Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY, *** Zapisy na nowy rok szkolny 2024/2025 rozpoczęliśmy w kwietniu 2024. Trzy formy rejestracyjne znajdują się w linku DOKUMENTY SZKOLNE. Do klas przedszkolnych zapraszamy dzieci w wieku 4-5 lat ***

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Zadania domowe
klasa III BStrona: 1 | Następna

 

- - - Strona 1 z 16 - - -

 


ZADANIE DOMOWE NR 29

 
Temat kompleksowy: Uroczysty wystep uczniow na forum szkoly z okazji "Dnia Matki", zawierajacy - wiersze, proze, piosenki; wyrazajace milosc i wdziecznosc, oraz przejaw szacunku i niesienia pomocy ukochanej mamie.

Czytanka str.187 "Dzien Matki", str.189 "Chocbym ci ...", str.190 "Dzien Matki", str.193 "Czyste rece", str.194 "Czy wiesz, ze ..." - czytaj
Przygotuj sie do ustnej wypowiedzi - "W jaki sposob ciebie wychowuja rodzice na dobrego, uczciwego i szlachetnego czlowieka?"

 

 

 

2024-05-15 20:24:25 ET
Marta Smigielski
11 maja 2024

 

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II - Maspeth, Nowy Jork
56-01 61 Street - Maspeth, NY 11378 - United States of America

ZADANIE DOMOWE NR 28

 
Temat kompleksowy: Pogadanka na temat Konstytucji Trzeciego Maja (wielka litera w pisaniu nazw konstytucji). Wzorowe czytanie opowiadania pt. "Trzeci Maja" - opis glownej postaci i ocena jego zachowania.
Gramatyka: rz - w zakonczeniach ( -arz i -erz, wystepuje w zakonczeniach popularnych zawodow: piekarz, malarz, lekarz). rz - niewymienne (wystepuje w imionach - Malgorzata, Katarzyna, w nazwach zwierzat - tchorz, wegorz, w nazwach roslin - jarzyny, warzywa, oraz inne - burza, rzeka, rzecz.
Pisownia wyrazow z z. Z - piszemy czesto, jezeli w innych formach tego wyrazu wystepuje g - ksiazka - ksiega, odwazny - odwaga, z - piszemy niekiedy w zakonczeniach
-az (bandaz, garaz), -ez (mlodziez, odziez).

Czytanka str.181 "Trzeciomajowa Parada", str.184 "Trzeci Maja" - czytaj wzorcowo.
Cwiczenia str.128 - uloz zdania z podanymi wyrazami - talerz, kucharz, pancerz, aptekarz. str.131 - uloz kilka zdan z wyrazami zawierajacymi rz niewymienne. str.137 - napisz wyrazy w innej formie zastepujac litere z, litera g.

 

 

 

2024-05-07 01:30:11 ET
Marta Smigielski
4 kwietnia 2024

 


ZADANIE DOMOWE NR 27

 
Temat kompleksowy: wspolne czytanie wiersza o Krakowie - str.177.Rozwiazywanie zagadek o tym miescie. Czytanie wzorowe "Legendy o dzielnej Wandzie". Proby odwrocenia sytuacji na zasadzie: co by bylo, gdyby Wanda wyszla za Niemca?- inwencja tworcza dzieci.
Gramatyka: Wyrazy z "U". U wystepuje w wyrazach zakonczonych na - u, -uje, -un, - unka, - unek (domu, rysuje, biegun, opiekunka, pakunek), oraz we wszystkich wyrazach na poczatku z wyjatkiem osemka i owdzie.
Wyrazy z rz - wymienne na r, rower na rowerze, mur na murze, papier na papierze. Wyrazy z rz po spolgloskach b, p, d, f, g, ch, j, k. Pamietaj sa wyjatki po k i p (ksztalt, pszczola, pszenica).

