"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)Strona: Poprzednia | 3 | Następna
Piszemy opowiadania.Jadwiga i Jagiełło - początek nowe dynastii królów pols   Historia mojego nazwiska. W średniowiecznym mieście.   Czasowniki.Świąteczne tradycje na świecie. Dla nieobecnych :ćw.ze str.141-144 .Czytanka "Świąteczne tradycje na świecie str.94-100. ( Naucz się czytać i opowiadać).   Polscy polarnicy. Zaimki osobowe.   Dlaczego ostatni król z rodu Piastów-Kazimierz zwany jest Wielkim ?  
Wytnij ilustrację z gazety, wklej do zeszytu i napisz historię związaną z fotografią.
Naucz się czytać mit o królu Midasie - czytanka str.145
Historia ; przeczytaj tekst na str.72-75. Opowiedz dlaczego doszło do połączenia się Polski i Litwy w 1385 roku.
Język polski :
Naucz się czytać i opowiadać czytankę pt. "Niedbały robi dwa razy" - str.137
Zapamiętaj pisownię i znaczenie słów ze Słowniczka - str.138
Przygotuj się do dyktanda str.140
Historia :
Naucz się opowiadać w jaki sposób powstawały miasta i kto w nich mieszkał - rozdział "Mieszczanie i żacy - w średniowiecznym mieście." str.63
Zapamiętaj ! - informacje w ramce str.67
Wykonaj ćw.1 str.68, 4 str.69, 6 str.70 i 7 str.71
Narysyj w zeszycie swoją choinkę i opisz jak wygląda Twoje drzewko , co się na nim znajduje jakie ozdoby zawiesiłeś i w jakich kolorach. Napisz co robiłeś w czasie przerwy świątecznej.
Naucz się czytać tekst "Marzenie Jasia" str.123. Wykonaj ćw.8 str.129 -podręcznik j.polskiego
Na podstawie tekstu w podręczniku do historii str.54-56 oraz notatki w zeszycie przygotuj się do sprawdzianu o Kazimierzu Wielkim .Dlaczego potomni nadali mu taki przydomek , czym sobie na to zasłużył ?
Dla nieobecnych na zajęciach :ćwiczenia na str.125 do 129
Ćw.2 str.59, ćw.3 i 4 str.60ćw.5 str.61 - historia
Napisz jak kulturalny uczeń zachowuje się w łazience szkolnej i dlaczego.
"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)"PĄCZEK.KAPUCYNI.PL" (FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny
Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.
Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.
Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.
Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:
internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org
"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)
© 2025 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10
CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs