Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY *** W czerwcu nasza polska szkoła jeszcze kontynuuje zapisy uczniów do klasy pierwszej oraz zerówki. Do kl. 0 uczniowie muszą mieć ukończone 5 lat. Formy rejestracyjne oraz szczegółowe informacje znajdują się w linku ogłoszenia/ dokumenty szkolne. ZAPRASZAMY...

klasa VII A

Geografia
Temat: Przemysl w Polsce.
podrecznik str 74 do 77
Przeczytaj i zrób cw 1 str 78

Jezyk polski
Temat: Bajki robotow - "Przyjaciel Automateusza".
podrecznik str 172-173
Przeczytaj uwaznie i zrób cwiczenia
1 str 173
2 i 3 str 174
5 str 175
2 str 176
4 str 177

Praca domowa
Majowe święta - napisz  jakie znasz majowe święta narodowe, opisz symbole narodowe Polski.( 7 zdan minimum)
Pozdrawiam i zycze milego tygodnia.

2022-05-01 19:32:44 ET
30 kwietnia 2022

Geografia
Temat:Parki Narodowe Polski.

Samodzielne sporządzenie notatki.
Praca z podręcznikiem str 81 do 86. Uzupelnianie cw str 84 i 85.
Praca z kserokopia:przeczytaj uwaznie podany tekst i zaprezentuj informacje o parku klasie.

Praca dome
Podrecznik do geografii Cw str 87 wszystkie punkty( oprócz 1,13 i 14)

2022-04-24 17:32:59 ET
23 kwietnia 2022

Swieta Wielkanocne.

nie ma zajęć szkolnych

2022-04-24 17:28:08 ET
16 kwietnia 2022

praca domowa

Temat:Bitwa Warszawska 1920r ,czyli Cud nad Wisla.

Przyczyny,przebieg i zakończenia wojny.

2022-04-24 17:27:14 ET
9 kwietnia 2022

Praca domowa

Udział we mszy sw rekolekcyjnej.
Klasowy konkurs na najlepsza bajke.

2022-04-24 17:25:36 ET
2 kwietnia 2022

Temat: Piszemy życzenia.

Powtórzenie odmiany przez przypadki.

Podręcznik str.62
Przeczytać informacje i uzupełnić wszystkie na ćwiczenia na stronach 63 i 64.

Proszę, aby wszyscy uczniowie przygotowali, uzupełnili prace domowe.
Pozostało nam do końca roku szkolnego tylko 5 zajęć lekcyjnych.

Praca domowa
1.Dokończyć ćwiczenia które robiliśmy w klasie ( strony 63 i 64 podrecznik jezyk polski )
2. Przeczytać i powtórzyć dwie ostatnie lekcje z historii. Będzie krótki sprawdzian.
* Legiony Polskie ( co to było ) str 81
* Błękitna Armia Józefa Hallera ( co to było ) str 83
* Ignacy Paderewski str 84
* Wyjaśnij co to znaczy " Wygrać Polskę na fortepianie i przy konferencyjnym stole"