Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY *** W czerwcu nasza polska szkoła jeszcze kontynuuje zapisy uczniów do klasy pierwszej oraz zerówki. Do kl. 0 uczniowie muszą mieć ukończone 5 lat. Formy rejestracyjne oraz szczegółowe informacje znajdują się w linku ogłoszenia/ dokumenty szkolne. ZAPRASZAMY...

klasa III B

SWIETO MATKI.

.....,,Majowe kwiatki wstazka zwiazane,

NIECH STO LAT ZYJA MAMY KOCHANE ".

1.Przeczytaj tresc czyt. pt.,,Dzien Matki",str.187,188 -podr.

2.Napisz w zeszycie ,co nalezy do twoich obowiazkow i jak sie z nich wywiazujesz?

3.Jak uczciles Swieto Mamy ? - przygotuj sie ustnie.

4.Przeczytaj rozmowe Agaty i Filipa , str. 148,149 - podr. cw.

5.Uzupelnij cw.1 str.149 i cw.2 str.150 - podr.cw. Do tabelki moj wlasny slowniczek zamieszczonej na str.150 - podr.cw , wpisz wyrazy z ,,ch " , ktore podkresliles na

ostatnich zaj. lekcyjnych w czyt.pt.,,Dzien Matki ,str.187,188.

Zycze milej niedzieli i udanego tygodnia.Do widzenia.

2022-05-08 11:30:05 ET
14 maja 2022

Dzien dobry.

3 Maja Narodowe Swieto Konstytucji.

1. Naucz sie czytac tresci czytanki pt. ,,Trzeciomajowa Parada ", str.181,182,183 - pord.

2.Naucz sie na pamiec dowolnej zwrotki wiersza pt .,,Trzeci Maja"str.184 - podr.

3.Uzupelnij cw.4 ,str.129 -podr.cw. , cw.5 ,str.130 -podr.cw.3,str.137-podr.cw.

4.Przygotuj sie do dyktanda,str.133-podr.cw.

Nie wszyscy uczniowe wykonuja zadania domowe. Tlumacza sie,ze rodzice nie przekazuja im moich polecen.

Mimo informacji Pana Dyrektora,jak rowniez i mojej ,niektorzy rodzice nie uiscili oplaty za branie udzalu w zaj. szkolnych w roku 2022/23.

Dziekuje.Do widzenia Zycze duzo spokoju i optymizmu.

2022-05-01 19:27:06 ET
7 maja 2022

Dzien dobry.

,,Dobroc i praca , zawsze sie oplaca."

1.Przeczytaj tresc czytanki pt .,,Czarodziejskie okulary." ,str. 169-170 - podrecznik.

2. Napisz w zeszycie , ,,W jaki sposob ty uzyskujesz od rodzicow to co chcialbys miec."

3.Przeczytaj kacik grzecznego dziecka ,str.172 - podr.

4.Uzupelnij cw. 5,6 ,str.110 - podr. cw

5. Pocwicz pisownie wyrazow z ponizej zamieszczonego linku (bedzie dyktando).

Dziekuje.Zycze milej niedzieli i spokojnego tygodnia. Do widzenia.

P.S. Przypominam o uiszczeniu oplaty za uczestniczenie w zaj.szkolnych za rok szkolny 2022/23.

K.Matejkowska.

2022-04-23 18:57:32 ET
30 kwietnia 2022

Dobry wieczor.

,,Wielkanoc! Wielkanoc! Wielka radosc w sercu...."

1.Przeczytaj tresc czytanki pt.,,Wielkanocny dzwon", str. 165 - podr.

2.Napisz w zeszycie jak wyglada wielkanocny stol w twoim domu.

3.Uzupelnij cw.3 ,str.109 - podr. cw.

Zycze zdrowych, spokojnych, wesolych Swiat Wielkanocnych.

Pozdrawiam. Dobranoc.

K .Matejkowska.

2022-04-15 20:49:21 ET
23 kwietnia 2022

Dobry wieczor

,,A wiosna przyszla pieszo "

,,Witaj wiosno".

1.Przeczytaj tresc czytanki pt. ,,Gdzie ukryla sie wiosna ?" , str.161-podr.

2.Naucz sie na pamiec dowolnej zwrotki wiersza pt.,,Wiosenny wietrzyk ",str.162-podr.

3. Wykonaj polecenie 2 ,str 162-podr.

Dziekuje.Dobranoc.

2022-04-02 18:41:38 ET
9 kwietnia 2022

Witam serdecznie.

W bajkowej krainie.

Rola bajki w zyciu kazdego czlowieka.

1.Naucz sie czytac tresci bajki pt. ,,Bajka" , str.155 - podrecznik.

2.Wykonaj polecenie 3,str.156- podrecznik.

3. Uzupelnij cw.2 str. ,str.112 - podrecznik cwiczen.

Test zostal przesuniety.Bardzo prosze rodzicow , o dokladne przekazywanie dzieciom zadan domowych.

Dziekuje . Pozdrawiam. Do zobaczenia.

K. Matejkowska

2022-03-26 18:47:44 ET
2 kwietnia 2022

© 2022 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10