Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY, *** Zapisy na nowy rok szkolny 2024/2025 rozpoczęliśmy w kwietniu 2024. Trzy formy rejestracyjne znajdują się w linku DOKUMENTY SZKOLNE. Do klas przedszkolnych zapraszamy dzieci w wieku 4-5 lat ***

klasa VII B

Dzien dobry.

Jezyk polski.Piszemy zyczenia.

Odmiana przez przypadki.Wielka litera,formy grzecznosciowe.

1 .Uzupelnij cwiczenia ,str.63.

2.Napisz zyczenia,cw.8 ,str.66 (wybierz dowolny punkt).

Historia.Powtorzenie wiadomosci - test.

1.Uzupelnij cw.5 ,str.67

Geografia.Surowce mineralne Polski, ich wystepowanie i zastosowanie.

1.Przeczytaj informacje str.32 ,33.

2.Uzupelnij tabele ,str.36 (uczniowie ,ktorzy nie maja tabeli w podrecznikach , prosze wybrac piec surowcow mineralnych, wpisac do zeszytu

i napisac miejsce ich wystepowania).

Informuje uczniow,dnia 16 grudnia (sobota), spotykamy sie o godz.10:30, zostawiamy plecaki w klasie i idziemy do kosciola uczestniczyc w nabozenstwie

rekolekcyjnym.

Dziekuje.Zycze milego popoludnia. Do widzenia.

2023-12-10 12:10:19 ET
16 grudnia 2023

Dobry wieczor.

Jezyk polski. Gramatyka.

Pisownia nie z roznymi czesciami mowy.

1.Uzupelnij cw.5,6,7,str.76.

2. Naucz sie na pamiec tekstu wiersza.

W Bozego Narodzenia czas,

niech milosc bedzie w nas.

Niech pokoj wokol panuje,

a dobro nad zlem kroluje.

Na nastepne zajecia lekcyjne , prosze przynies karte swiateczna lub na inna okolicznosc - bedziemy pisac zyczenia

Geografia.

Uksztaltowanie powierzchni Polski.

Depresja geograficzna - wyjasnienie pojecia.

1. Przeczytaj str.28,29.

2. Pocwicz pojecia slownik str.30.

Historia .Polska kultura i literatura po klesce powstania styczniowego.

1.Przeczytaj str.58,59,60,61,62,63.

2.Wykonaj polecenie 1 ,st.65.

3. Jeszcze raz przypominam,powtorz wiadomosci od str.27 do str.53.

Glownie te ,ktore podkreslalismy na zaj.lekcyjnych trzy tygodnie temu.

Dziekuje. Dobranoc

2023-12-02 17:54:08 ET
9 grudnia 2023

Dzien dobry.

Geografia.Przeszlosc geologiczna obszaru Polski.

Co to jest geologia? - Wyjasnienie.

1.Przeczytaj- str.19,22,23,24.

2. Na podstawie tabeli ,str.20,21,uzupelnij cw.4,str.26.

3.Wykonaj cw.2,str.27.

Jezyk polski.Nasi czworonozni przyjaciele.

Opracowanie tekstu czyt.,,Gdzie jest moj pies?"

1.Wykonaj cw.3 str.71.

SWIETO DZIEKCZYNIENIA - to swieto emigranta.

2.Napsz w zeszycie czy obchodzisz Swieto Dziekczynienia i w jaki sposob?

3.Pocwicz pisownie wyrazow - praca zadana tydzien temu (2 grudnia bedzie dyktando).

Historia.Powtorzenie wiadomosci od str.27 do str.53.

1.Powtorz glownie te wiadomosci , ktore powtarzalismy i podkreslalismy na zaj. lekcyjnych (bedzie test).

Zycze spokoju w Swieto Dziekczynienia - smacznego indyka.

Spotykamy sie 2 grudnia. Do widzenia.

2023-11-19 14:47:52 ET
2 grudnia 2023

Zadanie domowe.

Witam serdecznie w listopadowe popoludnie.

SWIETO NIEPODLEGLOSCI POLSKI.

DATA 11 LISTOPADA TO SYMBOL WALKI O WOLNOSC ,SYMBOL WIARY ,MILOSCI , SYMBOL ZWYCIESTWA.

1. Napisz w zeszycie , jak twoja klasa obchodzila Swieto Niepodleglosci Polski.

2.Uzupelnij cw. na str.67.

3.Przeczytaj tekst czyt.,,Gdzie jest moj pies?

Wczoraj(sobota) ,otrzymaliscie kserokopie do uzupelnienia, ktora wkleiliscie do zeszytu.Pocwiczcie pisownie z tymi wyrazami:,,o z kreska",,,u", ,,z z kropka i inne.

Pocwiczcie pisownie wyrazow z tekstu nr 4 str.60 ( za dwa tygodnie bedzie dyktando.)

Geografia.

1. Przypomnij sobie nazwy panstw graniczacych z Polska -kierunki ich polozenia.Popracuj z mapa-podrecznik str.5.

2.Powtorz nazwy wojewodztw Polski i ich stolice.

3 Z jakimi wojewodztwami granicza.

4. Najwieksze rzeki w Polsce. W sobote bedzie test.

Dziekuje bardzo wszystkim uczniom klasy za udzial w akademii szkolnej.Jestescie wspaniali. Liczylam na Was .

Znam Was bo czesc uczniow uczylam.Mimo uplywu kilku lat , nie zawiodlam sie na Was.Bedzie nagroda.

2023-11-12 13:13:32 ET
18 listopada 2023

Dobry wieczor.

Jezyk polski.Uroczystosc Wszystkich Swietych i Zaduszki.

W jaki sposob upamietniamy naszych bliskich ktorzy odeszli.Dyskusja.

Historia.Polska pod obcym panowaniem.

1.Przeczytaj str.47,48,49,50,51,52,53;

2.Wykonaj cw.1, str.55,cw 5 str.56.

Geografia.Ludnosc Polski. Rozmieszczenie ludnosci.

Jacy sa Polacy i czym sie roznia od innych narodow.

1.Przeczytaj str.14,15,16.

2. Uzupelnij cw. 1,2,3 ,str.18.

W sobote dn.11 listopada Swieto Niepodleglosci Polski. Klasa 7a i 7b przygotowuja akademie. Uczniowie ,ktorzy recytuja wiersze - obecnosc obowiazkowa.

Prosze powtorzyc slowa piesni ,,Rota" i piosenki ,,Bialy krzyz". Najlepiej przy muzyce.

Na akademie obowiazuje stroj uczniowski.Dziewczynki biale bluzki i granatowe lub czarne spodnice. Chlopcy biale koszule i granatowe lub czarne spodnie.

Dziekuje.Dobranoc.

2023-11-04 17:54:36 ET