Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY *** Tylko do 30 kwietnia 2022 trwały zapisy uczniów na nowy rok szkolny 2022/2023. *** W ten weekend 6-7 maja 2022, nauczyciele rozliczaja sie z opłat za szkołe i zdaja formy rejestracyjne. Jest to juz ostatni moment, żeby zapisać dzieci do naszej polskiej szkoły.

klasa LICEALNA X A

Temat ostatniej lekcji
1. Geografia - Prezentacja walorow turystyczno - krajobrazowych wybranego regionu Polski.
2. J. polski - Rola publicystyki i dziennikarstwa w pozytywizmie. Analiza felietonu B. Prusa pt. "Najnowszy wynalazek Edisona".
Dziecko - nowy bohater w literaturze pozytywizmu. Omowienie nowelki pt. "Antek".

Praca domowa:
1. Przeczytac rozdzial "Polacy, ktorzy budowali wielkosc Ameryki" str. 146.
2. Na podstawie przeczytanego tekstu napisac notke biograficzna wybranej osoby.

2022-04-27 09:57:14 ET
29 kwietnia 2022

Temat ostatniej lekcji
1. Geografia - Surowce naturalne wystepujace w Polsce.
2. J. polski - "Dziecko" - nowy bohater w literaturze pozytywizmu. Analiza fragmentow noweli E. Orzeszkowej pt. "Dobra Pani".

Praca domowa:
Geografia - Prezentacja regionu - Walory tyrystyczno - krajobrazowe ulubionego regionu Polski lub regionu, z ktorego pochodzi moja rodzina.
J. polski - przeczytac nowelke B. Prusa pt. "Antek"

2022-04-12 10:35:41 ET
22 kwietnia 2022

ZADANIE DOMOWE

Tematem ostatniej lekcji byly zbrodnie Rosji sowieckiej popelnione na Polakach w latach 1937-41. Upamietnienie Zbrodni Katynskiej.
W drugiej czesci zajec klasa uczestniczyla we mszy swietej oraz drodze krzyzowej.

Praca domowa:
1. Na podstawie dostepnych zrodel (internet, ksiazki) napisac notatke dotyczaca Zbrodni Katynskiej.

2022-04-04 10:59:18 ET
8 kwietnia 2022

ZADANIE DOMOWE

Tematem ostatniej lekcji byl "kult pracy" w literaturze pozytywistycznej. Analiza fragmentow powiesci Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem" -
Legenda o Janie i Cycylii oraz Nad Niemnem.

Praca domowa:
1. Cwiczenie nr. 8 str. 129. Cwiczenie robimy pisemnie w zeszycie.

2022-03-30 09:29:56 ET
1 kwietnia 2022

ZADANIE DOMOWE

Na ostatniej lekcji zapoznalismy sie z glownymi zalozeniami oraz przedstawicielami pozytywizmu europejskiego i polskiego.

Praca domowa
1. Przeczytac rozdzial pt. "Spotkanie z autorem - Henryk Sienkiewicz" str. 124.
2. Cwiczenia nr. I str. 121; nr. 2 str. 122; nr. 3 i 4 str. 123. Przypominam, ze wszystkie cwiczenia robimy pisemnie, w zeszycie.

2022-03-16 09:32:52 ET
18 marca 2022

ZADANIE DOMOWE

Tematem ostatniej lekcji bylo powstanie styczniowe - przyczyny i przebieg powstania oraz sytuacja na ziemiach polskich po powstaniu styczniowym .

Zadanie domowe:
1. Przeczytac ze zrozumieniem (min. 2 razy) rozdzial "Realizm, pozytywizm" str 116-121.

2022-03-08 11:36:12 ET
11 marca 2022

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10