Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY, *** Zapisy na nowy rok szkolny 2024/2025 rozpoczynamy w kwietniu 2024. Trzy formy rejestracyjne znajduja sie w linku DOKUMENTY SZKOLNE ***

klasa VII A

praca domowa12

Temat: Piszemy listy.

Co to jest list I po co piszemy listy?
Jak napisać list - konstrukcja listu.

Praca na lekcji: przeczytaj tekst w podręczniku na str 62 i wykonaj ćwiczenia na stronie 63, 64 i 66
ćwiczmy pisanie listów - kserokopia.

Temat:Polska kultura i literatura po klęsce powstania styczniowego.

Przeczytaj w podręczniku strony 58,59,61,62 i 63.
Wykonaj ćwiczenia na stronie 66.

Uzupełnij ćwiczenia na stronie 68

Napisz list do kolegi lub koleżanki w którym opiszesz swoja ulubiona książkę.
List włóż do koperty i zaadresuj odpowiednio.

Praca z mapa. SPRAWDZIAN
Powtórz i zapamiętaj nazwy i gdzie na mapie Polski znajduja sie najdalej wysunięte punkty, najwyżej i najniżej położone miejsca w Polsce, wzgórza morenowe, jeziora rynnowe, jeziora morenowe,najwieksze rzeki Polsce, pasy ukształtowania powierzchni Polski, surowce mineralne i miejsce ich występowania .

2023-12-10 14:18:04 ET
10 grudnia 2023

praca domowa11

Geografia
Temat: Surowce mineralne Polski.

podręcznik strona 32,33 - Przeczytaj, podkreśl miejsce występowania każdego z surowców mineralnych i znajdź te miejsca na mapie Polski.
* 4 grudnia - Barbórka ,czyli święto górnika .
wykonaj ćwiczenie 2 na stronie 36 oraz ćwiczenie na stronie 38.

Temat: Bursztyn - złoto Bałtyku.

podręcznik strona 202 i 203 - przeczytaj tekst i wykonaj ćwiczenia:1 strona 203 oraz 2 i 3 strona 204.

Uczniowie nieobecni proszę uzupełnić wszystkie ćwiczenia.

Wystawa " Śmierć za Człowieczeństwo - Rodzina Ulmów ".
notatka ( uczniowie nieobecni, proszę zapisać krótka notatkę w zeszycie )
.
1. Obejrzyj film Rodzina Umów. YouTube - wpisz w wyszukiwarkę hasło rodzina Ulmów, filmiki sa bardzo krótkie, mniej więcej 4 minuty.
2.Przeczytaj teksty na stronie 205. Wybierz jeden i przepisz go do zeszytu.
3.Naucz się wskazywać na mapie miejsca występowania surowców mineralnych w Polsce.

W następna sobotę, 9 grudnia będzie zabawa choinkowa w godzinach 5pm do 8:30pm. Zapraszam!

2023-12-02 20:16:39 ET
2 grudnia 2023

praca domowa10

Temat:Zycie Polaków pod zaborami.

Przeczytaj w podręczniku strony 47,48,49,50,51,52,53.

Geografia
Temat: Ukształtowanie powierzchni Polski.

Praca z mapa:
Wskazywanie poszczególnych pasów na mapie Polski.
Odszukiwanie najniżej położonych punków w Polsce ( Raczki Elblaskie na Żuławach Wiślanych ) i najwyższy szczyt ( szczyt Rysy w Tatrach )

Podręcznik strony 28 i 29.
Wykonaj ćwiczenie 1 strona 30
Przeczytaj i zapamiętaj definicje ze słownika na stronie 30.

Temat: Tryb rozkazujący i tryb przypuszczający czasowników - ćwiczenia.

Tryb rozkazujący : podręcznik strona 83 - przeczytaj
wykonaj ćwiczenia 1 i 2 strona 84, następnie 3,4 i 5 strona 85 oraz 6 i 7 strona 86

Tryb przypuszczający : podręcznik strona 142
wykonaj ćwiczenia 1 i 2 strona 143 oraz ćwiczenia 3 i 4 strona 144

1.Geografia
Naucz sie wskazywać pasy ukształtowania powierzchni Polski ( najniżej i najwyżej położone punkty Polski)
2.Historia
Cwiczenie 7 strona 57
3.Język polski
Używając trybu rozkazującego zapisz w zeszycie przepis na swoja ulubiona potrawę.
Ćwiczenie 8 strona 146

2023-11-19 12:15:44 ET
18 listopada 2023

zdjecie

klasa 7a i klasa 7b

2023-11-12 17:28:49 ET
11 listopada 2023

zdjecie

11 listopada Narodowe Swieto Niepodleglosci
105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polske.

2023-11-12 17:25:47 ET
11 listopada 2023