"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)Strona: Poprzednia | 13 | Następna
Polskie pojezierza. Skutki wojen w XVIIw. Przymiotniki.   Wojny zTatarami i Turkami. Czy jestem osobą odpowiedzialną? Napisz w zeszycie czy uważasz, że jesteś osobą odpowiedzialną i dlaczego tak uważasz. Zrób ćw.3,4,5 ze str.121 - j.polski   Życie codzienne w Polsce XVII w . Czasownik- co robi ? co się dzieje ?   Wojny z Moskwą, Kozakami i Szwecją w XVII wieku.   Odmiana zaimków. Jak powstały polskie miasta ? Zadanie domowe ; ćw.ze str.91 i 92 Geografia - Na podstawie ćw.2 str.51 zrób broszurę na temat wybranego na lekcji miasta, używając w tym celu złożonej potrójnie kartki papieru (Format A 4.) . Przygotuj się do zaprezentowania miasta w klasie, pokazując je na mapie i określając położenie geograficzne.  
Geografia - Ćw.1 str.46
J.polski - Ćwiczenia ze str.113 i 114.
Historia - wklej do zeszytu i rozwiąż krzyżówkę otrzymaną na zajęciach.
Powtórz materiał - z kim Rzeczpospolita prowadziła wojny i dlaczego oraz jakie były skutki wojen w XVII wieku.
Przygotuj się do odpowiedzi na pytania pod tekstem z załącznika - historia
Historia : podręcznik str.52-56 materiał do zapamiętania . (Życie w pałacu, dworku i chłopskiej chacie ) Powtórz wojny ze Szwecją, Moskwą i Kozakami.
Język polski - czasownik. Ćwiczenia ze str.134 i 135 oraz ć.4 i 5 str.142 - zadanie domowe.
Dla nieobecnych - ćw. str.125-127 ,133-135 , 140-141.
Na podstawie materiału w podręczniku historii (str.41-46) oraz notatki w zeszycie naucz się jakie były przyczyny i skutki wojen z Moskwą, Kozakami i Szwecją. Kto zasiadał wówczas na polskim tronie i skąd pochodzili ówcześni królowie.
Wykonaj ćwiczenie 3 oraz 4 - str.48 z podręcznika historii .Ćwiczenia zapisz w zeszycie !
Dla nieobecnych : j.polski ćw. str.46,74-76,82-83 zaimki-praca w klasie
"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)"PĄCZEK.KAPUCYNI.PL" (FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny
Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.
Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.
Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.
Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:
internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org
"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."
Św. Jan Paweł II (1920-2005)
© 2025 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10
CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs