Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY *** Przekroczyliśmy już I-sze półrocze roku szkolnego 2022/2023. W związku z czym zapraszamy rodziców na tzw. "wywiadówki". Szczegółowe informacje w tej sprawie u nauczycieli ***

klasa 0 A

Zadanie Domowe Nr. 17 - Wprowadzenie Litery "N" - styczen 28, 2023

1. „Elementarz Pięciolatka” – str. 43 – opowiedz co dzieje się na obrazku. Przeczytaj zdania pod obrazkiem.
2. Pokoloruj namioty z małą lub dużą literką „N".
3. Dokończ pisać małą i dużą literkę „n"
4. Wytnij z czasopism kilka obrazków zaczynających się na „n”. Nazwij je i przyklej do zeszytu.
5. Powtarzaj słowa całej piosenki „Zima”.
6. Policz gwiazdki. Dorysuj jeszcze dwie. Ile jest teraz wszystkich razem? Zaznacz w kółeczko odpowiednia cyfrę.
Pokoloruj gwiazdki i księżyc. Niebo pomaluj na ciemno niebieski kolor. .

2023-01-29 19:20:41 ET
4 lutego 2023

Zadanie Domowe 16 - Wprowadzenie Litery "B" - Styczen 21, 2023

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzę dużo zdrowia i pociechy z wnuków.

1.” Elementarz Pięciolatka” - str. 40 – opowiedz co dzieje się na obrazku. Przeczytaj zdania pod obrazkiem.
2. Pomóż pieskom odnaleźć odpowiednia budkę.
3. Dokończ pisać małą i dużą literkę „b”.
4. Wytnij z czasopism kilka obrazków zaczynających się na „b”. Nazwij je i przyklej do zeszytu. 5. Policz i pokoloruj biedronki. Zaznacz w kółeczko odpowiednia cyfrę.
6. Powtarzaj I i II zwrotkę piosenki „Zima, zima, zima”. Naucz się II zwrotkę.

III. Jaka pyszna sanna – parska raźno koń. Śnieg rozbija kopytami,
Sanki dzwonią dzwoneczkami
Dzyń, dzyń, dzyń

2023-01-23 23:55:49 ET
28 stycznia 2023

Zadanie Domowe Nr. 15 - Wprowadzenie Litery "S" - Styczen 14, 2023

1. „Elementarz Pięciolatka” – str. 39 – omów co dzieje się na obrazku. Przeczytaj zdania pod obrazkiem.
2. Pomóż sowie pokolorować słoneczka z małą i dużą literka „s”.
3. Dokończ pisać małą i dużą literkę „s”.
4. Wytnij z czasopism kilka obrazków zaczynających się na „s”. Nazwij je i przyklej do zeszytu.
5. Naucz się słów II zwrotki piosenki „Zima, zima, zima.”

2023-01-19 20:36:53 ET
21 stycznia 2023

ZADANIE DOMOWE NR. 14 - Wprowadzenie litery "U" - Styczen 7, 2023

Witam Wszystkich w Nowym Roku 2023. Życzę dzieciom i rodzicom dużo zdrowia, miłości i radosci każdego dnia.
Wspólnego zrozumienia i dużo czasu dla siebie.

1.” Elementarz Pięciolatka” – str.38 – opowiedz co dzieje się na obrazku. Przeczytaj zdania pod obrazkiem. 2. Pokoloruj ule z literka „u”. Pomóż pszczółkom odnaleźć ich domki.
3. Przyklej do zeszytu kilka obrazków na „u”. Naucz się poprawnie je nazywać. 4. Naucz się słów I zwrotki piosenki „Zima”, Można posłuchać na YouTube Zima, zima, zima, pada, pada śnieg. 5. Dokończ pisać mała i dużą literka „u”.

I. Zima, zima, zima, pada, pada śnieg.
Jadę, jadę w świat sankami, sanki dzwonią dzwoneczkami.
Dzyń, dzyń, dzyń!·
Dzyń, dzyń, dzyń!

2023-01-12 16:09:39 ET
14 stycznia 2023

Zadanie Domowe Nr. 13 - Wprowadzenie Litery "L" - Grudzien 17, 2022

1. „Elementarz Pięciolatka” – str.32 – opowiedz co dzieje się na obrazku. Przeczytaj zdania pod obrazkiem.
2. Pokoloruj lody z małą literką „l” oraz dużą literką „L”.
3. Przyklej do zeszytu kilka obrazków zaczynających się na „L”.
4. Dokończ pisać małą i dużą literkę „L”. 5. Powtarzaj słowa piosenki „Wesoła Choinka”. https://www.youtube.com/watch?v=p4CEhQJJOGQ
Powtarzaj tez poznane wcześniej piosenki.
6. Wykonaj piękną ilustracje „Choinka w moim domu” – przynieś ilustracje do szkoły.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzę wszystkim dużo zdrowia, radosci,
pociechy z dzieci i dużo wytrwałości w nauce języka polskiego. Życzę tez wypoczynku w gronie rodzinnym.

2022-12-19 22:18:02 ET
7 stycznia 2023

Zadanie Domowe Nr. 12 - Powtórzenie - Grudzien 10, 2022

1 „Elementarz Pięciolatka” – Powtórz, wszystkie poznane już literki, nazwij obrazki pod każdą literką.
2. Powtarzaj literki z zeszytu. Nazwij obrazki, które były tam przyklejane.
3. Naucz się II zwrotkę piosenki „Wesoła Choinka”. Powtarzaj pierwszą zwrotkę.

W następną sobotę, odwiedzimy „Galerie Świąteczną” oraz zrobimy sobie grupowe zdjęcie z Mikołajem.
Bardzo proszę ubrać dzieci „świątecznie”. Każdy może tez przynieść kilka dolarów na zakupy.
A rodziców prosimy o przyniesienie smakołyków na sprzedaż.

2022-12-11 22:36:17 ET
17 grudnia 2022

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10