klasa II B

Praca domowa 01/07/2023

Temat lekcji: Nowy Rok

- Poszerzenie wiadomości o stały następstwie i powtarzalności pór roku, miesięcy i dni tygodni;
- Dyskusja w klasie "Noworoczne postanowienie"

Praca domowa
- Nauczyć się czytać czytankę " Bez tytułu"
- Obejrzyj z rodzicami film "Zwyczaje sylwestrowe"

- klej

Wszystkim rodzicom i dzieciom życzę spokojnego i błogosławionego Święta Dziękczynienia.

2023-01-10 22:52:49 ET
7 stycznia 2023

KLASA 2B - 12/03/2022

Temat lekcji: ŚWIĘTY MIKOŁAJ

- Swobodne wypowiedzi dzieci na temat świętego Mikołaja:
· Czy wierzą w istnienie Mikołaja?
· Gdzie on mieszka?
· Jak jest ubrany?
· Czy ma jakiś pomocników?
· W jaki sposób odbiera listy od dzieci?
· Jak dostarcza prezenty?
· W jaki sposób każdy z nas może stać się świętym Mikołajem?

Praca domowa
- Naucz się czytać czytankę "Święty Mikołaj"
- Poćwicz wiersze i piosenki na Choinkę Szkolną i Koncert Kolęd
- Obejrzyj w domu z rodzicami film "Historia św.Mikołaja"

Proszę o zaznaczenie w kalendarzu ważnych dat związanych z najbliższymi wydarzeniami w naszej szkole:

- 10 grudnia - Choinka polskiej szkoły- nasza klasa i pani Ewy przygotowują Jasełka
- 18 grudnia godz.16:00 - Koncert Kolęd w naszym kościele - razem z dorosłymi i młodzieżą wystąpią dzieci z naszej klasy, klasy pani Ewy oraz programu katechetycznego.

2022-12-05 23:30:26 ET
3 grudnia 2022

KLASA 2 B - 11/19/22

Temat lekcji: Święto Dziękczynienia

- Rozszerzenie słownictwa poprzez dyskusję "Za co jestem wdzięczny?"
- ćwiczenia w rozpoznawaniu przymiotników w tekście

Praca domowa
- Naucz się czytać czytankę "Wielka uczta"
- Poćwicz wiersze i piosenki na Choinkę Szkolną i Koncert Kolęd.

Proszę o zaznaczenie w kalendarzu trzech ważnych dat związanych z najbliższymi wydarzeniami w naszej szkole:

- 26 listopada- Zabawa Andrzejkowa - już w najbliższą sobotę.

2022-11-24 20:14:20 ET
19 listopada 2022

KLASA 2B - 11/12/2022

KLASA 2 B - 11/12/22

Temat lekcji: 11 listopada - Święto Niepodległości
- Rozszerzenie słownictwa poprzez dyskusję w oparciu o wiersz Władysława Bełzy "Kto ty jesteś- Polak mały"
- Obejrzenie filmu "Karolek i 11 listopada"

- Pogłębienie wiedzy o częściach mowy przymiotnikach i rzeczownikach

Praca domowa
- Naucz się czytać czytankę "Nasza flaga"

- 26 listopada- Zabawa Andrzejkowa
- 18 grudnia godz.16:00 - olęd w naszym kościele - razem z dorosłymi i młodzieżą wystąpią dzieci z naszej klasy, klasy pani Ewy oraz programu katechetycznego.

Zabawa Andrzejkowa to jedna z niewielu imprez organizowanych przez polską szkołę, z których dochód przeznaczony na wsparcie budżetu szkolnego. Od kilku lat ze względu na pandemię COVID-19 nie odbywały się żadne dochodowe imprezy szkolne.

Każdy z nauczycieli otrzymał 6 biletów (3 pary) do kupienia dla rodziców. Cena biletu $75 od osoby. Myślę, że z naszej klasy nie zabraknie reprezentacji. Pozostałych rodziców, którzy osobiście nie mogą wziąć udziału w Zabawie Andrzejkowej proszę, jak co roku, o uiszczenie symbolicznej donacji w wysokości $35. Donację proszę podać przez dzieci w kopercie podpisanej ich imieniem i nazwiskiem z dopiskiem Zabawa Andrzejkowa. Chciałabym się rozliczyć z dyrekcją szkoły.

2022-11-18 01:03:04 ET
12 listopada 2023

KLASA 2 B - 11/05/22

Temat lekcji: Kolory jesieni

- Rozszerzenie słownictwa poprzez dyskusję "Kim będę jak dorosnę?"
- Obejrzenie filmu "Karolek i zawody dla dzieci"
- Pogłębienie wiedzy o częściach mowy - przymiotniki
- Książka str.82,83

- Naucz się czytać str.85 w podręczniku