszytu zrob 1,3 ,5,6 7,8,9,10 punkt--- Oraz cwicz.4 i 5 ze str. 10
Powodzenia

2021-04-25 18:21:38 ET
24 kwietnia 2021

Praca domowa z lekcji --16 IV 21

Opisz 1 jedna postac z powiesci "GRANICA" ----ktora budzi w tobie wspolczucie i w zakonczeniu uzasadnij dlaczego ????----- czy to jest Justyna??? czy Elzbieta a moze Zenon Z. czy inna postac z powiesci Z. Nalkowskiej!!!!!!!!!!!!

2021-04-18 18:26:30 ET
17 kwietnia 2021

Wizja szklanych domow w powiesci " PRZEDWIOSNIE" --S.Zeromskiego (ZOOM)

"Przedwiosnie" to powiesc polityczna i pytanie o przyszly losy Polski. Mit szklanych domow przekazuje synowi Seweryn Baryka . Ojciec opowiada Cezaremu ,ze ich kuzyn zalozyl nad morzem hute szkla i buduje ladne,nowoczesne, tanie , czyste i funkcjonalne cale domy. W tych domach ludzie zyja szczesliwie. Cezary po przyjezdzie do Polski widzi , jak bardzo wizja ojca odbiega od rzeczywistosci ---nie widzi w Polsce zadnych szklanych domow ale dostrzega nedze i biede ludzi . Cezary chce studiowac nowoczesna nauke aby pomoc spoleczenstwu. --------wpisz notatke do zeszytu cwicz.G-3 ---tez wpisz Zapamietaj zwiazki frazeologiczne---- DOM----- i ich znaczenie str.33,34 PRACA DOMOWA
-------wybiegnij mysla w przyszlosc ---Opisz jaki chcialbys miec dom -- jak go sobie wyobrazasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-------uzyj w opisie stopniowanie przymiotnikow np.Kuchnia bedzie duza, jadalnia wieksza ale salon najwiekszy. albo Widok z okna 1 pietra bedzie piekny z 2 -go piekniejszy a z tarsu najpiekniejszy.
-------prosze obejrzyc film -Granica--

2021-04-09 21:02:51 ET
9 kwietnia 2021

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10