klasa LICEALNA XII A

TEMAT: OKUPACJA NIEMIECKA I RADZIECKA- CD
OKUPACYJNA RZECZYWISTOSC- "POZEGNANIE Z MARIA" T. BOROWSKIEGO

PRACA DOMOWA- WYPRACOWANIE
JAK WYGLADALA OKUPACYJNA RZECZYWISTOSC, RELACJE MIEDZYLUDZKIE I KIM STAL SIE CZLOWIEK W CZASIE WOJNY NA PODSTAWIE OPOWIADANIA
T. BOROWSKIEGO "POZEGNANIE Z MARIA"

2023-10-08 10:03:02 ET
13 października 2023

TEMAT I PRACA DOMOWA Z DNIA 09/29/2023

TEMAT: WYBUCH II WOJNY SWIATOWEJ. KAMPANIA WRZESNIOWA 1939 r.
POLSKA POD OKUPACJA.
"MEDALIONY" Z. NALKOWSKIEJ JAKO PRZYKLAD LITERATURY FAKTU NA PODSTAWIE OPOWIADANIA "PROFESOR SPANNER".
CWICZENIA ORTOGRAFICZNO-GRAMATYCZNE

PRACA NA LEKCJI
Podrecznik strony 58-61/ 81, filmy i prezentacje

PRACA DOMOWA- WYPRACOWANIE
"LUDZIE LUDZIOM ZGOTOWALI TEN LOS"- INTERPRETACJA MOTTA "MEDALIONOW" NA PODSTAWIE OPOWIADAN "DNO" I "PROFESOR SPANNER"

2023-09-29 21:53:12 ET
6 października 2023

TEMAT I PRACA DOMOWA Z DNIA 09/22/2023

TEMAT:KSZTALTOWANIE PANSTWOWOSCI II RZECZYPOSPOLITEJ.
II RP- TRUDNA NIEPODLEGLOSC.- POWTORZENIE.
JAK DOSZLO DO WYBUCHU II WOJNY SWIATOWEJ.
ORTOGRAFIA-UTRWALENIE ZASAD PISOWNI, SKROTY I SKROTOWCE- CWICZENIA.

Praca na lekcji z materialami rozdanymi na zajeciach, podrecznik strony:78-80

podrecznik strona 80

Na podstawie informacji z lekcji prosze opisac ksztaltowanie panstwowosci II RP, dlaczego niepodleglosc okreslamy jako trudna?

2023-09-26 18:04:24 ET
29 września 2023

TEMAT I PRACA DOMOWA Z DNIA 09/15/2023

TEMAT: ZAPOZNANIE SIE Z REGULAMINEM UCZNIA
CWICZENIA ORTOGRAFICZNO- GRAMATYCZNE
POWTORZENIE WIADOMOSCI Z KL. 11- I WOJNA SW. A DROGA POLAKOW DO ODZYSKANIA NIEPODLEGLOSCI

Materialy rozdane na lekcji zostana wyslane emailem ze wzgledu na pojemnosc zalacznikow

PRACA DOMOWA
Na podstawie notatek i wiadomosci z lekcji napisz prace na nastepujacy temat:
KWESTIA ODZYSKANIA NIEPODLEGLOSCI W SWIETLE I WOJNY SWIATOWEJ.

2023-09-18 10:19:48 ET
22 września 2023

Powtórzenie: Henryk Sienkiewicz "Potop", Bolesław Prus "Lalka". Dyktando.

Tytuł "Potop" zapowiada, co będzie osią utworu i w jakich czasach będzie działa się akcja. Ponieważ tak określa się zwyczajowo wojnę polsko-szwedzką w latach 1655-1660, wiemy, że w tych czasach autor osadził swoją powieść. Wynikają z tego dwie informacje: pierwsza - że będzie to powieść historyczna, druga - że pośród poruszanych zagadnień będą te związane z patriotyzmem i poświęceniem dla ojczyzny w trudnych czasach.

2023-03-24 00:56:41 ET
Agata Dzielynski