Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY .....**** Zapisy do naszej polskiej szkoly rozpoczniemy od tego weekendu 16-17 kwietnia 2021. Czytelnie wypelnione trzy formy rejestracyjne, ktore znajduja sie w linku DOKUMENTY SZKOLNE wraz z oplata za szkole nalezy przekazac przez uczniow nauczycielowi danej klasy. Szczegolowe informacje w tej sprawie wszyscy rodzice otrzymali droga emailowa i znajduja sie w OGLOSZENIACH SZKOLNYCH.....****Przypominamy, ze w okresie pandemii Covid-19, rodzicom nie wolno wchodzic do budynku szkolnego...****

klasa LICEALNA XI A

Praca domowa z lekcji --16 IV 21

Opisz 1 jedna postac z powiesci "GRANICA" ----ktora budzi w tobie wspolczucie i w zakonczeniu uzasadnij dlaczego ????----- czy to jest Justyna??? czy Elzbieta a moze Zenon Z. czy inna postac z powiesci Z. Nalkowskiej!!!!!!!!!!!!

2021-04-18 18:26:30 ET
17 kwietnia 2021

Wizja szklanych domow w powiesci " PRZEDWIOSNIE" --S.Zeromskiego (ZOOM)

"Przedwiosnie" to powiesc polityczna i pytanie o przyszly losy Polski. Mit szklanych domow przekazuje synowi Seweryn Baryka . Ojciec opowiada Cezaremu ,ze ich kuzyn zalozyl nad morzem hute szkla i buduje ladne,nowoczesne, tanie , czyste i funkcjonalne cale domy. W tych domach ludzie zyja szczesliwie. Cezary po przyjezdzie do Polski widzi , jak bardzo wizja ojca odbiega od rzeczywistosci ---nie widzi w Polsce zadnych szklanych domow ale dostrzega nedze i biede ludzi . Cezary chce studiowac nowoczesna nauke aby pomoc spoleczenstwu. --------wpisz notatke do zeszytu cwicz.G-3 ---tez wpisz Zapamietaj zwiazki frazeologiczne---- DOM----- i ich znaczenie str.33,34 PRACA DOMOWA
-------wybiegnij mysla w przyszlosc ---Opisz jaki chcialbys miec dom -- jak go sobie wyobrazasz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-------uzyj w opisie stopniowanie przymiotnikow np.Kuchnia bedzie duza, jadalnia wieksza ale salon najwiekszy. albo Widok z okna 1 pietra bedzie piekny z 2 -go piekniejszy a z tarsu najpiekniejszy.
-------prosze obejrzyc film -Granica--

2021-04-09 21:02:51 ET
9 kwietnia 2021

Praca domowa z lekcji --26 III 21

Opisz 1 obiekt UNESCO +ZDJECIE KONIECZNIE OBEJRZYJ SUPER CIEKAWY FILM '' GRANICA'' Z. NALKOWSKIEJ ,=-----omawiac bedziemy na lekcji!!!!!!!!!

Milych Swiat Wielkanocnych zyczy P. Elzbieta

2021-03-27 11:46:28 ET
27 marca 2021

praca domowa z lekcji --19 III 21

Jakie miejsca pokazalbys turyscie w Nowym Jorku???? moze byc w punktach min.10 i cwicz.I str.41 --wybierz prawidlowa odpowiedz 1--- 10zdan .---prosze wpisac do zeszytu notatki ,ktore sa z lekcji zoom

2021-03-20 15:49:42 ET
20 marca 2021

Radosci i troski w powiesci M. Dabrowskiej --- "Noce i dnie"

z lekcji zoom wpisz do zeszytu---W 20-leciu miedzywojennym powstala i uksztaltowala sie powiesc psychologiczna.Pisarze opisywali zycie wewnetrzne swoich bohaterow , ich osobowosci i wzajemne relacje.W powiesci "Noce i dnie" --Maria Dabrowska ukazala zycie 2 rodzin ; Niechcicow i Ostrzenskich i ich troski i radosci na tle wydarzen historycznych i spolecznych. Autorka przekazala ze wartosciami ocalajacymi sens ludzkiego zycia i wartosc zycia to jest wiernosc sobie i wiernosc drugiej osobie .Powiesc ta--- to obraz dojrzewania czlowieka do pelnej zyciowej odpowiedzialnosci i zrozumienia sensu istnienia. Powiesci te nazwano ---sagi rodzinne.

cwicz.II str.41 wpisz do zeszytu ---bylo to na zoom---polacz fragmenty by byla logika i sens wydarzenia------Zoom---praca domowa 10 -15 zdan -na temat ; W jaki sposob wspolczesni rodzice rozwiazuja problemy z dorastajacymi dziecmi ?????????[ wstep ---- nawiaz do wydarzenia z powiesci ---rozwin mysl i uzasadnij w zakonczeniu.

2021-03-13 11:06:51 ET
13 marca 2021

Analiza wierszy "Skamandrytow"-Julian Tuwim.

Przeloz wiersz J.Tuwima -"Przy okraglym stole" na proze --moze byc w formie listu . --10-15 zdan podrecznik Jezyk polski cz.2 str.183

2021-03-07 17:58:34 ET
7 marca 2021

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9