Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: ZGODNIE Z INFORMACJA PRZESLANA WSZYSTKIM RODZICOM DROGA INTERNETOWA, 25-go i 26-go WRZESNIA (w piatek i sobote) 2020, WZNAWIAMY ZAJECIA LEKCYJNE W NOWYM 2020/2021 ROKU SZKOLNYM. ZE WZGLEDU NA NOWE PRZEPISY ZWIAZANE Z PANDEMIA COVID-19 i TZW. "SOCIAL DISTANCE" KLASY NIE MOGA BYC LICZNE I W ZADNEJ KLASIE WOLNYCH MIEJSC JUZ NIE MA....... PROSZE O WYROZUMIALOSC........ D Z I E K U J E ..! ! ! ! I

klasa 0 A

Uroczyste Zakonczenie Roku Szkolnego 2019-2020.

Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci. Zapraszam jutro na ostatnie spotkanie o godz. 11:00 rano. Mam nadzieje, że wszyscy będą obecni. Proszę przygotować „Elementarz Pięciolatka” Podaje link :
Dziękuję Wam za współpracę, życzę wspaniałych wakacji i informuje, ze będę przesyłała Wam wiadomości odnośnie wydarzeń, które będę organizowała w ciągu wakacji.
Podaje tez informacje od dyrektora:
Zgodnie z ustaleniami w ta sobote 30 maja 2020 o godz. 10:00 AM na zakonczenie roku szkolnego bedzie odprawiona internetowa msza swieta. Prosze przypomniec swoim uczniom i ich rodzicom, aby wszyscy zalogowali sie na strone internetowa naszej parafii www.holycross-queens.org i uczestniczyli w tak waznym dla nas wszystkich nabozenstwie.
Po mszy sw. o godz. 11:00AM rozpoczniemy tradycyjne tym razem internetowe krotkie spotkanie z uczniami na zakonczenie roku szk.

2020-05-29 17:21:13 ET
30 maja 2020

ZADANIE DOMOWE # 30. Powtórzenie poznanych liter, nazywanie zwierząt,

Dokładnie omówione zadanie zostało wysłane do wszystkich rodziców emailem. Do emaila dołączone zostały załączniki oraz zdjęcia z lekcji # 30, która odbyła się w formie wirtualnej - ZOOM.
Zadanie Domowe Nr. 30
1.Wytnij załączone literki i ułóż z nich napis ZNAM NUMERKI I LITERKI.
2. „Elementarz Pięciolatka” – Str. 82 – Pokoloruj baloniki tak, aby ułożyć wyraz „mama” i „tata”. Pozostałe baloniki pokoloruj rożnymi kolorami i nazwij wszystkie literki.
3. Wykonaj piękną, kolorową ilustrację do załączonego wiersza. Nazwij wszystkie zwierzęta. Może znasz inne zwierzęta żyjące w lesie? Możesz je także narysować.

2020-05-18 23:18:39 ET
30 maja 2020

Zadanie # 29 Dzień Matki, Legenda o Złotej Kaczce

Instrukcja związana z wykonanie zadania domowego została omówiona w liście przesłanym emailem.
Maj 9, 2020
Zadanie Domowe 29

1. "Elementarz Pięciolatka" - strona - 69 – Pomóż Hani pokolorować kwiaty w wazonie identycznymi kolorami jak na obrazku. 2. Str. 70 – Wianek dla mamy. Znajdź miejsce, w którym jest pomyłka. Dokończ rysować wianek rysując kwiatki w odpowiedniej kolejności i kolorach. 3. Str. 77 – Powiedz, jak wygląda Flaga Polski i Godło Polski. Czy wiesz jaki ptak przedstawiony jest w godle polskim? Z pomocą rodziców zaznacz na mapie polski Warszawę i Kraków. Pamiętaj, że w Warszawie mieszkała Złota Kaczka, a w Krakowie Smok Wawelski. Możesz narysować małą kaczkę w okolicy Warszawy i Smoka w okolicy Krakowa.
4. Proszę pooglądać z dziećmi krótki filmik o symbolach narodowych przygotowany specjalnie dla małych dzieci. Omówione są symbole narodowe – godło, flaga, hymn.
Zagadka: W górach mieszka wielki ptak. To jest Polski naszej znak. Zobaczysz go kiedyś może. To jest biały ..... (Orzeł)

2020-05-11 22:18:55 ET
16 maja 2020

Zadanie Domowe 28 Polskie Legendy. Zdrowie.

