klasa III B

ZADANIE DOMOWE NR 26

Temat kompleksowy: Krakow - miasto historia i legenda. Retrospekcja uczniow, ktorzy byli w tym miescie podczas wakacji.
Gramatyka: o - wymienne, o - niewymienne, o - w wyrazach z koncowka - ow, owka.

Czytanka: str.175 - "Legenda o dzielnej Wandzie" - czytaj plynnie. Str.179 - przygotuj sie do dyktanda - "Krakow byl druga stolica Polski. ... ... Wszyscy kochamy nasz Krakow."
Gramatyka str.110/6 - zmien forme podkreslonego wyrazu w zdaniach ( pamietaj o literze o). str112/2 - uzupelnij zdania wyrazami z litera "o". Str.113/4 - rozwiaz krzyzowke. Str.114/1 - uzupelnij wedlug wzoru. Str.114/2 = podkresl w tekscie wyrazy z koncowka "ow". Str 115/3 = uzupelnij zdania wyrazami z ramki. Str/4 dobierz wlasciwa koncowke "ow" lub "owka" do podanych wyrazow.

2024-04-23 22:59:35 ET
20 kwietnia 2024

ZADANIE DOMOWE NR 25

Temat kompleksowy: Pojecie "moralu" na podstawie opowiadania - " Czarodziejskie okulary". "Moral" - jest koncowy wniosek o charakterze pouczajacym, oswietlajacy sens zdarzen opisanych w utworze literackim, zwykle w bajce lub przypowiesci.
Gramatyka: Przymiotnik z rzeczownikiem i czasownikiem - podsumowanie wiadomosci.

Czytanka str.169 - czytaj poprawnie, str.171- czytaj z podzialem na role, wiersz pt. "Kozioleczek". Wypowiedz slowna - na podstawie poznanych utworow okresl wady i zalety ludzkie.
Gramatyka str100/2 - dokoncz zdania uzywajac samochod w roznych formach. Str.101/4 - utworz rzeczownik od czasownika. Str.101/5 - napisz prawidlowo przeczenie "nie" z przymiotnikami, i czasownikami ( nie z przymiotnikami piszemy razem, nie z czasownikami piszemy osobno).

2024-04-17 15:36:28 ET
13 kwietnia 2024

ZADANIE DOMOWE NR 24

Temat kompleksowy: Obserwacja zmian w przyrodzie (kwitnienie drzew, kwiatow, krzewow). Kwiecien - etymologia nazwy miesiaca - rozmowa kierowana. Praca z tekstem - opowiadanie "Gdzie ukryla sie wiosna".
Gramatyka: Czasowniki cd., "nie" z czasownikami piszemy osobno.

Czytanka: str.161 "Gdzie ukryla sie wiosna" - czytaj plynnie. str.163 - przygotuj sie do dyktanda, "Skarzyla sie mloda trawka: Snieg mnie gniecie ... ... ... ... ..., snieg na lace roztopilo".
Cwiczenia str 98/3 - liczba pojedyncza lub mnoga czasownika, str.98/4 - czas terazniejszy, czas przeszly, czas przyszly czasownika.

2024-04-10 00:08:15 ET
6 kwietnia 2024

ZADANIE DOMOWE NR 23

Temat kompleksowy: Dzieciece retrospekcje z przygotowan do swiat w domu. Nastroj Swiat Wielkanocnygh w odbiorze dziecka (wesoly, pogodny, uroczysty ...)
Gramatyka: Czasowniki cd.- kazdy czasownik ma liczbe pojedyncza i mnoga (chlopak biega - chlopcy biegaja, ptak lata - ptaki lataja)

Czytanka str.165 - " Wielkanocny dzwon" - czytaj plynnie. Napisz w zeszycie kilka zdan - "Jak wygladal wielkanocny stol w twoim domu i co umiesciles w koszyczku".
Gramatyka str.93 - uzupelnij czasowniki w liczbie pojedynczej i mnogiej. str.94/4,5,6 - uzupelnij zdania czasownikami w odpowiedniej osobie czasu terazniejszego, czasu przeszlego i czasu przyszlego.

2024-04-02 23:03:36 ET
23 marca 2024

ZADANIE DOMOWE NR 22

Temat kompleksowy: Co to jest bajka? Rola bajki w zyciu kazdego dziecka. Na podstawie czytanki "Bajka" H.Sienkiewicza - spontaniczne wypowiedzi na temat charakterystycznych cech ludzi.
Gramatyka: Czas terazniejszy, przeszly i przyszly czasownikow.

Czytanka str.155 - "Bajka", str.157 - "Obrazalska" - czytaj plynnie. str.158 - wypisz tytuly bajek, ktore znasz z opowiadan rodzicow, dziadkow lub jakie sama/sam przeczytalas/przeczytales.
Gramatyka str.90/2 - napisz definicje czasownika, str.91 - w tabelce uzupelnij czasowniki rodzaju przeszlego (co robilam/robilem) i rodzaju przyszlego (co bede robila/ co bede robil).

2024-03-19 23:10:18 ET
16 marca 2024

ZADANIE DOMOWE NR 21

Temat kompleksowy: Czytanie opowiadania " Chce pospac dluzej". Rozmowa kierowana - zachowanie Mateusza. Dyskusja nad postawami uczniow - cechy pozytywne i negatywne uczniow.
Gramatyka: Czasowniki - wprowadzenie. Czasownik oznacza czynnosc lub stan. Pytamy o niego co robi? lub co sie dzieje?

Czytanka str. 149 - "Chce pospac dluzej", str.151 - "w co sie zamienic" - czytaj plynnie.
str.150/2 - wypisz prawdziwe cechy Mateusza, str.152/6 - uzupelnij zdania wyrazami z ramki.
Gramatyka - str.90/1 = odpowiedz na pytania pelnym zdaniem, podkresl czasowniki.

2024-03-13 22:40:51 ET