Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY .....**** Zapisy do naszej polskiej szkoly rozpoczniemy od tego weekendu 16-17 kwietnia 2021. Czytelnie wypelnione trzy formy rejestracyjne, ktore znajduja sie w linku DOKUMENTY SZKOLNE wraz z oplata za szkole nalezy przekazac przez uczniow nauczycielowi danej klasy. Szczegolowe informacje w tej sprawie wszyscy rodzice otrzymali droga emailowa i znajduja sie w OGLOSZENIACH SZKOLNYCH.....****Przypominamy, ze w okresie pandemii Covid-19, rodzicom nie wolno wchodzic do budynku szkolnego...****

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa LICEALNA XI AStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 4 - - -

 


Praca domowa z lekcji --16 IV 21

 
Opisz 1 jedna postac z powiesci "GRANICA" ----ktora budzi w tobie wspolczucie i w zakonczeniu uzasadnij dlaczego ????----- czy to jest Justyna??? czy Elzbieta a moze Zenon Z. czy inna postac z powiesci Z. Nalkowskiej!!!!!!!!!!!!

 

 

 

2021-04-18 18:26:30 ET
Elzbieta Kusmirek
17 kwietnia 2021

 

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II - Maspeth, Nowy Jork
56-01 61 Street - Maspeth, NY 11378 - United States of America

Wizja szklanych domow w powiesci " PRZEDWIOSNIE" --S.Zeromskiego (ZOOM)

 
"Przedwiosnie" to powiesc polityczna i pytanie o przyszly losy Polski. Mit szklanych domow przekazuje synowi Seweryn Baryka . Ojciec opowiada Cezaremu ,ze ich kuzyn zalozyl nad morzem hute szkla i buduje ladne,nowoczesne, tanie , czyste i funkcjonalne cale domy. W tych domach ludzie zyja szczesliwie. Cezary po przyjezdzie do Polski widzi , jak bardzo wizja ojca odbiega od rzeczywistosci ---nie widzi w Polsce zadnych szklanych domow ale dostrzega nedze i biede ludzi . Cezary chce studiowac nowoczesna nauke aby pomoc spoleczenstwu. --------wpisz notatke do zeszytu cwicz.G-3 ---tez wpisz Zapamietaj zwiazki frazeologiczne---- DOM----- i ich znaczenie str.33,34 PRACA DOMOWA
-------wybiegnij mysla w przyszlosc ---Opisz jaki chcialbys miec dom -- jak go sobie wyobrazasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-------uzyj w opisie stopniowanie przymiotnikow np.Kuchnia bedzie duza, jadalnia wieksza ale salon najwiekszy. albo Widok z okna 1 pietra bedzie piekny z 2 -go piekniejszy a z tarsu najpiekniejszy.
-------prosze obejrzyc film -Granica--

 

 

 

2021-04-09 21:02:51 ET
Elzbieta Kusmirek
9 kwietnia 2021

 


Praca domowa z lekcji --26 III 21

 
Opisz 1 obiekt UNESCO +ZDJECIE KONIECZNIE OBEJRZYJ SUPER CIEKAWY FILM '' GRANICA'' Z. NALKOWSKIEJ ,=-----omawiac bedziemy na lekcji!!!!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=Z4gUYfVcWVA

Milych Swiat Wielkanocnych zyczy P. Elzbieta

 

 

 

 

 

2021-03-27 11:46:28 ET
Elzbieta Kusmirek
27 marca 2021

 


praca domowa z lekcji --19 III 21

 

Jakie miejsca pokazalbys turyscie w Nowym Jorku???? moze byc w punktach min.10 i cwicz.I str.41 --wybierz prawidlowa odpowiedz 1--- 10zdan .---prosze wpisac do zeszytu notatki ,ktore sa z lekcji zoom

 

 

 

2021-03-20 15:49:42 ET
Elzbieta Kusmirek
20 marca 2021

 


Radosci i troski w powiesci M. Dabrowskiej --- "Noce i dnie"

 
z lekcji zoom wpisz do zeszytu---W 20-leciu miedzywojennym powstala i uksztaltowala sie powiesc psychologiczna.Pisarze opisywali zycie wewnetrzne swoich bohaterow , ich osobowosci i wzajemne relacje.W powiesci "Noce i dnie" --Maria Dabrowska ukazala zycie 2 rodzin ; Niechcicow i Ostrzenskich i ich troski i radosci na tle wydarzen historycznych i spolecznych. Autorka przekazala ze wartosciami ocalajacymi sens ludzkiego zycia i wartosc zycia to jest wiernosc sobie i wiernosc drugiej osobie .Powiesc ta--- to obraz dojrzewania czlowieka do pelnej zyciowej odpowiedzialnosci i zrozumienia sensu istnienia. Powiesci te nazwano ---sagi rodzinne.

cwicz.II str.41 wpisz do zeszytu ---bylo to na zoom---polacz fragmenty by byla logika i sens wydarzenia------Zoom---praca domowa 10 -15 zdan -na temat ; W jaki sposob wspolczesni rodzice rozwiazuja problemy z dorastajacymi dziecmi ?????????[ wstep ---- nawiaz do wydarzenia z powiesci ---rozwin mysl i uzasadnij w zakonczeniu.

 

 

 

2021-03-13 11:06:51 ET
Elzbieta Kusmirek
13 marca 2021

 


Analiza wierszy "Skamandrytow"-Julian Tuwim.

 
Przeloz wiersz J.Tuwima -"Przy okraglym stole" na proze --moze byc w formie listu . --10-15 zdan podrecznik Jezyk polski cz.2 str.183
-

 

 

 

2021-03-07 17:58:34 ET
Elzbieta Kusmirek
7 marca 2021

 


- - - Strona 1 z 4 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II - Maspeth, Nowy Jork
56-01 61 Street - Maspeth, NY 11378 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs