Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY, *** Zapisy na nowy rok szkolny 2024/2025 rozpoczynamy w kwietniu 2024. Trzy formy rejestracyjne znajduja sie w linku DOKUMENTY SZKOLNE ***

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Nie ma zajec lekcyjnych

godziny

minuty

sekundy

klasa VII B

Dzien dobry.

Geografia.Rolnictwo w Polsce.Polskie zwierzeta hodowlane. Gospodarstwa ekologiczne.

Sprawdzian wiadomosci dotyczacy polozenia Morza Baltyk, sasiadujacych panstw,najwiekszych portow i wysp.Uzupelnianie wydrukowanej mapy.

1. Przeczytaj wiadomosci ,str.69,70 - podr.

2. Uzupelnij cw.1 i 2 ,str.73.

3. Utrwal wiadomosci,str.47-65,podr.

Jezyk polski.WIELKANOC -zwyciestwo zycia,radosc,milosc,pokoj.

Symbole i tradycje wielkanocne. Znaczenie , zwyczaje i magia Swiat Wielkanocnych.

1. Uzupelnij karte pracy ,str.225-podr.

2.Wykonaj cw.7i 8a str.226 -podr..

3. Uczniowie ,ktorzy napisali niepoprawnie dyktando z j. polskiego ,prosze przepisac tekst dyktanda z podrecznika do zeszytu w celu utrwalenia pisowni

trudnych wyrazow.

Dziekuje.

Zycze zdrowych,spokojnych i rodzinnych Swiat Wielkiej Nocy.

2024-03-24 16:11:15 ET
6 kwietnia 2024

Dzien dobry.

Historia.Sierpien 1920 rok.Wielka bitwa pod Warszawa z udzialem Jozefa Pilsudskiego nazwana cudem nad Wisla.

1. Przeczytaj tresc tekstu ,str.93,94,95,96-podr.

2.Przeczytaj objasnienie slow ,str.97 - podr.

3.Napisz w zeszycie pod tematem lekcji wiadomosc z rozowego pola ,,Zapamietaj" podr. -str.97.

Jezyk polski..Analiza tekstu opowiadania pt.,,Z wizyta w Wilanowie". Przedstawienie sylwetki bohatera opow.Jana III Sobieskiego.

1.Przeczytaj tresc opowiadania podr.- str.128,129.

2.Wykonaj polecenie, 2 str.130- podr.2 i 3 ,str.133-podr.

Test z geografii bedzie w przyszla sobote tj.dn.23 marca.Masz okazje bardziej utrwalic sobie material.

Do widzenia Zycze milego odpoczynku.

2024-03-16 18:32:21 ET
23 marca 2024

Doobry wieczor.

Jezyk polski.Pisownia trudnych wyrazow- powtorzenie.

Odmiana rzeczownikow przez przypadki.

1.Utrwal pisownie wyrazow z fragmentu tekstu pt.,,Lipy kwitna", str.108-podr., powiesci Janiny Porazinskiej pt.,, Kto mi dal skrzydla."(Pierwsze 6 zdan-

dyktando.)

2.Odmien przez przypadki i wpisz do zeszytu w liczbie pojedynczej i mnogiej rzeczownik Slowianie.

3.Uzupelnij cw.3,str.114 i cw.4 ,str.115.

Geografia. Rolnictwo w Polsce.Polskie rosliny uprawne.

1.Przeczytaj informacje str.67,68 - podr.

2.Uzupelnij cw.1,str.71.

3.Przypomnij sobie material od str.47 do str.65.(Utrwalalismy na ostatnich zaj. lekcyjnych-test.)

Zycze milego weekendu. Dobranoc.

2024-03-09 18:46:36 ET
16 marca 2024

Dobry wieczor.

Geografia.Fauna - swiat zwierzat zyjacych w Polsce.

1.Przeczytaj informacje ,podr.str.64.

2. Pod tematem lekcji ,wpisz do zeszytu nazwy dzikich zwierzat i ptakow zyjacych w naturalnych warunkach.

3.Uzupelnij tabele,podr.str.66.

Jezyk polski.Juliusz Slowacki poeta Romantyzmu.Krotka biografia poety.

Analiza tresci wiersza pt.,, W pamietniku Zofii Bobrowny".

1. Naucz sie na pamiec dowolnej zwrotki wiersza str.149.

2.Uzupelnij cwiczenia , podr. str.151.

Zycze spokojnej nocy .Dobranoc.

2024-03-02 18:55:50 ET

Historia.Epoka powstan.

1.Przeczytaj tresc artykulu,podr. str.90,91,92 do polowy str.93.

Geografia.Roslinnosc wystepujaca w Polsce.

1.Przeczytaj informacje,podr.str.61,62,63.

Jezyk polski.Ignacy Krasicki- reprezentant polskiego Oswiecenia.

Bajka pt.,,Kruk i lis", analiza bajki,moral bajki.

1. Napisz w zeszycie pouczajaca bajke wlasnego autorstwa.

2.Naucz sie na pamiec tekstu bajki,,Kruk i lis'' - dla chetnych.

Konkurs plastyczny ,,Zolnierze Niezlomni"- informacje przesle.

Szczesliwych i zdrowych ferii zimowych. Dobranoc.

2024-02-14 20:13:16 ET
2 marca 2024

Dobry wieczor.

Jezyk polski.Jan Kochanowski poeta renesansu.

Tworczosc Jana Kochanowskiego.

Wiersz pt.,,Na lipe" -analiza wiersza.

1.Wykonaj polecenie 4,str.120,7 ,str.120-121,cw.1,2 ,str.121.

Historia . Polacy w I wojnie swiatowej - film.

Utrwal wiadomosci z artykulu , podr.str.81-85.

Geografia.Morze Baltyckie.Glowne wiadomosci o Morzu Baltyckim.Legitymacja morza.

1.Przeczytaj wiadomosci o Morzu Baltyckim,str.55,56,57.

Dziekuje. Dobranoc.

2024-02-03 21:36:35 ET