Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY *** Tylko do 30 kwietnia 2022 trwały zapisy uczniów na nowy rok szkolny 2022/2023. *** W ten weekend 6-7 maja 2022, nauczyciele rozliczaja sie z opłat za szkołe i zdaja formy rejestracyjne. Jest to juz ostatni moment, żeby zapisać dzieci do naszej polskiej szkoły.

klasa 0 A

ZADANIE DOMOWE NR. 29 - Powtorzenie, ZLOTA KACZKA - 14 MAJ, 2022

Czy potrafisz rozwiązać te zagadki? Jeśli tak, to proszę pokoloruj kolejno odpowiedni obrazek.
1. Zagadka: W górach mieszka wielki ptak. To jest Polski naszej znak. Zobaczysz go kiedyś może. To jest biały .....
2. Postrachem mieszkańców był, nawet gdy w swojej jamie się skrył.
3. Po jeziorze w lochu pływała, skarbów strzegła, złote piórka miała.
4. Dumny bardzo jest z ogona, chociaż pawia nie pokona. Nocuje zawsze w kurniku, rankiem pieje "Kukuryku".
5. Siedzi na grzędzie w kurniku i nie woła kukuryku. O pisklęta swoje dba,gdy dasz ziarno, jajo da.
Całe zadanie znajduje się w załączniku Nr. 1

2022-05-17 22:55:10 ET
21 maja 2022

ZADANIE DOMOWE NR. 27 - Powtorzenie, DZIEN MATKI - 7 MAJ 2022

Wszystkim Mamom życzę dużo zdrowia, siły, wytrwałości i miłości. Życzę Wam, aby dzieci były waszą dumą, pociechą i radością.
1.”Elementarz Pięciolatka” – str. 78 oraz 79. Opowiedz co dzieje się na obrazkach.
Pokoloruj tylko ten obrazek, na którym ludzie zachowują się poprawnie. Opowiedz, dlaczego?
2.„Elementarz Pięciolatka” – Str. 82 – Pokoloruj baloniki tak, aby ułożyć wyraz „mama” i „tata”.
Pozostałe baloniki pokoloruj różnymi kolorami i nazwij wszystkie literki.
3. Nazwij zwierzątka. Przeczytaj wyrazy. Wytnij i przyklej pod odpowiedni obrazek

2022-05-12 20:55:04 ET
14 maja 2022

ZADANIE DOMOWE NR. 27 - POWTóRZENIE, LEGENDY POLSKIE - 30 czerwca 2022

1. "Elementarz Pięciolatka" - strona -74, Narysuj księcia, który idzie na spacer z księżniczka. Dorysuj tez konia,
bo na pewno książę wziął go na spacer. Str. 75 - – Bal w pałacu. Dorysuj księżniczkę w balowej sukni.
2. Str. 76 – Opierając się na Legendzie o Smoku Wawelskim wykonaj pięknie własna ilustracje.
3. Przeczytaj wyrazy i napisz je na odpowiedniej stronie. 74, 75 lub na 76.
4. Powtarzaj słowa piosenki "Czarne Jagódki". (pierwsza zwrotkę i refren).

2022-05-01 21:30:59 ET
7 maja 2022

ZADANIE DOMOWE NR. 26 - WPROWADZENIE LITERY "J" - 23 kwiecien 2022

1.” Elementarz Pięciolatka” – str. 77 – opowiedz co przedstawiają obrazki. Przeczytaj wyrazy pod obrazkami.
2. Przyklej do zeszytu kilka obrazków na „j”. Naucz się nazywac je poprawnie.
3. Dokończ pisać małą i dużą literka „j".
4. Pokoloruj obrazek i przeczytaj zdanie pod obrazkiem.
5. Naucz się słów I zwrotki i refrenu piosenki „Czarne jagódki”
Piosenki dla dzieci Jesteśmy jagódki, czarne ... - YouTube.
Slowa piosenki w zalaczniku Nr.1

2022-04-25 00:14:32 ET
30 kwietnia 2022

ZADANIE DOMOWE NR. 25 - WPROWADZENIE LITERY "F" - 9 Kwiecien 2022

1.” Elementarz Pięciolatka” – str. 66 – opowiedz co dzieje się na obrazku.
Przeczytaj zdania pod obrazkiem.
2. Pokoloruj polska flagę i zaznacz w kółeczka wszystkie literki „ f”.
3. Przyklej do zeszytu kilka obrazków na „f”. Naucz się poprawnie je nazywać.
4. Dokończ pisać małą i dużą literka „f".
5. „Elementarz Pięciolatka” – str. 62 i 63 – wykonaj ćwiczenia.
Proszę pamiętać o trwających zapisach do Polskiej Szkoły na rok szkolny 2022/2023.
Wszelkie informacje umieszczane sa na stronie internetowej szkoly.
Tydzien temu wyslalam informacje oraz trzy formy w zalacznikach.
W nastepna sobote nie ma zajec, spotykamy sie ponownie w sobote 23 kwietnia.
Zycze wszystkim radosnego i rodzinnego spedzenia Swiat Wielkanocnych. W zdrowiu i spokoju.

Załącznik nr 3:

2022-04-22 17:08:18 ET
23 kwietnia 2022

ZADANIE DOMOWE NR. 24 - WPROWADZENIE LITERY "Z" - 2 Kwiecien 2022

1.” Elementarz Pięciolatka” – str. 65 – opowiedz co dzieje się na obrazku. Przeczytaj zdania pod obrazkiem.
2. Pokoloruj zamki z literka „z”.
3. Przyklej do zeszytu kilka obrazków na „z”. Naucz się poprawnie je nazywać.
4. Dokończ pisać małą i dużą literka „z”.
5. „Elementarz Pięciolatka” – str. 58 i 59. Nazwij wszystkie zwierzęta na obrazkach.
Zastanów się jakie jeszcze zwierzęta można zobaczyć w ZOO. Pokoloruj obrazk.
6. Powtarzaj słowa piosenki „Pisanki, pisanki, jajka malowane” oraz słowa wiersza „Zabawki”

2022-04-04 21:34:42 ET
9 kwietnia 2022

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10