Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY *** Tylko do 30 kwietnia 2022 trwały zapisy uczniów na nowy rok szkolny 2022/2023. *** W ten weekend 6-7 maja 2022, nauczyciele rozliczaja sie z opłat za szkołe i zdaja formy rejestracyjne. Jest to juz ostatni moment, żeby zapisać dzieci do naszej polskiej szkoły.

klasa VI A

Utrwalamy wiadomosci z geografii. II rozbior Polski 1793.

Naucze sie odpowiadac na pytania w tabeli str.77(Co wiemy o Polsce ) - geografia
Przygotuje sie do sprawdzianu wiadomosci z historii :Polska pod rzadami Sasow. pojecia ; liberum veto,dynastia Wettinow, wladza absolutna, demokracja szlachecka.
Postac ostatniego krola Polski. Dlaczego doszlo do I i II rozbioru Polski.
Pojecia : Komisja Edukacji Narodowej, konstytucja 3 maja, sejm czteroletni, konfederacja barska i targowicka, zaborcy

2022-05-07 16:55:21 ET
7 maja 2022

Stanislaw August Poniatowski-ostatni krol Polski. Co jest najwazniejsze w zyciu?

Powtorz wiadomosci z ktorymi zapoznales sie na lekcji historii i zastanow sie nad przyczynami I rozbioru Polski. Dla nieobecnych - zalacznik.

J.polski : Napisz co wedlug ciebie jest w zyciu najwazniejsze i dlaczego tak uwazasz?

2022-04-30 22:24:42 ET
30 kwietnia 2022

Pierwszy polski astronauta-wywiad. Powtarzamy material-cw.str 202-204

Cw.2 i 3 str.199 Cw ze str.202-204(dla nieobecnych na zajeciach - praca wykonana w klasie)

zadanie domowe :Cw. str.208-211

Powtorka wiadomosci z historii i geografii

2022-04-23 18:07:28 ET
23 kwietnia 2022

Powtarzamy czego nauczylismy sie na lekcjach geografii. Troche wiecej o "h".

Powtorz ; polozenie Polski w Europie, sasiedzi.Rzeki,jeziora,gory. Krainy geograficzne i kierunki na mapie.
Na podstawie cw.5 str.180 uloz zdania z parami wyrazow i zapisz w zeszycie.

2022-04-09 16:03:05 ET
9 kwietnia 2022

Zbrodnia katynska-kwiecien 1940. Kiedy piszemy ch ?

Przygotuj sie do dyktanda np.cw.9 strona173.

Dla nieobecnuch na zajeciach - zalacznik - Notatka z lekcji do przepisania w zeszycie.

2022-04-03 10:58:23 ET
2 kwietnia 2022

Poznajemy krajobraz gorski. Czasy saskie w Polsce.

Geografia ;uzupelnij cw.ze strony 68 i 69. Naucz sie pokazywac na mapie polskie gory . Zapamietaj czego dowiedziales sie o Tatrach.

Historia - przeczytaj tekst z podrecznika - str.74-75 oraz notatke z zalacznika i odpowiedz na pytanie (USTNIE) co doprowadzilo do tego,ze Rzeczpospolita z poteznego panstwa jakim byla w XVI wieku,stala sie slaba i zalezna od sasiadow ?

2022-03-28 19:43:56 ET
26 marca 2022

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10