Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY .....**** Zapisy do naszej polskiej szkoly rozpoczniemy od tego weekendu 16-17 kwietnia 2021. Czytelnie wypelnione trzy formy rejestracyjne, ktore znajduja sie w linku DOKUMENTY SZKOLNE wraz z oplata za szkole nalezy przekazac przez uczniow nauczycielowi danej klasy. Szczegolowe informacje w tej sprawie wszyscy rodzice otrzymali droga emailowa i znajduja sie w OGLOSZENIACH SZKOLNYCH.....****Przypominamy, ze w okresie pandemii Covid-19, rodzicom nie wolno wchodzic do budynku szkolnego...****

klasa IV B

21 kwietnia-Miedzynarodowy Dzien Ziemi

Dzien dobry
Dzis na zajeciach czytalismy i omawialismy czytanke ze str. 163 i rozwiazywalismy cwiczenia z rozdzialu 30 (167-171).

-nauczyc sie czytac czytanke ze str. 154
-zrobic w cwiczeniu zadanie 5 str. 169.
Zycze milego tygodnia i do zobaczenia za tydzien (24.04) na zoom.

2021-04-17 16:22:01 ET
24 kwietnia 2021

“Przygody...przygody...”

Dzien dobry
Dziekuje za wczorajszy udzial w zajeciach zoom.
Zadanie domowe na nastepne zajecia:
- nauczyc sie czytanki ze str. 163
-przygotowac sie do dyktanda, czytanka zadanie 3 str. 117

Milego tygodnia

2021-04-11 11:52:39 ET
17 kwietnia 2021

Święta Wielkanocne

Dzis na zajęciach uczniowie czytali czytanke “Legenda o zlotym garnuszku”, omawialismy jej tresc i rozmawialismy na temat zwyczajow i tadycji zwiazanymi ze swiatami Wielkiej Nocy. W cwiczeniu zostal przerobiony rozdzial 29 (str. 161-166)

Praca domowa:
-nauczyc sie czytac czytanke str. 115.

Na nastepne zajecia 10 kwietnia zapraszam do szkoly.
Zycze zdrowych i radosnych Swiat Wielkanocnych.

2021-03-27 18:37:23 ET
10 kwietnia 2021

Wielcy polscy malarze

Dzien dobry
Dzis na zajeciach zoom uczniowie czytali i omawiali czytanke “Dobry nos” Pana Jana” ze str. 139, jak rowniez konczyly zadania z liczebnikow porzadkowych w cwiczeniu str. 147-149.
Prosze, by dzieci uzupelnily brakujace tresci.
Zadanie domowe:
-nauczyc sie czytac czytanke str.159
-wykonac na kartce badz w zeszycie zadanie domowe 1 ze str. 142 (czytanka)

Dziekuje za dzisiejsze spotkanie zoom.Milego tygodnia i do zobaczenia za tydzien (27.03) na zajeciach w szkole.

2021-03-20 12:43:51 ET
27 marca 2021

Wielki polski astronom.

Dzien dobry
Dla dzieci nieobecnych na zajeciach:
-czytanka str. 135. Omawianie zagadnien i odpowiadanie na pytania ze str.136.
- cwiczenie rozdzial 25, str.139-142
- cwiczenia rozdzial 26, str. 143-146

Praca domowa:
-czytanka, zadanie domowe str. 137 (w zeszycie)
-czytanka, nauczyc sie czytac str. 139
- usupelnic brakujace tresci w cwiczeniach ze str. 139-146
Nastepne zajecia (20 marca) odbeda sie na zoom.
Milego tygodbia

2021-03-13 16:32:39 ET
20 marca 2021

“Przygody.. przygody...przygody...”

Dzien dobry
Na ostatnich zajeciach (dla dzieci nieobecnych) :
-czytalismy i omawialismy czytanke ze str. 129
- rozwiazywismy cwiczenia z rozdzialu 24 ze str. 133-138

Prosze, by dzieci dokonczyly cwiczenia ze str. 135,136 i nauczyly sie czytanki ze str. 135.

Dla utrwalenia poznanych na zajeciach tresci wysylam linki z filmikami o liczebnikach:

Do zobaczenia w sobote na zajeciach stacjonarnych w szkole.

2021-03-11 15:56:09 ET
13 marca 2021

© 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.9