Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY ! ...... ****** Kazdy uczen przed wejsciem do szkoly musi dostarczyc oswiadczenie rodzicow o dobrym stanie zdrowia dziecka (forma w linku ogloszenia/dokumenty szkolne) .....*****.... Grafik zajeć lekcyjnych dla wszystkich klas znajduje się rowniez w linku OGŁOSZENIA / DOKUMENTY SZKOLNE.

klasa VI A

Do czego służą nam przyimki?

Napisz w zeszycie historię z ćw. 4 str.105 używając przyimków.
Uzupełnij ćwiczenia w książce-: ćw.5 str.105 oraz 6 , 7, 8 ze str.106.
Powtórz wiadomości z historii - wojny Rzeczypospolitej w XVII wieku.

2021-01-23 15:09:24 ET
30 stycznia 2021

Husaria - duma narodowa Rzeczypospolitej

Po obejrzeniu na youtube filmu: Husaria-fakty nie mity(duma narodowa) napisz w zeszycie i wyślij do sprawdzenia ; Czym była husaria, dlaczego odnosiła zwycięstwa ? W co był wyposażony husarz ?
Naucz się z kim Polska prowadziła wojny w XVII wieku. ( załącznik)

2021-01-17 16:48:22 ET
22 stycznia 2021

Poznajemy Odrę i leżące nad nią miasta. Odmieniamy zaimki.

Nauczę się pokazywać na mapie Wisłę i Odrę,ich dopływy i główne miasta nad rzekami.
Zrobię ćw.1,2,3 str 34 (podręcznik do geografii.)
Przygotuję się do dyktanda np.ćw.8str.76 (j. polski) .

Dla nieobecnych na lekcji- odmiana zaimków str.74-76,91-92

2021-01-10 22:54:21 ET
16 stycznia 2021

Jak dawno sięga tradycja obchodzenia świąt Bożego Narodzenia?

Napisz na kartce : Jak spędzamy święta Bożego Narodzenia w naszym domu ? Czy mamy swój domowy obyczaj związany ze świętami lub opowieść świąteczną.

W zeszycie pod tematem lekcji odmień przez przypadki : nasze święta, twoje prezenty, polskie kolędy.

2020-12-19 15:08:14 ET
9 stycznia 2021

Na czym polegała demokracja szlachecka ? Trzy rodzaje rzeczowników.

Przepisz do zeszytu z podręcznika do historii ćw.3 str.37 uzupełnij brakujące wyrazy. Naucz się na czym polegała demokracja szlachecka.

Wybierz po jednym rzeczowniku rodzaju męskiego,żeńskiego i nijakiego i odmień w zeszycie przez przypadki w liczbie pojedyńczej i mnogiej.

W załączniku materiał dla nieobecnych uczniów.

2020-12-12 22:09:40 ET
19 grudnia 2020

Poznajemy polskie miasta. Poprawne formy skąd?, dokąd?.Mała czy duża litera?

"Wędrujemy po polskich miastach "-geografia str.48-51

Uzupełnij ćw.1 str. 50 oraz 2 str.51

Przygotuj broszurkę wielkości kartki papieru z drukarki komputerowej ,złożonej na 3 części o wybranym mieście na podstawie ćw2 str.51

Osoby, które nie pisały klasówki z historii i geografii lub powinny poprawić ocenę, będą mogły ją napisać w sobotę 12 grudnia.

2020-12-05 15:17:45 ET
12 grudnia 2020

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9