Gramatyka str.120/3,4 - uloz wyrazy z koncowka -unek, nastepnie napisz je alfabetycznie. Str.122/2 - wpisz wyrazy z ramki w luki zdaniowe. Str.122- czytaj wiersz, zapamietujac wyrazy z "o". Str.125/3,4 - dokoncz wyrazy w zdaniach, uzupelnij zdania wyrazami w odpowiedniej formie. Str.126/2 - napisz wyrazy. Str.127/3 - uloz wyrazy z podanych liter.

 

 

 

2024-04-30 00:42:40 ET
Marta Smigielski
20 kwietnia 2024

 


ZADANIE DOMOWE NR 26

 
Temat kompleksowy: Krakow - miasto historia i legenda. Retrospekcja uczniow, ktorzy byli w tym miescie podczas wakacji.
Gramatyka: o - wymienne, o - niewymienne, o - w wyrazach z koncowka - ow, owka.

Czytanka: str.175 - "Legenda o dzielnej Wandzie" - czytaj plynnie. Str.179 - przygotuj sie do dyktanda - "Krakow byl druga stolica Polski. ... ... Wszyscy kochamy nasz Krakow."
Gramatyka str.110/6 - zmien forme podkreslonego wyrazu w zdaniach ( pamietaj o literze o). str112/2 - uzupelnij zdania wyrazami z litera "o". Str.113/4 - rozwiaz krzyzowke. Str.114/1 - uzupelnij wedlug wzoru. Str.114/2 = podkresl w tekscie wyrazy z koncowka "ow". Str 115/3 = uzupelnij zdania wyrazami z ramki. Str/4 dobierz wlasciwa koncowke "ow" lub "owka" do podanych wyrazow.

 

 

 

2024-04-23 22:59:35 ET
Marta Smigielski
20 kwietnia 2024

 


ZADANIE DOMOWE NR 25

 
Temat kompleksowy: Pojecie "moralu" na podstawie opowiadania - " Czarodziejskie okulary". "Moral" - jest koncowy wniosek o charakterze pouczajacym, oswietlajacy sens zdarzen opisanych w utworze literackim, zwykle w bajce lub przypowiesci.
Gramatyka: Przymiotnik z rzeczownikiem i czasownikiem - podsumowanie wiadomosci.

Czytanka str.169 - czytaj poprawnie, str.171- czytaj z podzialem na role, wiersz pt. "Kozioleczek". Wypowiedz slowna - na podstawie poznanych utworow okresl wady i zalety ludzkie.
Gramatyka str100/2 - dokoncz zdania uzywajac samochod w roznych formach. Str.101/4 - utworz rzeczownik od czasownika. Str.101/5 - napisz prawidlowo przeczenie "nie" z przymiotnikami, i czasownikami ( nie z przymiotnikami piszemy razem, nie z czasownikami piszemy osobno).

 

 

 

2024-04-17 15:36:28 ET
Marta Smigielski
13 kwietnia 2024

 


ZADANIE DOMOWE NR 24

 
Temat kompleksowy: Obserwacja zmian w przyrodzie (kwitnienie drzew, kwiatow, krzewow). Kwiecien - etymologia nazwy miesiaca - rozmowa kierowana. Praca z tekstem - opowiadanie "Gdzie ukryla sie wiosna".
Gramatyka: Czasowniki cd., "nie" z czasownikami piszemy osobno.

Czytanka: str.161 "Gdzie ukryla sie wiosna" - czytaj plynnie. str.163 - przygotuj sie do dyktanda, "Skarzyla sie mloda trawka: Snieg mnie gniecie ... ... ... ... ..., snieg na lace roztopilo".
Cwiczenia str 98/3 - liczba pojedyncza lub mnoga czasownika, str.98/4 - czas terazniejszy, czas przeszly, czas przyszly czasownika.

 

 

 

2024-04-10 00:08:15 ET
Marta Smigielski
6 kwietnia 2024

 


- - - Strona 1 z 16 - - -

 

Strona: 1 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II - Maspeth, Nowy Jork
56-01 61 Street - Maspeth, NY 11378 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs