Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY ....Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczelismy17-18 wrzesnia 2021. Szczegółowe informacje w tej sprawie, wszyscy rodzice otrzymali droga emailową. Doplaty za szkole nalezy dokonac do dnia 24-25 wrzesnia u wychowawcy klasy.

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE

godziny

minuty

sekundy

klasa 0 A

ZADANIE DOMOWE NR. 5 - WPROWADZENIE LITERY " I " - 16.10.2021

1. „Elementarz Pięciolatka” – str. 18 - 0powiedz swoimi słowami co dzieje się na obrazku, co robi Iza?
Nazwij obrazki wstawiając literkę "i" pomiędzy nimi. Zaznacz iglo z literka i - małą lub dużą.
2. Znajdź w czasopismach obrazek zaczynający się na „i”, nazwij go i przyklej do zeszytu.
3. Dokończ pisać małe i duże „i”.
4. Policz i pokoloruj dynie. UWAGA: Wszystkie dzieci musza już liczyć do pięciu.
5. Powtarzaj poznana już piosenkę „Dzieci” oraz wierszyk „Naprawimy Misia”.
6. „Elementarz Pięciolatka” – str. 13 i 14 – wykonaj ćwiczenia. Dorysuj w koszu jeszcze jedną czerwoną piłeczkę.
Ile czerwonych piłeczek jest teraz w koszu?

Dziękuje bardzo za pięknie odrabiane lekcje. Dzieci pomału przyzwyczajają się do obowiązków w klasie.
Jeszcze tydzień, dwa i już będzie wszystko odbywało się sprawniej.

Załącznik nr 1:

2021-10-22 00:24:30 ET
23 października 2021

ZADANIE DOMOWE NR. 4 - WPROWADZENIE LITERY " A" - 9.10.2021

1. „Elementarz Pięciolatka” – str.10 – opowiedz swoimi słowami co dzieje się na obrazku.
Nazwij wszystkie obrazki na „a”.
2. Pokoloruj autobusy z małą lub dużą literka „a”.
3. Napisz w zeszycie małe i duże „a”. Jedna linijkę małe „a” i jedna linijkę duże „A”.
4. Wytnij z czasopism kilka obrazków zaczynających się na „a”, nazwij je i przyklej do zeszytu.
5. Powtarzaj słowa piosenki „Dzieci” oraz wiersza „Naprawimy Misia".
6. Policz i pokoloruj arbuzy. Zaznacz w kółeczko cyfrę, pokazującą, ile jest arbuzów.
Rodzicom, którzy wzięli udział w zebraniu na ZOOMie bardzo dziękuję,

2021-10-15 20:23:50 ET
16 października 2021

ZADANIE DOMOWE NR.3 - Wprowadzenie litery "O" - 2,10,2021

1. "Elementarz Pięciolatka” – str. 9 – omów co dzieje się na obrazku.
Nazwij obrazki zaczynające się na “o”.
2. Pokoloruj tylko osy z małą lub dużą literka „o”
3. Dokończ pisać literkę o oraz O.
4.Wytnij z czasopism obrazki (dwa lub trzy) zaczynające się na „o”,
nazwij je i przyklej do zeszytu.
5. Policz osy. Wytnij cyfry, przyklej w odpowiedniej kolejności pod każdą osą.
6. Powtarzaj słowa piosenki „Dzieci” oraz wierszyka „Naprawimy Misia"

2021-10-09 00:03:56 ET
9 października 2021

ZADANIE DOMOWE Nr. 2 - Ja i Moja Rodzina - 25,09, 2021

1. Osłuchaj się ze słowami wiersza “Naprawimy Misia”.
2. Powtarzaj słowa piosenki “Dzieci".
3. Książka Elementarz Pięciolatka – str. 5 – narysuj w wagonikach wszystkie osoby z Twojej rodziny.
Proszę, aby dzieci zawsze rysowały w książce ołówkiem lub kredkami (nie mazakami, markerami).
Dzieci otrzymują list z zadaniem w każdą sobotę (wkładam do zeszytu).
Jeśli z jakiegoś powodu dziecko nie przyniesie zadania, proszę dzwonić lub wysłać mi wiadomość.

2021-10-08 23:47:11 ET
2 października 2021

ZADANIE DOMOWE Nr.1 - Pierwszy Dzien w Szkole - 18,09,2021

1. Przynieś do szkoły podpisany zeszyt z odrobionym zadaniem.
2. Osłuchaj się ze słowami piosenki „Dzieci”.
3. Naucz się pisać swoje imię. Napisz w zeszycie trzy razy.
4. Znajdź w czasopismach 2 lub 3 obrazki na literkę, na która zaczyna się Twoje imię.
Np. Ania musi znaleźć obrazki zaczynające się na literkę “A” - autobus, arbuz, aniołek itd.
Marcin – na “M” – np. motyl, myszka, marchewka itd
Nazwij te obrazki i przyklej do zeszytu.
5. Przynieś do szkoły drugie śniadanie – kanapkę, pokrojone owoce, sok lub wodę
oraz serwetki do wycierania rąk.
6. Przynieś w oddzielnych kopertach (podpisanych imieniem i nazwiskiem dziecka) opłatę za książkę $15.
.

2021-09-23 21:38:11 ET
25 września 2021

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10