Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY *** Tylko do 30 kwietnia 2022 trwały zapisy uczniów na nowy rok szkolny 2022/2023. *** W ten weekend 6-7 maja 2022, nauczyciele rozliczaja sie z opłat za szkołe i zdaja formy rejestracyjne. Jest to juz ostatni moment, żeby zapisać dzieci do naszej polskiej szkoły.

klasa III A

Informacje

Witam Rodzicow i moich studentow. Niestety nie ma juz pracy domowej. Dziekuje bardzo za wspolprace. Podreczniki z ktorych korzystalismy zostaja w domu, mozna je wykorzystac do poczytania wolnym czasem. Jest tam wiele wierszykow, zagadek, ciekawych opowiadan. Jest to bardzo dobry podrecznik. Spotykamy sie 21 maja po odbior swiadectw. Zycze wszystkim moim uczniom dobrego odpoczynku, milych wakacji, i powrotu z nowa energia do szkoly za 2 miesiace.

2022-05-15 19:44:10 ET
21 maja 2022

Zadanie Domowe

1. Ksiazka to moj najlepszy przyjaciel. Przyczytaj czytanke strona 197 pt. "Czy nas zauwazy"?
2. Powtarzamy o pisowni wyrazow z rz cwiczenia strona 127, 128, i 129.
3. Przygotuj sie do dyktanda strona 200 w czytance.
4. Jak uczciles swieto Mamy? Opowiesz nam o tym w klasie.

Zycze spokojnego tygodnia. Zo dobaczenia w sobote.

2022-05-08 21:23:02 ET
14 maja 2022

Zadanie Domowe

1. Pod ilustracja parady 3 Maja w Chicago na stronie 180 sa slowa jednej zwrotki piosenki napisane czerwonym drukiem. Przepisz je do zeszytu i naucz sie ich na pamiec.
2. Naucz sie ladnie czytac wierszyk "3 Maja" strona 184.
3. Cwiczenia ortograficzne strona 124 i 125. Rz wymienne na r.

Kilkoro rodzicow zapomnialo zapisac uczniow do szkoly na rok nastepny. Mozna to jeszcze uczynic w nadchodzaca sobote. Przyjemnego tygodnia zycze. Do zobaczenia w sobote.

2022-05-01 13:24:38 ET
7 maja 2022

Zadanie Domowe

1. Czytac czytanke strona 175 oraz wierszyki strona 178 i 179.
2. Napisz w zeszycie odpowiedz na pytanie numer 4 strona 178.
3. Przygotuj sie do dyktanda strona 179.
4. Gramatyka i Ortografia, wykonac cwiczenia, strona 122.

Bardzo prosze rodzicow ktorzy nie zapisali swoich uczniow i zalegaja z oplata na rok nastepny o dokonanie tego w nadchadzacych dniach. Dziekuje bardzo. Do zobaczenia za tydzien.

2022-04-24 16:56:32 ET
30 kwietnia 2022

Zadanie Domowe

1. Przeczytaj czytanke "Wielkanocny dzwon" strona 165 i wierszyki ze strony 166 i strony 167.
2. Napisz dwa lub trzy zdania o sniadaniu Wielkanocnym w twoim domu.
3. W podreczniku "Gramatyka i Ortografia" wykonaj cwiczenia na stronie 116 i stronie 117.

Przesylam zyczenia zdrowych i radosnych Swiat Wielkanocych. Do zobaczenia za 2 tygodnie.

2022-04-10 17:37:20 ET
23 kwietnia 2022

Zadanie Pracy Domowej

1.Czytac ze zrozumieniem czytankę Gdzie ukryła się wiosna s.161.

2. Przygotuj się do pisania z pamięci s.163 tekst 5 linijek.

3.Podrecznik gramatyka i ortografia: ćwiczenia na str. 109 i 110

Wszystkiego dobrego w nadchodzącym tygodniu. Do zobaczenia w sobotę.

2022-04-03 18:11:34 ET
9 kwietnia 2022

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10