Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY ! ...... ****** Kazdy uczen przed wejsciem do szkoly musi dostarczyc oswiadczenie rodzicow o dobrym stanie zdrowia dziecka (forma w linku ogloszenia/dokumenty szkolne) .....*****.... Grafik zajeć lekcyjnych dla wszystkich klas znajduje się rowniez w linku OGŁOSZENIA / DOKUMENTY SZKOLNE.

klasa LICEALNA IX A

Zjednoczenie Polski-Wladyslaw Lokietek i Kazimierz Wielki. Bogurodzica

Zjednoczenie panstwa polskiego w czasach ostatnich Piastow.

Bogurodzica- Arcydzielo z zagadkami. Str 62-63 -64-65

Siedem Pieczeci Bogurodzicy Str. 69

Po obejrzeniu filmu odpowiedz na pytania;
Dlaczego Bogurodzica byla taka wazna?
Jaka role pelnila Bogurodzica?
W jakim jezyku byla napisana Bogurodzica?
Ile zwrotek bylo napisanych orginalnie - podaj przyklad.
Kiedy powstaly pierwsze zwrotki/
Czy utwor mial tytul?
Kto byl autorem ?
Jak jest najpopularniejsza wersja utworu?

2021-01-22 09:36:22 ET
22 stycznia 2021

Wyprawy Krzyzowe i Krzyzacy w Polsce. Geografia: Sasiedzi Polski

Historia: Wyprawy krzyzowe i Krzyzacy w Polsce
Geografia: Sasiedzi Polski

2021-01-15 15:39:25 ET
15 stycznia 2021

Polska w XI - XIII wieku. Tryb rozkazujacy, prezedrostek i przyrostek.

Historia str.45
Gramatyka
Str 66 , 84 i 85

2021-01-08 15:10:38 ET
8 stycznia 2021

Rycerzem byc ZAJECIA ON LINE

Kodeks rycerski. Cnoty i obowiazki rycerza Podrecznik str 70 i 71

Fragment z powiesci Henryka Sienkiewicza "Krzyzacy"- Pojedynek Zbyszka i Rotgiera. str.71
Cw. str. 73, 74 i 75
Dodatkowe materialy beda zamieszczone na Google classroom.
Zapowiedziany sprawdzian odbedzie sie 18 grudnia. szczegoly omowimy w czasie spotkania

2020-12-09 15:28:13 ET
11 grudnia 2020

Poczatki panstwa polskiego