Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY .....**** Zapisy do naszej polskiej szkoly rozpoczniemy od tego weekendu 16-17 kwietnia 2021. Czytelnie wypelnione trzy formy rejestracyjne, ktore znajduja sie w linku DOKUMENTY SZKOLNE wraz z oplata za szkole nalezy przekazac przez uczniow nauczycielowi danej klasy. Szczegolowe informacje w tej sprawie wszyscy rodzice otrzymali droga emailowa i znajduja sie w OGLOSZENIACH SZKOLNYCH.....****Przypominamy, ze w okresie pandemii Covid-19, rodzicom nie wolno wchodzic do budynku szkolnego...****

klasa III B

Dobry wieczor.

A wiosna przyszla pieszo.

Juz kwiaty z nia sie spiesza,

juz trawy przed nia rosna,

i szumia: - Witaj wiosno !

Zwiastuny wiosny.

1.Przeczytaj tresc czytanki pt. ,,Gdzie ukryla sie wiosna"',str. 161 - podrecznik.

2.Naucz sie na pamiec dowolnej zwrotki wiersza pt.,,Wiosenny wietrzyk'' ,str.162 - podrecznik.

3.Z linku zamieszczonego ponizej, wybierz kilka nazw wiosennych kwiatow, uloz z nimi zdania i wpisz do zeszytu.

Dziekuje. Pozdrawiam.Dobranoc.

(W sobote 17 kwietnia spotykamy sie w szkole).

K. Matejkowska.

Link do przesluchania na temat zwiastunow wiosny : https://www.youtube.com/watch?v=rANDOonihZg

2021-04-13 20:56:25 ET
17 kwietnia 2021

Zadanie domowe.

Witam swiatecznie i wiosennie.

Wielkanoc! Wielkanoc!

Radosne swieta - polskie tradycje i zwyczaje Swiat Wielkanocnych.

1.Przeczytaj tresc czytanki pt.,, Wielkanocny dzwon" , str.165-podrecznik.

2.Jak wyglada wielkanocny stol w twoim domu? Napisz kilka zdan w zeszycie.

3.Uzupelnij cw.3,4 ,str.120 -podr.cw.

Dziekuje.Pozdrawiam.

2021-03-30 19:45:50 ET
10 kwietnia 2021

Zadanie domowe.

Witam serdecznie w wiosennym nastroju.

,,Kazdy czlowiek dobrze wie,jak zachowywac powinien sie."

,,Lenistwo nie poplaca"

1.Przeczytaj tresc czytanki pt.,,Chce pospac dluzej ",str.149-podrecznik.

2.Napisz w zeszycie kilka cech swojego charakteru.

3.Pocwicz pisownie poznanych wyrazow z ,,o z kreska".

Wpisz po kilka wyrazow w tabelki na str. 117 -podrecznik cwiczen.

Dziekuje . Pozdrawiam wiosennie.

2021-03-22 20:28:36 ET
27 marca 2021

Dobry wieczor .

Rola bajki w zyciu kazdego czlowieka.

Cechy charakteru ludzi.

,,Dobroc to najwiekszy skarb.To zrodlo,ktore wiecznie bije i nigdy nie wyschnie".

1.Naucz sie czytac czytanki pt.,,Bajka", str.155- podrecznik.

2.Napisz w zeszycie, jakim chcialbys byc czlowiekiem, kiedy dorosniesz i dlaczego?

3. Uzupelnij cw.1 str.112- podrecznik cw.

4.Powtorz wiadomosci o liczebniku.

Dziekuje.Zycze dobrej nocy.Pozdrawiam.

Piosenka z "ó"

Załącznik nr 2:

2021-03-15 19:11:37 ET
20 marca 2021

Zadanie domowe

Dobry wieczor.

Naplotkowala sosna, ze juz zbliza sie wiosna.

Szukamy wiosny.

1.Przeczytaj bajke pt.,,Przebisniegi "str. 143 - podrecznik.

2.Przemysl zakonczenie bajki i zapisz do zeszytu.

3.Sprobuj, na podstawie wlasnych obserwacji ,opisac zmiany zachodzace w przyrodzie. Po czym poznajesz,ze nadchodzi wiosna?

Napisz w zeszycie.

4.Powtorz poznane czesci mowy. Przygotuj sie do testu.

Dziekuje. Dobranoc.

Załącznik nr 2:

Załącznik nr 3:

2021-03-07 19:22:43 ET
13 marca 2021

Witam serdecznie.

Fryderyk Chopin - wybitny polski kompozytor i pianista.

1. Przeczytaj czytanke pt.,,Pierwszy koncert"str.131 podr.

2 .Wybierz z czytanki dwa rzeczowniki ,dwa przymiotniki ,dwa czasowniki ,uloz z nimi zdania i wpisz do zeszytu.

3.Powtorz czesci mowy.

Dziekuje. Pozdrawiam.

Link do utworu Chopina

2021-03-02 20:09:44 ET