Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY *** Przekroczyliśmy już I-sze półrocze roku szkolnego 2022/2023. W związku z czym zapraszamy rodziców na tzw. "wywiadówki". Szczegółowe informacje w tej sprawie u nauczycieli ***

klasa LICEALNA XI A

'' WIERNA RZEKA'' -S,ZEROMSKI,OBIEKTY UNESCO W POLSCE,

Opisz 1 obiekt UNESCO w Polsce.

Lekcja byla prowadzona przez Pania Agnieszke wg. mojego planu.

2023-01-23 21:07:34 ET
23 stycznia 2023

II Rzeczpospolita cz.II. Interpretacja wiersza J. Tuwima-''Do krytykow''
cwicz. 2 str.25 icwicz.5.str.26[podrecznik cz.III]

2023-01-15 14:26:34 ET
15 stycznia 2023

Praca domowa

EPOKA AWANGARDY I POSTEPU--20-lecie MIEDZYWOJENNE.
PARKI NARODOWE POLSKI.
OPISZ 1 -PARK NARODOWY.

2023-01-09 19:59:13 ET
8 stycznia 2023

Praca domowa

S.ZEROMSKI -PISARZ ''SUMIENIA NARODU'' PODSUMOWANIE.
POLSKA I JEJ SASIEDZI.

Przygotuj prezentacje 1-go sasiada Polski ,uwzglednij;polozenie geograficzne, gospodarke kraju, atrakcje turystyczne, UNESCO i.t.p.

2022-12-11 14:43:34 ET
11 grudnia 2022

Praca domowa

S.ZEROMSKI-''LUDZIE BEZDOMNI'' -ODPOWIEDZIALNOSC I POSWIECENIE. TLUMACZENIE TEKSTU.

ZA CO JESTES ODPOWIEDZIALNY W SWOIM ZYCIU ????????

2022-12-04 11:44:54 ET
4 grudnia 2022

Praca domowa

POLSKIE TRADYCJE I ZWYCZAJE LUDOWE-''CHLOPI ''- S.W. REJMONT-PODSUMOWANIE.
11 LISTOPAD 1918 ROK.

Powtorz material z historii-test-- [zrob notatki]
2 bloki wojskowe;
-panstwa centralne:[jakie panstwa]