Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY ....Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczelismy17-18 wrzesnia 2021. Szczegółowe informacje w tej sprawie, wszyscy rodzice otrzymali droga emailową. Doplaty za szkole nalezy dokonac do dnia 24-25 wrzesnia u wychowawcy klasy.

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE

godziny

minuty

sekundy

klasa V A

Lekcja 11

Na dzisiejszych zajeciach dzieci:
-czytaly czytanke „Dobry biskup Mikolaj”(str. 80-84), opowiadaly jej tresc. Rozmawialismy na temat niesienia dobra, sprawianiu radosci swoim bliskim w dniu sw. Mikolaja.
-przypomniane i utrwalone zostaly wiadomosci zasady pisowni „u” (cwiczenia str. 44-46).

Praca domowa:
-Nauczyc sie spiewac „Przybiezeli do Betlejem” i „Pastoralka od serca do ucha” (dzieci otrzymaly wydrukowany tekst)
-Nauczyc sie czytac czytanke „O cudownym kraju pelnym czulosci” (str. 85-86), odpowiadac na pytania 1-6 str. 86

Zycze milego tygodnia

2021-12-04 17:47:07 ET
11 grudnia 2021

Lekcja 10

Bardzo prosze, by dzieci nauczyly sie spiewac koledy:

Zycze milego tygodnia i do zobaczenia za tydzien 🙂

2021-11-27 09:57:22 ET
4 grudnia 2021

Lekcja 9

Na odtatnich zajeciach:
- rozmowa na temat “Wielkich Polakow kochajacych muzyke-Ignacy Jan Paderewski”. Czytanie i omawianie czytanki “Kochaj pajaczki, zwlaszcza muzykalne” (str. 54-57)
- przymiotnik-odmiana przez przypadki, liczby i rodzaje (str. 38-40).
- Boleslaw Krzywousty-wladca rycerski. Zapoznanir z sylwetka Boleslawa Krzywoustego, dziejami Krolestwa Polskiego za czasow jego panowania.

- czytanka “Jesien 1608roku” str. 72-73
-przygotowac sie do ustnej odpowiedzi na pytania 1-9 str. 74
- cwiczenie 6 str. 40
- cwiczenie 6 str. 52 (historia)

Pozdrawiam 🙂

2021-11-14 19:56:00 ET
20 listopada 2021

Lekcja 8

Na sobotnich zajeciach:
-czytanie i odpowiadanie na pytania dotyczace czytanki „Waleczny orzeł”.
- rozmowa i wykonywanie cwiczen utrwalajacych wydarzenia z okresu odzyskania przez Polske Niepodleglosci
- przymiotnik- stopniowanie, cwiczenia str. 35-37

Praca domowa
- dyktando str. 65
- czytanka „Kochaj pajaczki, zwlaszcza muzykalne” str. 54-55
-przygotowac sie do ustnej odpowiedzi na pytania 1-9 str. 55

Zycze wszystkim milego tygodnia

2021-11-07 16:02:56 ET
13 listopada 2021

Lekcja 7

Podczas dzisiejszych zajec:
- uczniowie na ocene czytali, odpowiadali na pytania dotyczace czytanki “O tym, jak ksiadz Karol stal na zielonej lawce”. (str. 46-52)
- utrwalone zostaly zasady pisowni “ch” i “h” (str. 31-34)
- “Jak powstalo panstwo polskie?”zapoznanie sie z informacjami dotyczacymi pirwszych wladcow i poczatkow panstwa polskiego (str. 32-41)

- czytanka “Noe” (str. 60-61), naucz sie odpowiadac na pytania 1-9 str. 61
- zrobic zadania (kartki ksero) utrwalajace zasady pisowni „ch” i „h”.
-przygotuj sie do dyktanda str. 65 (na 13 listopada)
Milego tygodnia

2021-10-30 19:37:54 ET
6 listopada 2021

Lekcja 6

Na ostatnich zajeciach na podstawie czytanki i inforormacji w podreczniku (str.37-41) uczniowie zapoznali sie z sylwetka polskiej Noblistki Marii Sklodowskiej-Curie.
Gramatyka-utrwalone zostaly informacje „jak przenosimy wyrazy?” i czym sa znaki interpunkcyjne (str. 26-30).

Praca domowa:
- dokonczyc pisac, sprawdzic i poprawic bledy w pracy wykonywanej na zajeciach (podrecznik zad.6 str. 38). Przepisac na kartke, by w nastepnym tygodniu oddac do sprawdzenia.
- nauczyc sie czytac czytanke „O tym jak ksiadz Karol stal na zielonej lawce” str. 46
- nauczyc sie odpowiadac na pytania 1-5 str. 47
- dyktando str. 47

Na nastepnych zajeciach bedziemy rowniez omawiac temat z historii “Jak powstalo panstwo polskie” str. 32-42