Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY ....Nowy rok szkolny 2021/2022 rozpoczelismy17-18 wrzesnia 2021. Szczegółowe informacje w tej sprawie, wszyscy rodzice otrzymali droga emailową. Doplaty za szkole nalezy dokonac do dnia 24-25 wrzesnia u wychowawcy klasy.

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE

godziny

minuty

sekundy

klasa III B

Strona: Poprzednia | 2 | Następna

Dobry wieczor.

Polska - ojczyzna wszystkich Polakow.

Symbole narodowe .

Legenda o bialym orle.

1.Naucz sie czytac tekstu legendy pt.,,Jak Lech znalazl orle gniazdo" str.7 - podrecznik.

2.Na pierwszej stronie zeszytu , narysuj godlo Polski.

3.Przepisz do zeszytu pod godlem cwiczenie 5 str.8 - podrecznik.

4.Uzupelnij dalsza czesc cwiczenia 3 (tam,gdzie pisze w domu) str.13 - podrecznik cwiczen.

Dziekuje.Dobranoc.

Krystyna Matejkowska.

2021-09-28 20:08:06 ET
2 października 2021

Dobry wieczor.

Maj jest miesiacem ksiazki.

,, Ksiazki to sa twoi najlepsi przyjaciele. Nie wysmieja , nie zdradza , a naucza wiele."

1.Przeczytaj tresc czytanki pt.,, Czy nas zauwazy" str.197 - podrecznik.

2.Na zajeciach lekcyjnych w sobote 15 maja, wykonales ilustracje do swojej ulubionej ksiazki. Wpisz do zeszytu imie i nazwisko autora oraz tytul tej ksiazki.

Wytlumacz,dlaczego ta ksiazka cie zainteresowala.

3.Uzupelnij cw.3 str. 143 - podr. cw.

4.Pocwicz pisownie wyrazow z ,,rz", ,, z' ", ,,ch" , ,,h ".

Dziekuje . Dobranoc.

2021-05-18 21:01:14 ET
22 maja 2021

Dobry wieczor.

1.Przeczytaj tresc czytanki pt. ,,Trzeciomajowa parada", str.181,182,183 oraz tresc czytanki ,,Dzien Matki" ,str.187 ,188 - podrecznik.

2.Przypomnij sobie wiersz , ktorego uczyles sie na pamiec str.187 - chlopcy , str.189 - dziewczynki - podrecznik ( bede pytala w sobote na zajeciach lekcyjnych).

3.Napisz w zeszycie, co nalezy do twoich obowiazkow i jak sie z nich wywiazujesz.

Dziekuje . Dobranoc.

2021-05-12 21:16:40 ET
15 maja 2021

Dobry wieczor.

,, Jest w zyciu ktos,kto trwa do ostatka.

Ktos, kto nie umie zdradzic - MATKA."

1.Naucz sie na pamiec wiersza pt.,,Dzien Matki", str.187 - podrecznik (nad czytanka) - chlopcy.
2.Naucz sie na pamiec wiersza pt.,,Chocbym ci.......,str.189 - podrecznik - dziewczynki.

3.Wykonaj wlasnorecznie upominek dla mamy.Na ozdobnym papierze napisz zyczenia (bedziemy czytac podczas zajec lekcyjnych)
4. Uzupelnij cw.3 i 4,str.137 - podrecznik cwiczen.

W sobote dn.8 maja zaj .lekcyjne odbeda sie za posrednictwem portalu Zoom.

Dobranoc.

2021-05-04 20:40:47 ET
8 maja 2021

Lubimy legendy.

1.Naucz sie czytac tekstu legendy pt.,,Legenda o dzielnej Wandzie", str.175 - podrecznik.

2.Napisz w zeszycie,jak krakowianie uczcili pamiec dzielnej i ofiarnej krolowej ?

3.Przygotuj sie do dyktanda,str.133 - podrecznik cwiczen.

4.Uzupelnij cw.6 str.130 i cw.1 str.131 - podrecznik cwiczen.

5.Dla chetnych do uzupelnienia , ,,Moj wlasny slowniczek wyrazow z rz", str. 134 - podrecznik cwiczen.

Pozdrawiam.Dobranoc.

2021-04-26 19:35:36 ET
1 maja 2021

Strona: Poprzednia | 2 | Następna