Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: ZGODNIE Z INFORMACJA PRZESLANA WSZYSTKIM RODZICOM DROGA INTERNETOWA, 25-go i 26-go WRZESNIA (w piatek i sobote) 2020, WZNAWIAMY ZAJECIA LEKCYJNE W NOWYM 2020/2021 ROKU SZKOLNYM. ZE WZGLEDU NA NOWE PRZEPISY ZWIAZANE Z PANDEMIA COVID-19 i TZW. "SOCIAL DISTANCE" KLASY NIE MOGA BYC LICZNE I W ZADNEJ KLASIE WOLNYCH MIEJSC JUZ NIE MA....... PROSZE O WYROZUMIALOSC........ D Z I E K U J E ..! ! ! ! I

klasa LICEALNA XI A

Zycie i tworczosc S.Wyspianskiego- cz.1 Zoom

Stanis[aw Wyspianski to wielka indywidualnosc epoki Mlodej Polski.Byl artysta wszechstronnym;poeta,dramaturgiem,malarzem,scenarzysta,projektantem witrazy.
Zaprojektowal witraze do krakowskiego kosciola.Zycie jego bylo zwiazane z Krakowem ,tam tez tworzyl i studiowal i poglebial wiedze o historii i kulturze tego miasta.Studiowal na Akademii Sztuk Pieknych.Wyspianski byl autorem wielu dramatow ale wystawienie "Wesela" w 1901 roku przynioslo mu ogromna slawe i ogloszono go wspanialym dramaturgiem----nazwano go renesansowym czlowiekiem Mlodej Polski.Zyl tylko 38 lat;

2020-10-16 17:34:14 ET
Elzbieta Kusmirek
16 października 2020

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU