Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY, *** Polowa zajec lekcyjnych za nami. Zblizaja se tzw. "wywiadowki". Nauczyciele przekaza informacje o zebraniach z rodzicami i postepach w nauce swoich uczniow ***

klasa I A

Lekcja 22

1. Spółgłoski „ń” i “ź” na podstawie wyrazów ze str. 70
2. Czytanie tekstu „Oleńka w cyrku” (str. 71) Wyszukiwanie i podkreślenie w tekście wyrazów zawierających spółgłoski miękkie “ń” i “ź”, wypisanie tych wyrazów w zeszycie.
3. Rozwiązywanie zadań utrwalających pisownię spółgłosek „ź” i “ń” ćwiczenia 1-5 str. 78-80.
4. Wykonanie skopiowanej karty pracy utrwalającą głoskę „ź”.
1. Nauczyć się czytać czytankę “Oleńka w cyrku”.
2. Zadanie domowe 1, 2,3 str. 81
3. Wykonać ćwiczenia na skopiowanej karcie pracy ze spółgłoską „ń”.

2024-03-16 14:11:41 ET
23 marca 2024

Lekcja 21

Praca na lekcji:
1. Spółgłoski „ś” i „ć” na podstawie wyrazów ze str. 68.
2. Czytanie tekstu „Ćmy, misie i ślimaki” (str. 69). Wyszukiwanie i podkreślenie w tekście wyrazów zawierających spółgłoski liter „ś” i „ć”, wypisanie tych wyrazów w zeszycie.
3. Rozwiązywanie zadań utrwalających pisownię spółgłosek „ś” i „ć”- ćwiczenia 1-6 str. 74-76.
4. Wykonanie skopiowanej karty pracy utrwalającą głoskę „ć”.

1. Nauczyć się czytać czytankę „Ćmy, misie i ślimaki” str. 69
2. Zadanie domowe 2,3,3 str. 77
3. Dyktando ćw. 6 str. 73
4. Wykonać ćwiczenia na skopiowanej karcie pracy ze spółgłoską „ś”

2024-03-09 16:47:35 ET
16 marca 2024

Lekcja 20

Praca na lekcji:
1. Spółgłoski miękkie „ni” i „zi” na podstawie wyrazów ze str. 66.
2. Wspólne czytanie tekstu „Niania Stefania, Zuzia i Franio”. Wyszukiwanie i podkreślenie w tekście wyrazów z żółtej ramki (str. 67).
3. Utrwalanie wyrazów ze zmiękczeniem, podział wyrazów na głoski i sylaby, uzupełnianie zdań brakującymi wyrazami, rozwiązywanie rebusów(str. 70-72)
3. Przepisywanie zadania 3 do zeszytu.

1. Nauczyć się czytać czytankę „Niania Stefania, Zuzia i Franio str. 67.
2. Zadanie domowe 1,2,3,4, 6 str. 73

2024-03-02 13:05:00 ET

Lekcja 19

Praca na lekcji:
1. Spółgłoski miękkie „si”, „ci” na podstawie wyrazów ze strony 64 i czytanki ze str. 65
2. Wykonywanie ćwiczeń 1-5 str. 66-68 utrwalających spółgłoski miękkie.
3. Praca na temat „Walentynki”, przygotowanie laurki dla osoby bliskiej, obejrzenie filmu na temat Walentynek.

1. Wykonaj zadanie domowe 1,2,4,5 str. 69
2. Naucz się czytać czytankę „W ogródku” str. 65

2024-02-27 19:13:42 ET
2 marca 2024

Lekcja 18

Praca na lekcji:
1. Nauka zmiękczeń sylab przez samogłoskę „i” (mi, gi, ki). Wspólne czytanie tekstu „Za miastem”. Wyszukiwanie i podkreślenie w tekście wyrazów z żółtej ramki (str. 63).
2. Utrwalanie wyrazów ze zmiękczeniem, podział wyrazów na sylaby, uzupełnianie zdań brakującymi wyrazami, układanie zdań z rozsypanki wyrazowej (str. 62-64).
3. Wykonanie skopiowanych kart pracy utrwalających poznane litery.

1. Zadanie 1,2,3 str. 65
2. Dyktando-ćwiczenie 5 str. 61
3. Nauczyć się czytać czytankę „Za miastem” str. 63

2024-02-03 13:33:58 ET
10 lutego 2024

Lekcja 17

Praca na lekcji:
1. Zmiękczanie sylab samogłoska „i”, podział wyrazów na sylaby (str. 60).
2. Wspólne czytanie tekstu „Ale zima, ale wiatr!”. Wyszukiwanie w tekście słówek z żółtej ramki (str. 61).
3. Wykonywanie ćwiczeń utrwalających pisownię sylab i wyrazów ze zmiękczeniem „i” (ćw. 1-3 str. 58-60)

1. Zadanie domowe 1-5 str. 61 (dyktando z ćwiczenia 5 będzie 10 lutego)
2. Nauczyć się czytać czytankę „”Ale zima, ale wiatr!” str. 61
2. Dyktando- słówka z zadania 2 str. 57