Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY, *** Polowa zajec lekcyjnych za nami. Zblizaja se tzw. "wywiadowki". Nauczyciele przekaza informacje o zebraniach z rodzicami i postepach w nauce swoich uczniow ***

klasa II B

Praca domowa 04/22/2023

Temat lekcji: Ogród pełen niespodzianek

- Dyskusja w klasie "Co rośnie w ogrodzie?"
- Podręcznik - str.118, 119
- Ćwiczenia - str.118,119
- Poznanie zasad dobrego wychowania

PRACA DOMOWA
- Nauczyć się czytać - podręcznik str.119 "Ogrodnicy"
- Zrób w ćwiczeniach zadania na str.120
- Napisz w zeszycie pięć zdań o tym jakie warzywa i owoce lubisz najbardziej.

2023-04-25 22:18:02 ET
22 kwietnia 2023

Praca domowa 4/1/2023

Temat: Wielkanocne zwyczaje

- Głośne czytanie przez nauczyciela wiersza Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Na wielkanocnym stole”. Dyskusja w klasie na temat wielkanocnego stołu (biały obrus, cukrowy baranek, gałązki borówki, bukiet wiosennych kwiatów) i znajdujących się tam potraw (baby, mazurki, jajka).
- Zabawa "Zwyczaje wielkanocne" poprzez łączenie z daną tradycją wielkanocną przedmiotów pokazywanych przez nauczyciela.
- Układanie historyjki obrazkowej "Mój koszyczek wielkanocny" ; posługiwanie się określeniami: na początku, potem, na końcu;

- Wizyta zajączka w klasie

Pani Kasia Ziółkowska

2023-04-25 22:02:33 ET
1 kwietnia 2023

WITAJ WIOSNO - 03/25/2023

Temat: Witaj wiosno.

- Rozmowa wprowadzająca na temat zbliżającej się wiosny, zmian w przyrodzie i wyglądzie najbliższego otoczenia (kwitnienie drzew, kwiatów, cieplejsze podmuchy
wiatru, zmienna, kapryśna pogoda).
- Zabawa w klasie " Szukamy sladów wiosny"
- Swobodne wypowiedzi uczniów na temat marcowej pogody: Jaką pogodę możemy zaobserwować w marcu? Jakie zmiany zachodzą w przyrodzie?

- Ćwiczenia sprawnościowe w formułowaniu wypowiedzi z użyciem rzeczowników, przymiotników i czasowników.

PRACA DOMOWA
- Naucz się czytać z wydrukowanej kartki "Zmarzniety skowronek"
- Poćwicz "Piosenkę dla dzieci o wiośnie" i wypisz do zeszytu wszystkie wymienione w niej wyrazy związane z wiosną.

Pani Kasia Ziółkowska

2023-03-27 00:05:05 ET
25 marca 2023

SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO - 03/18/2023

Temat: Smacznie, zdrowo, kolorowo

- Dyskusja w klasie " Na czym polega zdrowy styl życia?" - ćwiczenia w układaniu zdeń pojedynczych i złożonych
- Omówienie zachowań sprzyjających zdrowemu żywieniu
- Wzgogacenie słownictwa poprzez poznanie wyrazów związanych ze zdrowym żywieniem: woda, warzywa, owoce, mleko, witaminy
- Ćwiczenia sprawnościowe - przepisywanie z tablicy na czas
- Praca w klasie - podręcznik str.110, 111 i 112

PRACA DOMOWA
- Poćwicz wyrazy na test: tort, szalik, owoce, kolacja, życzenia
- Naucz się czytać - podręcznik strona 111
- Obejrzyj film edukacyjny

2023-03-17 23:30:30 ET
18 marca 2023

DZIEŃ ZA DNIEM - 3/11/2023

Temat lekcji: Dzień za dniem

- Ćwiczenia w używaniu czasowników i rzeczowników poprzez dyskusję w klasie " Jak wygląda twój dzień?"
- Podręcznik - str.106, 107, 108
- Ćwiczenia - str.106, 107

PRACA DOMOWA
- Nauczyć się czytać - podręcznik str.107 "Dzień Antka"
- Zrób w ćwiczeniach zadania na str.108
- Napisz w zeszycie pięć zdań o tym jak wygląda twój dzień.

2023-03-13 22:19:00 ET
11 marca 2023

ŚWIAT MUZEUM - 03/04/2023

Temat lekcji: Świat muzeum
- Wdrażanie do swobodnego wypowiadania się - dyskusja w klasie "Jak trzeba się zachowywać w muzeum?"
- Wzbogacenie słownictwa poprzez poznanie wyrazów związanych z muzeum: eksponat, wystawa, przewodnik, historia, rzeźby, obrazy, fotografie
- Kształtowanie umiejętności wyrażania własnych uczuć i przeżyć w kontaktach ze sztuką
- Ćwiczenia sprawnościowe - przepisywanie z tablicy na czas
- Praca w grupach - str.102 i 103 - podręcznik