Witamy na stronie internetowej Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II w Maspeth, NY, *** Zapisy na nowy rok szkolny 2024/2025 rozpoczynamy w kwietniu 2024. Trzy formy rejestracyjne znajduja sie w linku DOKUMENTY SZKOLNE ***

klasa I A

Lekcja 11

Praca na lekcji:
1. Zapoznanie z obrazem graficznym litery „p” i „r” na podstawie wyrazow ze str. 40-41.
2. Wspolne czytanie tekstu (str. 42), wyszukiwanie i podkreslanie wyrazow z zoltej ramki.
3. Nauka pisowni litery „p” i „r” na podstawie cwiczen 1,3,4,5,6, str. 38-40
4. Wykonywanie zadan utrwalajacych na skopiowanych kartach pracy.
5. Utrwalanie piosenki „To Mikolaj”.

1. Wykonac cwiczenie 2 str. 39
2. Wykonac zadanie domowe 1, 3, 4, 5 str. 41.
3. Nauczyc sie czytac wybranej czesci czytanki (dzieci maja zaznaczone w Elementarzu) str. 42 lub 43.
4. Wykonac zadanie z litera „r” na skopiowanej karcie pracy.
5. Utrwalac slowa piosenki „To Mikolaj”

2023-12-03 18:22:11 ET
9 grudnia 2023

Lekcja 10

Praca na lekcji:
1. Zapoznanie sie z gloska “n” i “g” na podstawie wyrazow “noc” i “gaski”-podrecznik str. 36-37. Podzial wyrazow na gloski i sylaby.
2. Pisanie po sladzie liter, sylab i wyrazow, rozwiazywanie zadan w cwiczeniu: 1,3, 4, 5, 6, 7 str. 34-36
3. Rozwiazywanie zadan utrwalajachych gloske “n” i “g” (skopiowane karty pracy)
4. Nauka slow piosenki dla Mikolaja

1. Zadanie 2 str. 35
2. Zadania 3,4,5,6 str. 37
3. Powtarzac slowa piosenki „To Mikolaj”

2023-11-24 21:00:50 ET
2 grudnia 2023

Lekcja 9

Praca na lekcji:
1. Poznanie spolglosek “j” i “c” na podstwie obrazkow w ksiazce (str. 32); podzial tych wyrazow na gloski i sylaby. Czytanie sylab i wyrazow (str. 33).
2. Wykonanie cwieczen utrwalajacych spolgloski “j” i “c”- 1, 3,4, 5,6 str.30-32.
3. Rozmowa na temat Swieta Odzyskania Niepodleglosci przez Polske. Recytacja wiersza “Barwy ojczyste”, wykonanie pracy plastycznej “Polska flaga”.

1. Zadanie 2 str. 31
2. Zadanie 2, 3, 4, 5 str. 33
3. Nauczyc sie czytac czytanke str. 34 lub 35 (w zalaczniku)
4. Pokolorowac skopiowane karty pracy z litera “j” i “c”.
4. Nauczyc sie pieknie recytowac wiersz “Barwy ojczysce” (na ocene).
Milego tygodnia 🙂

2023-11-12 20:52:16 ET
18 listopada 2023

Lekcja 8

Praca na lekcji:
1. Zapoznanie z litera “d” i “k” na podstawie ilustracji w podreczniku (str. 28). Proby czytania sylab i wyrazow (str. 29).
2. Wykonanie cwiczen 1-6 str. 26-28.
3. Wykonanie “kwiatka” utrwalajacego wszystkie samogloski (wklejwnie go do zeszytu).
4. Wykonanie cwiczen utrwalajacych literke “d” i “k” na skopiowanych kartkach
5. Nauka slow wierszyka “Barwy ojczyste” i polskiego hymnu (pierwsza zwrotka i refren)
1. Nauczyc sie czytac str. 31 lub 30 (zaznaczona w ksiazce)
2. Nauczyc sie na pamiec wierszyka “Barwy ojczyste” i pierwszej zwrotki i refrenu polskiego hymnu ( w zalaczniku).
3. Zadanie domowe 2, 3, 3

2023-11-07 08:51:02 ET
11 listopada 2023

Lekcja 7

Praca na lekcji:
1. Zapoznanie z obrazem graficznym spolglosek „m” i „t” na podstawie ilustracji w podreczniku (str. 24). Proby czytania sylab, wyrazow i zdan (str. 25,26). Wyszukiwanie w tekscie „Tata” liter „t” i „m”.
2. Wykonanie cwiczen 1-5 str. 22-24

1. Zadanie domowe 2-4 str. 25
2. Nauczyc sie czytac czytanke „Mama”
3. Dokonczyc prace z literka „T” i “M” na skopiowanych kartkach.

2023-10-28 16:09:02 ET
4 listopada 2023