Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY ....Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczelismy17-18 wrzesnia 2021. Szczegółowe informacje w tej sprawie, wszyscy rodzice otrzymali droga emailową. Doplaty za szkole nalezy dokonac do dnia 24-25 wrzesnia u wychowawcy klasy.

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE

godziny

minuty

sekundy

klasa 0 A

ZADANIE DOMOWE NR. 10 WPROWADZENIE LITERY "Y" - "DOMY, DYMY" - 20, 11, 2021

Z okazji Świat Dziękczynienia,
życzę smacznego indyka oraz spędzenia dnia w milej rodzinnej atmosferze,
1, „Elementarz Pięciolatka” – str.25 – opowiedz swoimi słowami co dzieje się na obrazku.
Przeczytaj zdania pod obrazkiem oraz dokończ rysować domy.
2. Znajdź w czasopismach obrazki lub narysuj w zeszycie buty, lody lub samoloty lub inne przedmioty
kończące się na „y”, Nazwij i przyklej do zeszytu.
3. Dokończ pisać małe i duże „y".
4. Powtarzaj słowa piosenki „Urodziny Marchewki”. Naucz się śpiewać ostatnia zwrotkę.
5. Przygotowania do „Choinki”. Naucz się podanego tekstu oraz słów podanych piosenek.

Wszystkie pary jarzynowe już do tańca są gotowe.
Gra muzyka, to poleczka, wszyscy tańczą już w kółeczkach.

2021-11-30 21:30:18 ET
4 grudnia 2021

ZADANIE DOMOWE NR. 9 - WPROWADZENIE LITERY "D" - 13,11,2021 "DOM"

1. Elementarz Pięciolatka – str.23 - opowiedz co dzieje się na obrazku. Przeczytaj zdania pod obrazkiem.
2. Zaznacz w kółeczko domki z małą lub dużą literka „d”. Możesz pokolorować je.
3. Dokończ pisać małe „d” i duże „D”.
4. Poszukaj w czasopismach kilka obrazków zaczynających się na „d”, nazwij je i przyklej do zeszytu.
5. Naucz się słów III i IV zwrotki piosenki „Urodziny Marchewki”. Powtarzaj I i II zwrotkę.
6. Nazwij i pokoloruje kwadrat. Narysuj obok podobny kwadrat. Pamiętaj, że wszystkie boki są jednakowe.

III. Kalarepka w kącie siadła, ze zmartwienia aż pobladła, tak się martwi, płacze szczerze, nikt do tańca jej nie bierze.
IV. Wtem pomidor nagle wpada, kalarepce ukłon składa. Moja blada kalarepko, tańczże ze mną, tańczże krzepko.

2021-11-18 18:38:59 ET
20 listopada 2021

Zadanie Domowe Nr. 8 - Wprowadzenie Liter "M" - 6.11,2021 To mama

Treść całego zadania umieszczona jest w załączniku Nr. 1

1.” Elementarz Pięciolatka” –str. 22- opowiedz co dzieje się na obrazku.
Przeczytaj zdania pod obrazkiem.
2. Str. 15 – Pokoloruj i nazwij jarzyny rosnące w ogrodzie.
3. Zaznacz w kółeczko małe literki „m” lub duże literki „M".
4. Dokończ pisać małą i dużą literkę "m". Policz i pokoloruj myszki.
5. Wytnij z czasopism kilka obrazków zaczynających się na "m" i przyklej do zeszytu.
6. Osłuchaj się ze słowami I i II zwrotki „Urodziny Marchewki".

2021-11-11 19:35:55 ET
13 listopada 2021

ZADANIE DOMOWE NR. 7 - Wprowadzenie Litery "T" - 30,10,2021 - to tata

1. Elementarz Pięciolatka – str.21- opowiedz co dzieje się na obrazku. Przeczytaj zdania pod obrazkiem.
2. Pokoloruj tylko truskawki z małą literką „t” lub dużą literka „T".
Policz truskawki z małymi i dużymi literkami „t” i napisz, ile ich jest.
3. Dokończ pisać małe i duże "t".
4. Wytnij z czasopism kilka obrazków zaczynających się na "t".
Nazwij je i przyklej do zeszytu.
5. Powtarzaj poznane już piosenki i wierszyki.

2021-11-04 21:08:03 ET
6 października 2021

ZADANIE DOMOWE NR. 6 - WPROWADZENIE LITERY "E" - 23,10, 2021

1. „Elementarz Pięciolatka” – str. 19 - 0powiedz swoimi słowami co dzieje się na obrazku?
Co robią dzieci? Pokoloruj obrazek przedstawiający Eskimosów.
2. Znajdź w czasopismach obrazek zaczynający się na „e”, nazwij go i przyklej do zeszytu.
3. Dokończ pisać małe i duże „e".
4. „Elementarz Pięciolatka” – str. 6 – wykonaj ćwiczenie oraz str.12.
Nazwij wszystkie meble. Dorysuj w kole jeszcze jeden mebel.
5. Powtarzaj piosenkę „A ja wiem” – śpiewamy w klasie od początku roku szkolnego.

A ja wiem, nie powiem kto nas dziś odwiedzi
Czerwone jabłuszko co na drzewie siedzi
Czerwone jabłuszko, złocista gruszeczka
Złocista gruszeczka i piękna śliweczka

2021-10-29 00:03:14 ET
30 października 2021

ZADANIE DOMOWE NR. 5 - WPROWADZENIE LITERY " I " - 16.10.2021

1. „Elementarz Pięciolatka” – str. 18 - 0powiedz swoimi słowami co dzieje się na obrazku, co robi Iza?
Nazwij obrazki wstawiając literkę "i" pomiędzy nimi. Zaznacz iglo z literka i - małą lub dużą.
2. Znajdź w czasopismach obrazek zaczynający się na „i”, nazwij go i przyklej do zeszytu.
3. Dokończ pisać małe i duże „i”.
4. Policz i pokoloruj dynie. UWAGA: Wszystkie dzieci musza już liczyć do pięciu.
5. Powtarzaj poznana już piosenkę „Dzieci” oraz wierszyk „Naprawimy Misia”.
6. „Elementarz Pięciolatka” – str. 13 i 14 – wykonaj ćwiczenia. Dorysuj w koszu jeszcze jedną czerwoną piłeczkę.
Ile czerwonych piłeczek jest teraz w koszu?

Dziękuje bardzo za pięknie odrabiane lekcje. Dzieci pomału przyzwyczajają się do obowiązków w klasie.
Jeszcze tydzień, dwa i już będzie wszystko odbywało się sprawniej.

Załącznik nr 1:

2021-10-22 00:24:30 ET
23 października 2021

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10