Bardzo dziękuje rodzicom za udział i zaangażowanie w czasie lekcji prowadzonej na ZOOM. Przeslalam juz emailem dokladne informacje odnosnie wykonania zadania domowego.
Zadanie Domowe 28 Maj, 2, 2020
1. "Elementarz Pięciolatka" - strona -74 Narysuj księcia, który idzie na spacer z księżniczka. Dorysuj tez konia, bo na pewno książę wziął go na spacer, Str. 75 – Bal w pałacu. Dorysuj księżniczkę w balowej sukni.
2. Str. 76 – Opierając się na Legendzie o Smoku Wawelskim wykonaj pięknie własna ilustracje.
3. Przeczytaj wyrazy i napisz je na odpowiedniej stronie. 74, 75 lub na 76.

zamek smok spacer bal pałac konik suknia
baranek trawa niebo kwiaty

4. Powtarzaj słowa piosenki "Czarne Jagódki". (pierwsza zwrotkę i refren)
5. Wiersz „Zdrowie” – Opowiedz, dlaczego należy zjadać świeże warzywa? Jakich witamin szukał Tomek w swojej misce? Nazwij wszystkie warzywa, które lubisz jeść.
Piosenki dla dzieci Jesteśmy jagódki, czarne ... - YouTube

2020-05-02 17:49:08 ET
9 maja 2020

Zadanie Domowe # 27 Powtorzenie literek F i J.

Kwiecień 25, 2020
Zadanie Domowe 27
POWTORZENIE literek J i F.
Część zadnia domowego została omówiona w czasie spotkania na ZOOM, ale jeszcze przypominam:
1. "Elementarz Pięciolatka" - strona - 68.- Rozpoznawanie, nazywanie, rysowanie i podpisywanie zwierząt charakterystycznych dla łąki.
2. Przeczytaj i podpisz pod odpowiednim obrazkiem: bocian, motyl, biedronka, osa, kwiatek, kwiatki, trawa.
3. "Elementarz Pięciolatka" - str. 71 - Jezioro. Opowiedz co widzisz na obrazku, pokoloruj i podpisz. Julek łowi ryby. Każdy może wpisać swoje imię, bo może to też być dziewczynka. Np. Amelka łowi ryby, Można tez coś dorysować. Np. wyłowione już ryby, bociana, żabkę, ptaki itd.
4. Naucz się pierwsza zwrotkę oraz refren piosenki "Czarne Jagódki".
Piosenki dla dzieci Jesteśmy jagódki, czarne ... - YouTube
5 Poprawnie nazywaj zwierzęta, występujące w wierszu "Jajko". Czy znasz inne zwierzęta zamieszkujące na farmie?

Czarne jagódki

Jesteśmy jagódki, czarne jagódki,
Mieszkamy w lesie zielonym
Oczka mamy czarne, buźki granatowe,
A sukienki są zielone i seledynowe.

Ref. A kiedy dzień nadchodzi, dzień nadchodzi,
Idziemy na jagody, na jagody,
A nasze czarne serca, czarne serca,
Biją nam radośnie bum tarara bum. x2

2020-04-25 17:50:09 ET
2 maja 2020

Lekcja 27 Spotkanie na ZOOM - zajecia internetowe.

Przeslalam juz w emailach dokladny plan jutrzejszego spotkania.

Krystyna Pitula is inviting you to a scheduled Zoom meeting.

Topic: Klasa Zerowa
Time: Apr 25, 2020 10:00 AM Eastern Time (US and Canada)

Join Zoom Meeting

Meeting ID: 832 0527 7881