Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY .....**** Zapisy do naszej polskiej szkoly rozpoczniemy od tego weekendu 16-17 kwietnia 2021. Czytelnie wypelnione trzy formy rejestracyjne, ktore znajduja sie w linku DOKUMENTY SZKOLNE wraz z oplata za szkole nalezy przekazac przez uczniow nauczycielowi danej klasy. Szczegolowe informacje w tej sprawie wszyscy rodzice otrzymali droga emailowa i znajduja sie w OGLOSZENIACH SZKOLNYCH.....****Przypominamy, ze w okresie pandemii Covid-19, rodzicom nie wolno wchodzic do budynku szkolnego...****

klasa LICEALNA XI B

Strona: Poprzednia | 3 | Następna

Moralność pani Dulskiej.

Temat lekcji:
Dwulicowość i podwójne standardy moralność głównej bohaterki utworu "Moralność pani Dulskiej".
Za co jestem wdzięczny w swoim życiu a zwłaszcza w tym roku?
Nieodmienne części mowy.

Podręcznik do kl 2 strona 232-238. Dla osób, które nie maja tek książki jest skan na naszym classroom.
Film, link do książki online, notatka do zeszytu, wszystkie materiały znajdują się na classroom.

Zadanie domowe:
Za co jestem wdzięczny w swoim życiu a zwłaszcza w tym roku?
Napisać w zeszycie, zrobić zdjęcie, dodać na classroom.

2020-11-20 10:04:02 ET
20 listopada 2020

Recytacja wierszy patriotycznych. Lektura "Wierna rzeka".

Nagranie z recytacja wybranego wiersza patriotycznego.
Obejrzec film "Wierna rzeka", link podany na classroom.

2020-11-12 09:58:54 ET
13 listopada 2020

Krainy historyczno-geograficzne w Polsce

Utworzyc prezentacje (pokaz slajdow) o krainach geograficznych w Polsce. Wyslac emailem do nauczyciela do piatku do 4pm.

2020-11-02 20:10:49 ET
6 listopada 2020

Odpowiedz na pytania

1.Jaki jest podział rol we współczesnej rodzinie?
2. Dlaczego jest tak mało rodzin wielodzietnych?
3. Jak współcześnie wygląda życie rodzinne?

Powtórz do sprawdzianu

2020-10-25 00:59:48 ET
23 października 2020

Lekcje zdalne