"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)Strona: Poprzednia | 2 | Następna
ZADANIE DOMOWE NR 22 Podrecznik str.67 ,,Marzanna" - czytaj poprawnie, str.73/2 - Przepisz zdania, 3. Narysuj Marzanne - uwzglednij zalaczone obrazki, 4. Przygotuj sie do dyktanda; Pogoda w marcu jest zmienna. Slonce grzeje...   ZADANIE DOMOWE NR 21 Podrecznik str.59 "Nadchodzi wiosna" - czytaj ladnie. Str.64/2 - uzupelnij zdania wyrazami podanymi w tabelce, "Gdzie pojdziesz, zeby", 3.- przetlumacz podane wyrazy na jezyk polski, 4.- pokoloruj wiosenne kwiaty i podpisz. 5.- przygotuj sie do dyktanda "W ogrodku mamy wychodza z ziemi krokusy..."   ZADANIE DOMOWE NR 20 Podrecznik: str.51 "Zmarzniety skowronek" - czytaj ladnie. Str.57/2 - zaznacz kolorem wlasciwa odpowiedz. Rozwiaz krzyzowke. 3. Przygotuj sie do dyktanda - Naplotkowala sosna, ze zbliza sie wiosna. Podobno przyjedzie na rowerze ..."   ZADANIE DOMOWE NR 19 Podrecznik str.27 "Ta paskudna grypa" - czytaj poprawnie, Str.33/2 Dopisz wyrazy (przymiotniki), ktore tlumacza wymiane rz na r. 3. pomaluj scenke.   ZADANIE DOMOWE NR 18 Podrecznik str.35 "Legenda o smoku wawelskim" - czytaj plynnie. Str.41/2 - przepisz 3 zdania legendy i pokoloruj obrazek. 3. Przygotuj sie do dyktanda " Krakow to bardzo stare miasto...."  
Temat kompleksowy: Czytanka ,,Marzanna" (polska tradycja ludowa); ksztalcenie wyobrazni - cofniecie sie w myslach do dzieciecych lat babci i do jej przezyc zwiazanych z topieniem Marzanny. Proba zastapienia slowa Marzanna innymi bliskoznacznymi wyrazami: kukla, zimowa panna, lalka zrobiona ze slomy i szmatek. Ogladanie bajek na YouTube: 1.Bajki Gilusia - Dlaczego topimy Marzanne? 2. Ola i wiosna.
Gramayka: cwiczenia - pisownia wyrazow z dwuznakami sz, cz, rz, oraz pisownia wyrazow z h i ch (sala komputerowa).
Temat kompleksowy; Zwiastuny wiosny skowronek, kwiaty: przebisnieg, tulipan, krokus, zonkil. Wypowiedzi dzieci oparte na obserwacji zmieniajacej sie przyrody, oraz na podstawie czytanki " Nadchodzi wiosna".
Cwiczenia: zdania przyczynowo - skutkowe (Dlaczego sie krzywisz? Bo mnie boli glowa.)
Temat kompleksowy: Rozmowa kierowana na temat nadchodzacej nowej pory roku - wiosny, charakterystyczne zmiany zachodzace w przyrodzie. Opowiadanie "Zmarzniety skowronek" - wypowiedzi dzieci na temat wlasnych doswiadczen, oraz przezyc niesienia pomocy ptaszkom w potrzebie.
Gramatyka; Liczba pojedyncza, liczba mnoga. Czasowniki, czas terazniejszy, czas przeszly, czas przyszly.
Temat kompleksowy: Jak dbamy o swoje zdrowie , zeby ochronic sie przed przeziebieniem ? - spontaniczne wypowiedzi dzieci. Na podstawie opowiadania "Ta paskudna grypa" - uczymy sie, jak dbac o kolege, ktory jest chory, czym mozemy sprawic mu radosc i przyjemnosc?
Gramatyka: Wyrazy pokrewne i wymienne - rz na r, (lekarz bo lekarstwo, pielegniarz bo pielegniarka). Rodzaje zdan; zdania pytajace (?), zdania rozkazujace (!). Wyrazy o przeciwnym znaczeniu; wesoly - smutny, duzy - maly.
Temat kompleksowy: Pogadanka na temat historii Krakowa (pierwsza stolica Polski), zabytkow, wyzszych uczelni , Wisly - krolowej rzek. Wymiana doswiadczen pomiedzy dziecmi, ktore znaja lub zwiedzaly Krakow. Zapoznanie z tekstem "Legenda o smoku wawelskim". Poszerzenie slownictwa o wyrazy charakteryzujace nastroje ludzi: rozpacz, smutek, wspolczucie, zniechecenie, beznadzieja, bezradnosc, strach / podziw, szacunek, wdziecznosc, nagroda, radosc.
Warszawa - jest druga stolica Polski, pogadanka na temat jej pieknych i tragicznych dni. Praca z ksiazka "Legenda o warszawskiej Syrence" - pomnik Syrenki, jako trwaly znak pamieci o slynnej legendzie.
Gramatyka: rzeczowniki, czasowniki - c.d., wyrazy z "o z kreseczka", liczba pojedyncza i liczba mnoga.
Str.43 "Legenda o warszawskiej Syrence" - czytaj plynnie. Str.49/2 - odszukaj ukryte w sylabach wyrazy, oddziel je i wpisz w linie. 3. pokoloruj obrazek.
"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)"PĄCZEK.KAPUCYNI.PL" (FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny
Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.
Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.
Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.
Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:
internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org
"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)
© 2025 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10
CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs