Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY .....**** Zapisy do naszej polskiej szkoly rozpoczniemy od tego weekendu 16-17 kwietnia 2021. Czytelnie wypelnione trzy formy rejestracyjne, ktore znajduja sie w linku DOKUMENTY SZKOLNE wraz z oplata za szkole nalezy przekazac przez uczniow nauczycielowi danej klasy. Szczegolowe informacje w tej sprawie wszyscy rodzice otrzymali droga emailowa i znajduja sie w OGLOSZENIACH SZKOLNYCH.....****Przypominamy, ze w okresie pandemii Covid-19, rodzicom nie wolno wchodzic do budynku szkolnego...****

klasa VI A

Czym charakteryzuje się krajobraz nadmorski? Kiedy piszemy ch ?

Obejrzyj na youtube film : Krajobraz nadmorski 2;25 i napisz w zeszycie pod tematem lekcji :
Czym charakteryzuje się krajobraz nadmorski w Polsce.

J.polski : uzupełnij ćwiczenia w podręczniku na str.170-173.
Przygotuj się do dyktanda n/p ćw.9 str.173

2021-04-10 15:22:27 ET
17 kwietnia 2021

Dlaczego doszo do pierwsxego rozbioru Polski?

Przepisz do zeszytu notatkę z załącznika i zapamiętaj.
Odmień przez przypadki i zapisz w zeszycie : Wielkanocne pisanki

2021-03-27 14:39:24 ET
10 kwietnia 2021

Poznajemy polskie góry. W jaki sposób patrioci próbowali ratować Rzeczposp

Geografia - ćw.2 str.69
Historia - powtórzę dlaczego Polska pod rządami Sasów stała się słabym państwem?
- w jaki sposób polscy patrioci próbowali wzmocnić Rzeczpospolitą?

2021-03-20 20:31:34 ET
26 marca 2021

ŻYCIE CODZIENNE W SZLACHECKIEJ POLSCE. CO WIEMY O CZASOWNIKU ?

J.polski; 1. Przepisz pod tematem lekcji notatkę "Zapamiętaj"- str.57.
2.Opisz tradycyjny strój polskiego szlachcica (rysunek wklejony do zeszytu). Poszukaj na google i wklej do zeszytu zdjęcie dworu szlacheckiego z XVI-XVII wieku.
3.Dokończ ćwiczenia str.134-135 ( Nieobecni również s.125-128)
Historia : Przygotuj się do sprawdzianu wiadomości - Wojny w XVII wieku - załącznik

2021-03-15 16:07:40 ET
20 marca 2021

Co to znazy być odpowiedzialnym człowiekiem? Jaką rolę pełnią przysłowki?

Napisz w zeszycie czy jesteś osobą odpowiedzialną ? Podaj przykłady popierające Twoją opinię.
Uzupełnij ćwiczenia z zastosowaniem przysłówków str. 119 -121. (Podręcznik j.polskiego)

2021-03-06 15:00:32 ET
13 marca 2021

W czym pomagają nam przymiotniki? Polska w czasach saskich.

Dokończ ćwiczenia na str.112-114.
Dla chętnych - ułóż zdania (rzeczowniki z przymiotnikami w bierniku jak w ćw.na str.114) i zapisz je w zeszycie.
Naucz się dlaczego Polska stała się słabym państwem w czasach saskich.
Powtórz nazwy państw europejskich i ich stolic.

2021-02-28 22:45:25 ET
5 marca 2021

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9