Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, Nowy Jork! ...... ****** ...… UWAGA: ZGODNIE Z INFORMACJA PRZESLANA WSZYSTKIM RODZICOM DROGA INTERNETOWA, 25-go i 26-go WRZESNIA (w piatek i sobote) 2020, WZNAWIAMY ZAJECIA LEKCYJNE W NOWYM 2020/2021 ROKU SZKOLNYM. ZE WZGLEDU NA NOWE PRZEPISY ZWIAZANE Z PANDEMIA COVID-19 i TZW. "SOCIAL DISTANCE" KLASY NIE MOGA BYC LICZNE I W ZADNEJ KLASIE WOLNYCH MIEJSC JUZ NIE MA....... PROSZE O WYROZUMIALOSC........ D Z I E K U J E ..! ! ! ! I

klasa VII B

praca domowa

Geografia
Temat: Ludnosc w Polsce.
str.16-17

Praca domowa:
1.Wypisz najbardziej zaludnione i najmniej zaludnione województwa w Polsce.
Cw 1 str 18

Jezyk polski
Temat: Pisownia " nie " z różnymi czesciami mowy.
str.74
praca w klasie str 75 i 76
Praca domowa:
Cw 4 str 75
Dokoncz 7 cw str 76
Czytanka str.16

Osoby nieobecne prosze zapisać notatke do zeszytu.( kontakt z nauczycielem lub kolega/kolezanka z klasy )

2020-10-25 20:56:23 ET
24 października 2020

praca domowa

*Sprawdzenie wiadomosci - kartkowka ( notatki z ostatniej lekcji historii)
*Sprawdzenie wiadomosci - kartkowka z geografii ( sasiedzi Polski)

Temat lekcji:Krolestwo Polskie ,czyli Polska na lasce cara.                            10/17/2020

Osoby nieobecne -- prosze przeczytac str.19-23.(podrecznik)

Praca domowa
1.Dokoncz Cw.    6 str 26
2.Napisz co to bylo "Noc Paskiewiczowska"

Jez. polski
1.Cw. na stronie 13 i 14
2.Naucz sie pisac pierwsza, druga zwrotke i refren hymnu narodowego Mazurek Dabrowskiego( 30 pazdziernik)

2020-10-18 14:46:42 ET
24 października 2020

Praca domowa

Jezyk polski

1.Przeczytaj opowiadanie "Zagubieni w lesie" str.6
2.str 9-cwiczenia 3 i 4
3.str 12- cwiczenia 1 i 2

Dla chetnych na ocene celujaca
str.10- Przeczytaj .Przepisz do zeszytu informacje ,ktora zainteresowala Ciebie najbardziej.:

Geografia
Napisz z jakiego wojewodztwa pochodza twoi rodzice lub dziadkowie.Opisze je w kilku zdaniach ( flaga,herb,gdzie lezy,z jakim innym wojewodztwem sasiaduje)

Dzieci dostaly dry erase podkladki z mapa Polski.Prosze aby cwiczyly na nich podzial administracyjny ( wojewodztwa w Polsce).Prosze aby przynosily je na kazda lekcje.Najlepiej aby ja mialy w podreczniku do geografii.

W sobote 10/17/2020
Krotka kartkowa z ostatniej lekcji (Polacy walcza u boku
Napoleona) wazne daty, Legiony Polskie we Wloszech, wazne postacie historyczne.( notatka z zeszytu).

Zycze milego weekendu!

Anna Bar

2020-10-11 21:11:37 ET
17 października 2020

"Jeszcze Polska nie zginęła!"Polacy u boku Napoleona

Temat dzisiejszej lekcji z historii
„Jeszcze Polska nie zginęła!Polacy walczą u boku Napoleona. Przesłałam scan lekcji 1 z podręcznika aby dzieci które jeszcze nie posiadają książek mogły zapoznać się z tekstem.
Proszę aby wszystkie dzieci przeczytały tekst. Ćwiczen które są na końcu rozdziału nie trzeba wpisywać do zeszytu i nie trzeba uzupełniać w książce. Trzeba natomiast umieć odpowiedzieć na pytania i wiedzieć co wpisać w luki.

Geografia:
Temat: Podział administracyjny Polski.

Temat będzie kontynuowany w następna sobotę w szkole.

Pod każdym tematem lekcji zawsze będzie zapisana krótka notatka.

Pozdrawiam!

Anna Bar

2020-10-03 16:40:14 ET
10 października 2020