Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: ZGODNIE Z INFORMACJA PRZESLANA WSZYSTKIM RODZICOM DROGA INTERNETOWA, 25-go i 26-go WRZESNIA (w piatek i sobote) 2020, WZNAWIAMY ZAJECIA LEKCYJNE W NOWYM 2020/2021 ROKU SZKOLNYM. ZE WZGLEDU NA NOWE PRZEPISY ZWIAZANE Z PANDEMIA COVID-19 i TZW. "SOCIAL DISTANCE" KLASY NIE MOGA BYC LICZNE I W ZADNEJ KLASIE WOLNYCH MIEJSC JUZ NIE MA....... PROSZE O WYROZUMIALOSC........ D Z I E K U J E ..! ! ! ! I

klasa III C

Koniec roku szkolnego

Koniec roku szkolnego . Oczekiwane wakacje. Czas odpoczynku,realizacja planów , marzeń,korzystanie z dobrodziejstw natury:słońce , góry, woda, las, itp.
Przeczytaj czyt.,,Koniec roku szkolnego" str.207
Napisz w zeszycie w kilku punktach swój plan pracy na okres wakacji.Uzupelnij cw. 1,2,5,6,7,8,10 str. 153 - podręcznik ćwiczeń .
Wybierz dowolny sprawdzian ze str.156, 157 podręcznik ćwiczeń i uzupełnij .
Życzę wszystkim uczniom mojej klasy,miłego odpoczynku,niezapomnianych wrażeń ,bajkowych przygód .
Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.
- Bądźcie ostrożni .
-Pamiętajcie o bezpieczeństwie.
-Słuchajcie rodziców i opiekunów .
Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

Może spotkamy sie w przyszła sobotę na zakończeniu roku szkolnego na portalu zoom .

K. Matejkowska

2020-05-23 18:37:47 ET
23 maja 2020

Zadanie domowe

Witam moich uczniów serdecznie. Dzisiaj nie moglysmy sie spotkać ,ale żeby Wam sie nie nudziło , popracujcie.
23 kwietnia to Światowy Dzień Książki. W Polsce miesiąc maj , kojarzy nam ze świętem biblioteki, bibliotekarzy, czytelnika i książki. Do zwyczajów nalezą , majowe uroczystości związane z książka .
Z tej okazji w Polsce organizowane są rożne atrakcje: festyny, kiermasze sprzedaży książek, loterie, konkursy, prezentacje, wywiady, inscenizacje i inne z tym związane uroczystości .
Wszystkich uczniów zachęcam do czytania książek .
Motto: ,, Książki , to najlepsi przyjaciele.Nie wyśmieją , nie zdradza ,a naucza wiele."
Przeczytaj czytankę pt. ,,Czy nas zauważy ? "str 197.
- Wpisz do zeszytu, imię i nazwisko autora oraz tytuł swojej ulubionej książki .
Wytłumacz, dlaczego ta książka cię zainteresowała .
,, Kącik grzecznego dziecka" i ,, Czy wiesz, ze ?" -przeczytaj, str.200 - podręcznik.
Tak , jak wspominałam o dwuznaku ,,ch" i ,, h", uzupełnij cw. 6 i 7 str.145- podręcznik ćwiczeń .
Pozdrawiam. K.Matejkowska.

2020-05-16 17:12:06 ET
23 maja 2020

Zadanie domowe 9 maja

1. Przeczytaj czytankę "Dzień Matki" str. 187
2. Podkreśl wyrazy z dwuznakiem "ch".
3. Wybierz jeden z poniżej wymienionych punktów i napisz odpowiedź w zeszycie.
a) co należy do twoich obowiązków i jak się z nich wywiązujesz?
b) jak uczciłeś święto mamy ?
c) jak wygląda twoja mama i za co ją kochasz?
4. Przeczytaj rozmowę Agaty i Filipa, podręcznik ćwiczeń str. 148, 149. Uzupełnij ćw. 1 str .149, ćw. 2 str. 150
5. Przygotuj mamie deser, podręcznik str. 191, lub kolację i włącz ulubioną muzykę mamy.
6. Wykonaj z dowolnych materiałów ramkę na zdjęcie mamy.

Wszystkim Mamom życzę dużo zdrowia i radości, aby uśmiech na ich twarzy zawsze gościł.

2020-05-09 18:37:56 ET
16 maja 2020

Zadanie domowe 2 maja 2020

Witam. Dziękuje za spotkanie audio.Majowe święta w Polsce.Nalezy o nich pamietać . 1Maja- to Międzynarodowy Dzień Pracy.2Maja- Dzień Flagi Państwowej.3 Maja- to rocznica uchwalenia Konstytucji z 1791r.Przeczytajczytanke,,Trzeciomajowa Parada"str.181,182,183.Przeczytaj wiersz,,Trzeci Maja"i to przy znaku zapytania. Z wierszyka obok żyrafy ( podręcznik ćwiczeń str.136)wypisz do zeszytu wyrazy z ,,ż"- pisownię tych wyrazów postaraj sie zapamietać.Uzupelnij ćw.3i4 str.137 oraz przeczytaj rozmowę uczniów str.138( podręcznik cw.). Uff- wystarczy! Do zobaczenia.Pozdrawiam.K.Matejkowska

2020-05-02 17:20:05 ET
9 maja 2020

Zadanie domowe 25 kwietnia

Witam ponownie. Dziękuje za spotkanie. Byliście świetni . Na przyszła sobotę ,proszę przygotować : 1.Przeczytaj legendę ,,Legenda o dzielnej Wandzie" str.175- podręcznik. 2.Napisz w zeszycie w kilku punktach plan wydarzeń legendy. 3.Wyszukaj,inne legendy o Krakowie. 4.Uzupełnij ćw .3 i 4 str. 125 - podręcznik ćwiczeń . 5.Uzupelnij ćw.2 i 3str.128 , 4 str.129. W razie potrzeby ,proszę o kontakt.Do zobaczenia.Pozdrawiam.K.Matejkowska.

2020-04-25 16:46:46 ET
2 maja 2020

Zadanie domowe 18 kwietnia

Serdecznie witam !
Przeczytaj czytankę " Czarodziejskie okulary" str. 169-170
Podkreśl w czytance wyrazy z "rz" ( w niektórych wyrazach "rz" jest na początku w pozostałych wyrazach jest po spółgłoskach).
Napisz w kilku zdaniach, jakie zabiegi stosujesz wobec rodziców, aby uzyskać to co chcesz.
Przeczytaj kącik grzecznego dziecka.
Uzupełnij ćwiczenie 1 str. 126 ( pamiętaj te wyrazy to wyjątki gdzie po spółgłoskach piszemy dwuznak "sz" ).
Uzupełnij ćwiczenie 2 str. 126 -127.

Poniżej umieszczone są linki, które należy skopiować i wkleić w wyszukiwarkę internetową, które pomogą zrozumieć pisownię.

Mam nadzieje że wszyscy jesteście zdrowi. Proszę o kontakt.
Pozdrawiam K. Matejkowska

2020-04-17 17:17:29 ET
25 kwietnia 2020

MIEJSCE NA REKLAMĘ TWOJEGO BIZNESU