Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY .....**** W ten piatek i sobote (4-5 czerwca, 2021) odbeda sie uroczystosci zakonczenia roku szkolnego, ktore rozpoczniemy msza swieta ( w piatek o godz. 17:00 oraz w sobote o godz. 10:00). Po mszy sw. pozegnanie uczniow kl 12-tej, wreczenie nagrod i dyplomow. Rozdanie swiadectw i wyroznien odbedzie sie w klasach. Wiecej informacji w tej sprawie znajduje sie w ogloszeniach szkolnych. **** Dyrekcja szkoly sklada serdeczne podziekowanie za wspolprace wszystkim rodzicom w okresie pandemii Covid -19.

klasa IV B

Co nam w główkach zostało?

Dzien dobry
Na dzisiejszych zajeciach zoom uczniowie powtarzali i utrwalali poznane w ciagu roku zasady gramatyczne na podatawie cwiczen ze str.174-178.

Cwiczenie 14 str. 177
Czytanka str. 170

Zycze wszystkim milego weekendu

2021-05-15 11:58:34 ET
22 maja 2021

Dzień teatru

Dzien dobry
Dziś podczas zajęć dzieci czytały “Kopciuszka” z podziałem na role, omowiony został rozdział 27 z czytanki str. 145-153. Na podstawie ćwiczeń ze str. 150-155 utrwalona zostala pisownia wyrazów z “h”.
Rozmawialismy na temat polskich świàt 1,2,3 Maja. Dzieci obejżały krotki film dotyczàcy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Praca domowa:
Przygotować się do testu podsumowujacego rocznà naukę w klasie 4, Czytanka str. 174-176 (nie uzupełniać i nie wpisywać odpowiedzi).
Miłego tygodnia

2021-05-01 19:54:24 ET
8 maja 2021

Co czytaja Wasi rowiesnicy

Dzien dobry
Dzis na zajeciach zoom dzieci czytaly i omawialy tresc czytanki “Dziewczyna z kraju “Na niby”. W cwiczeniach zadania gramatyczne z “ch” ze str. 159-160.

Praca domowa:
- “Czytanka” zadanie 2 str. 156 (narysowac i napisac w zeszycie)
-“Czytanka - nauczyc sie czytac “Kopciuszek” str. 147-153. Podczas kolejnych zajec bedziemy czytali z podzialem na role.
Dziekuje i zycze milego tygodnia.

2021-04-24 12:08:16 ET
1 maja 2021

21 kwietnia-Miedzynarodowy Dzien Ziemi

Dzien dobry
Dzis na zajeciach czytalismy i omawialismy czytanke ze str. 163 i rozwiazywalismy cwiczenia z rozdzialu 30 (167-171).

-nauczyc sie czytac czytanke ze str. 154
-zrobic w cwiczeniu zadanie 5 str. 169.
Zycze milego tygodnia i do zobaczenia za tydzien (24.04) na zoom.

2021-04-17 16:22:01 ET
24 kwietnia 2021

“Przygody...przygody...”

Dzien dobry
Dziekuje za wczorajszy udzial w zajeciach zoom.
Zadanie domowe na nastepne zajecia:
- nauczyc sie czytanki ze str. 163
-przygotowac sie do dyktanda, czytanka zadanie 3 str. 117

Milego tygodnia

2021-04-11 11:52:39 ET
17 kwietnia 2021

Święta Wielkanocne

Dzis na zajęciach uczniowie czytali czytanke “Legenda o zlotym garnuszku”, omawialismy jej tresc i rozmawialismy na temat zwyczajow i tadycji zwiazanymi ze swiatami Wielkiej Nocy. W cwiczeniu zostal przerobiony rozdzial 29 (str. 161-166)

Praca domowa:
-nauczyc sie czytac czytanke str. 115.

Na nastepne zajecia 10 kwietnia zapraszam do szkoly.
Zycze zdrowych i radosnych Swiat Wielkanocnych.

2021-03-27 18:37:23 ET
10 kwietnia 2021

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9