Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY ....Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczelismy17-18 wrzesnia 2021. Szczegółowe informacje w tej sprawie, wszyscy rodzice otrzymali droga emailową. Doplaty za szkole nalezy dokonac do dnia 24-25 wrzesnia u wychowawcy klasy.

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE

godziny

minuty

sekundy

klasa LICEALNA IX A

Strona: Poprzednia | 2 | Następna

Husaria . Odsiecz wiedenska- czasy Jana III Sobieskiego.

HUSARIA - MATERIAL I POLECENIA W ZALACZNIKU
WOJNY Z TURCJA STR. 164I 1656- PODRECZNIK, ATLAS HISTORYCZNY STR.42-43
PRACA DOMOWA STR. 168 CW. II, III, IV.
STR. 169 CW. 1,2,3
PRZEANALIZUJ NAJWAZNIEJSZE WYDARZENIA HISTORYCZNE POLSKIEGO BAROKU I SPRAWDZ CZY ROZUMIESZ STR 166-168
MATERIALY O ODSIECZY WIEDENSKIEJ ZNAJDUJA SIE W ZALACZNIKU ZA MATERIALAMI O HUSARII.

2021-05-06 18:06:50 ET
7 maja 2021

SLADAMI BAROKOWYCH ZABYTKOW

ARCHITEKTURA BAROKOWA W POLSCE. RZECZOWNIK W DOPELNIACZU.

Język polski/ historia

Śladami barokowych zabytków.
Podrecznik str. 181-183
Prosze przeczytac informacje zamieszczone w zalaczniku dotyczace charakterystyki architektury barokowej. Napisz notatke o najwazniejszych elementach barokowych budowli.

Zapraszam do wędrówki po Pałacu w Wilanowie

Po wycieczce w Wilanowie opisz piec elementow zawierajacych cechy architektury barokowej. Mozesz dolaczyc zdjecia.

Gramatyka str. 188

Rzeczownik w dopelniaczu
Praca domowa cw. G-5

2021-04-29 16:34:48 ET
30 kwietnia 2021

Barok. Wojny ze Szwecja, Rosja i Turcja

Barok ramy czasowe i charakterysytka epoki.
Wojny ze Szwecja- przyczyny, przebieg i skutki.
Wojna z Rosja i Hold Ruski
Wojny z Turcja

2021-04-22 21:35:32 ET
23 kwietnia 2021

Czlowiek renesansu troszczy sie o Ojczyzne. Rodzaje zdan.

Zajecia odbywaja sie w szkole.
JEZYK POLSKI

CZŁOWIEK RENESANSU TROSZCZY SIĘ O OJCZYZNĘ

PRZED LEKTURĄ: STR. 130
Odpowiedz na pytania w formie notatki

1) Jaki obszar zajmowala Rzeczpospolita w czasie panowania Jagiellonow?
2) Skąd pochodzili Tatarzy I czym sie zajmowali?
3) W którym wieku Tatarzy najczęściej napadli na ziemie polskie I jakie miasta zostały spalone?
4) Co to były jasry?
5) Gdzie mieszkali Tatarzy w XVI wieku i komu podlegali?
6) W czasie najazdu na Podole ile ludzi dostało sie do niewoli tatarskiej?
Bonus: Jaki mleczny napój zawdzięczamy Tatarom?

Zapoznaj sie z materialem na stronie 130 I odpowiedz na pytania znajdujące sie w załączniku.
Pieśń V- O spustszeniu Podola
Przeczytaj pieśń “O spustoszeniu Podola”-str. 130/131 I odpowiedz na pytanie -Czy rozumiesz?
Cw. II str.130-131
MOWIMY I PISZEMY
Ćw. 1, 2 str.132-133

GRAMATYKA

Rodzaje zdań.Str. 134- 138 G-1, G-2 G-3, G-4 i G-5

JEZYK POLSKI/ HISTORIA -Powtorzenie materialu

PRZECZYTAJ – “ODRODZENIE W SKRÓCIE” STR. 158
I PISEMNIE SPRAWDZ SWOJE WIADOMOŚCI – ODRODZENIE
STR 159-161

2021-04-16 11:43:01 ET
16 kwietnia 2021

Jan Kochanowski -Treny. Wolne Elekcje

Dzisiejsze zajecia odbywaja sie o- line o godz. 18

Czlowiek renesansu cierpi.
JEZYK POLSKI: CZLOWIEK RENESANSU CIERPI- TRENY HISTORI: WOLNE ELEKCJE W POLSCE

Jezyk polski- Treny Jana Kochanowskiego
Podrecznik str. 149-153 Zapoznaj sie z geneza trenow Jana Kochanowskiego. Przeczytaj tren VIII. Cw. I - Sprawdz, czy rozumiesz str.151. Cw,. II str 152-153

Historia-
Pierwsza wolna elekcja w Polsce

Prosze przeczytaj tekst znajdujacy sie w zalaczniku I na jego podstawie odpowiedz na pytania w formie notatki.

1} Jak nzaywal sie ostatni krol z dynastii Jagiellonow?
2) W jaki sposob wybierano nowego krola?
3} Kto pelnil funkcje interrexa i jakie bylo jego zadanie?
4} Gdzie I kiedy odbyla sie pierwsza wolna elekcja?
5) Jak wygladal pierwszy I drugi etap wolnej elekcji?
6) Kto zostal wybrany na krola I jakie dokumenty musial podpisac przed koronacja?

2021-04-08 13:26:25 ET
9 kwietnia 2022

Strona: Poprzednia | 2 | Następna

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10