Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY *** Przekroczyliśmy już I-sze półrocze roku szkolnego 2022/2023. W związku z czym zapraszamy rodziców na tzw. "wywiadówki". Szczegółowe informacje w tej sprawie u nauczycieli ***

klasa I B

Zadanie Domowe NR. 17 - Wprowadzenie Liter "H, Z" - styczen 28, 2023

1. Elementarz Str.52 - Nazwij wszystkie obrazki. Str. 53 - Połącz literki h i z, z poznanymi literkami i przeczytaj.
Zaznacz w kółeczko 4 wyrazy, które przeczytasz w szkole.
2. Elementarz Str. 54, 55 – Wybierz fragment i naucz się pięknie czytać.
3. Ćwiczenia Str. 53 – wykonaj wszystkie ćwiczenia z tej strony.
4. Pokoloruj obrazki z literami h, z, nazwij je i przyklej do zeszytu.
5. Powtarzaj całą piosenkę „Zima, zima, zima”.

Załącznik nr 1:

2023-01-29 19:31:32 ET
4 lutego 2023

Zadanie Domowe 16 - Wprowadzenie Liter "b, ł" - styczen 21, 2023

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzę dużo zdrowia i pociechy z wnuków.

1. Elementarz Str.48 - Nazwij wszystkie obrazki. Str. 49 - Połącz literki b i ł z poznanymi literkami i przeczytaj.
Zaznacz w kółeczko 4 wyrazy, które przeczytasz w szkole.
2. Elementarz Str. 50, 51 – Wybierz fragment i naucz się pięknie czytać.
3. Ćwiczenia Str. 49 – wykonaj wszystkie ćwiczenia z tej strony.
4. Pokoloruj obrazki z literami b, ł nazwij je i przyklej do zeszytu.
5. Naucz się słów III zwrotki piosenki „Zima”. Powtarzaj I i II zwrotkę.

!!!. Jaka pyszna sanna – parska raźno koń. Śnieg rozbija kopytami,
Sanki dzwonią dzwoneczkami
Dzyń, dzyń, dzyń

Załącznik nr 1:

2023-01-24 00:08:47 ET
28 stycznia 2023

Zadanie Domowe NR. 15 - Wprowadzenie Liter "W, F" - Styczen 14, 2023

1. Elementarz Str. 44 - Nazwij wszystkie obrazki. Str. 45 - Połącz literki w i f z poznanymi literkami i przeczytaj.
Zaznacz w kółeczko 4 wyrazy, które przeczytasz w szkole.
2. Elementarz Str. 46, 47 – Wybierz fragment i naucz się pięknie czytać.
3. Ćwiczenia Str. 45 – ćwiczenie 1, 3 po podpisani obrazków ułóż tylko dwie zagadki, ćwicz 4, 4. Pokoloruj obrazki z literami w, f, nazwij je i przyklej do zeszytu.
5. Naucz się słów II zwrotki piosenki „Zima”, Można posłuchać na YouTube
Zima, zima, zima, pada, pada śnieg – piosenki dla dzieci.

2023-01-19 20:42:32 ET
21 stycznia 2023

ZADANIE DOMOWE NR. 14 - WPROWADZENIE LITER "P", "R" - Styczen 7, 2023

Witam Wszystkich w Nowym Roku 2023. Życzę dzieciom i rodzicom dużo zdrowia, miłości i radosci każdego dnia.
Wspólnego zrozumienia i dużo czasu dla siebie.

1. Elementarz Str. 40 - Nazwij wszystkie obrazki. Str. 41- Polacz literki p i r z poznanymi literkami i przeczytaj.
Zaznacz w kółeczko 4 wyrazy, które przeczytasz w szkole.
2. Elementarz Str. 42, 43 – Wybierz fragment i naucz się pięknie czytać.
3. Ćwiczenia Str. 41 – cwiczenie 1, 3, 4, 5
4. Pokoloruj obrazki z literami p, r. Przyklej do zeszytu.
5. Naucz się słów I zwrotki piosenki „Zima”, Można posłuchać na YouTube Zima, zima, zima, pada, pada śnieg – piosenki dla dzieci.

I. Zima, zima, zima, pada, pada śnieg.
Jadę, jadę w świat sankami, sanki dzwonią dzwoneczkami.
Dzyń, dzyń, dzyń!·
Dzyń, dzyń, dzyń!

2023-01-12 16:16:42 ET
14 stycznia 2023

ZADANIE DOMOWE NR. 13 - Wprowadzenie liter " G" i "N" - Grudzien 17, 2022

1. Elementarz Str. 36 - Nazwij wszystkie obrazki. Str. 37- Polacz literki n i g z poznanymi literkami i przeczytaj.
Zaznacz w kółeczko 4 wyrazy, które przeczytasz w szkole.
2. Elementarz Str. 38, 39 – Wybierz fragment i naucz się pięknie czytać.
3. Powtarzaj słowa piosenki „Wesoła Choinka”. https://www.youtube.com/watch?v=p4CEhQJJOGQ
Powtarzaj tez poznane wcześniej piosenki.
4, Wykonaj piękną ilustracje „Choinka w moim domu” – przynieś ilustracje do szkoły.
5. Pokoloruj obrazki z literami n, g. Przyklej do zeszytu.
6. Cwiczenia – wykonaj wszystkie ćwiczenia ze str. 36 i 37.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzę wszystkim dużo zdrowia,
radosci, pociechy z dzieci i dużo wytrwałości w nauce języka polskiego.
Życzę tez wypoczynku w gronie rodzinnym. Krystyna Magaj-Pitula

2022-12-19 22:36:57 ET
7 stycznia 2023

Zadanie Domowe Nr. 12 - Powtórzenie - Grudzien 7, 2022

1. Elementarz str. 34,35 – Powtórz wszystkie poznane literki. Nazwij obrazki związane z tymi literkami.
2, Naucz się pięknie czytać wybrany fragment czytanki, którego nie uczyłeś się wcześniej.
3. Naucz się słów drugiej zwrotki piosenki „Wesoła Choinka”.
4. Pokoloruj obrazek – szopkę betlejemska.

W następną sobotę, odwiedzimy „Galerie Świąteczną” oraz zrobimy sobie grupowe zdjęcie z Mikołajem.
Bardzo proszę ubrać dzieci „świątecznie”.
Każdy może tez przynieść kilka dolarów na zakupy. A rodziców prosimy o przyniesienie smakołyków na sprzedaż.

2022-12-11 22:41:29 ET
17 grudnia 2022

© 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10